Штраф і не тільки: як суд покарав чиновників, які взяли 1500 доларів хабаря

21 СЕРПНЯ 2023, 10:59

1411

Штраф і не тільки: як суд покарав чиновників, які взяли 1500 доларів хабаря

Віктор Горбащенко

Бахмацький районний суд затвердив угоди про визнання винуватості між Віктором ГОРБАЩЕНКОМ, колишнім головою Борзнянської районної ради, та прокурором і Марією Роговою, ексзавідувачкою сектору культури Борзнянської РДА, і прокурором.


Горбащенка судили за частиною 2 статті 369-2 Кримінального кодексу за вплив на прийняття рішення,  Рогову — за частиною 1 статті 368 КК «Прийняття службовою особою пропозиції чи обіцянки надати їй або третій особі неправомірну вигоду».

Історія тягнулася з літа 2019 року. Уже давно немає Борзнянської райдержадміністрації, район ліквідували. І фігуранти справи на інших посадах. Рогова — директор центру культури Височанської громади, а Горбащенко — головний спеціаліст з економічного розвитку та інвестицій Плисківської громади на Борзнянщині.

Погоріли вони на здачі в оренду приміщення в будинку культури. Підприємець підшукував місце для кафе в Борзні. Побачив оголошення в газеті про здачу в оренду підвального приміщення. Звернувся і виграв конкурс, бо запропонував найвищу орендну плату — 6200 гривень за місяць. Рішення конкурсної комісії було оформлене протоколом та затверджене наказом завідувачки сектору Рогової.

Усе правильно і чесно. Потім бізнесмен звернувся до голови Борзнянської районної ради Горбащенка, щоб вартість проведення ремонту приміщення зарахували як орендну плату.

Своє сприяння Горбащенко оцінив у тисячу доларів (на той час за курсом Нацбанку це було 25 160 гривень), а Рогова — у 500 «зелених».

Горбащенку суд призначив штраф у розмірі тисячі п’ятсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 25 тисяч 500 гривень. Такий же штраф присудив і Роговій. Також присудив стягнути витрати на експертизу по справі — по 6672 гривні з кожного. До того ж позбавив Рогову права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади строком на рік.

Зазвичай ті, хто уклав угоду, рішення суду не оскаржують.

Віктора Горбащенка можуть позбавити депутатського мандата. Він діючий депутат Борзнянської міської ради. Аби достроково виключити, «за» має поіменно проголосувати більшість від загального складу ради.

— Писатимете заяву на складання депутатських повноважень чи на розсуд депутатів? — зателефонувала Горбащенку.

— Є механізм. Нехай вирішують.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Валентина ОСТЕРСЬКА

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Стало більше дронів: ворог обстріляв чотири громади Чернігівщини

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 08:12

Рідні просять підписати петицію щодо присвоєння Героя загиблому штурмовику

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 06:12

Фото

У чотирьох громадах Чернігівщини прощались із загиблими бійцями ЗСУ

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 20:57

На Чернігівщині все село просить жінку стати студенткою

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 19:28

Вiдео

Захист української культури, мільйон для ЗСУ: об’єднання митців Чернігівщини про свою роботу

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:35

Порозкривало клітки, повитягувало і подушило кролів. Знову чупакабра?

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 15:28

Їздив на таксі, замовляв суші та слабоалкоголку ящиками: 25-річний обдурив матір загиблого захисника

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 13:50

ТОП-переглядів