Штраф і не тільки: як суд покарав чиновників, які взяли 1500 доларів хабаря

21 СЕРПНЯ 2023, 10:59

1600

Штраф і не тільки: як суд покарав чиновників, які взяли 1500 доларів хабаря

Віктор Горбащенко

Бахмацький районний суд затвердив угоди про визнання винуватості між Віктором ГОРБАЩЕНКОМ, колишнім головою Борзнянської районної ради, та прокурором і Марією Роговою, ексзавідувачкою сектору культури Борзнянської РДА, і прокурором.


Горбащенка судили за частиною 2 статті 369-2 Кримінального кодексу за вплив на прийняття рішення,  Рогову — за частиною 1 статті 368 КК «Прийняття службовою особою пропозиції чи обіцянки надати їй або третій особі неправомірну вигоду».

Історія тягнулася з літа 2019 року. Уже давно немає Борзнянської райдержадміністрації, район ліквідували. І фігуранти справи на інших посадах. Рогова — директор центру культури Височанської громади, а Горбащенко — головний спеціаліст з економічного розвитку та інвестицій Плисківської громади на Борзнянщині.

Погоріли вони на здачі в оренду приміщення в будинку культури. Підприємець підшукував місце для кафе в Борзні. Побачив оголошення в газеті про здачу в оренду підвального приміщення. Звернувся і виграв конкурс, бо запропонував найвищу орендну плату — 6200 гривень за місяць. Рішення конкурсної комісії було оформлене протоколом та затверджене наказом завідувачки сектору Рогової.

Усе правильно і чесно. Потім бізнесмен звернувся до голови Борзнянської районної ради Горбащенка, щоб вартість проведення ремонту приміщення зарахували як орендну плату.

Своє сприяння Горбащенко оцінив у тисячу доларів (на той час за курсом Нацбанку це було 25 160 гривень), а Рогова — у 500 «зелених».

Горбащенку суд призначив штраф у розмірі тисячі п’ятсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 25 тисяч 500 гривень. Такий же штраф присудив і Роговій. Також присудив стягнути витрати на експертизу по справі — по 6672 гривні з кожного. До того ж позбавив Рогову права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади строком на рік.

Зазвичай ті, хто уклав угоду, рішення суду не оскаржують.

Віктора Горбащенка можуть позбавити депутатського мандата. Він діючий депутат Борзнянської міської ради. Аби достроково виключити, «за» має поіменно проголосувати більшість від загального складу ради.

— Писатимете заяву на складання депутатських повноважень чи на розсуд депутатів? — зателефонувала Горбащенку.

— Є механізм. Нехай вирішують.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Валентина ОСТЕРСЬКА

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Почав задихатись, посинів та втратив свідомість: медики з Чернігівщини врятували 44-річного чоловіка

24 ЧЕРВНЯ 2024, 14:20

Переваги рідкого мийного засобу для прання

24 ЧЕРВНЯ 2024, 13:17

Фото

У Ніжині фахівці ДСНС врятували маленьке совенятко

24 ЧЕРВНЯ 2024, 12:56

Вiдео

Чернігівці з постраждалого мікрорайону Бобровиця велопробігом хотіли привернути увагу до проблем відбудови житла

24 ЧЕРВНЯ 2024, 12:04

Фото

Грибники Чернігівщини полюють за лисичками та діляться світлинами

24 ЧЕРВНЯ 2024, 11:41

Почім свіжі овочі і крафтові сири на базарі Чернігівщини

24 ЧЕРВНЯ 2024, 10:23

Фото

ONUKA мріє відродити фабрику музичних інструментів у Чернігові

24 ЧЕРВНЯ 2024, 09:19

ТОП-переглядів