Прозвітували за чужі генератори: подробиці закордонних подорожей чиновників із мерії під час війни

16 ЧЕРВНЯ 2023, 15:58

1991

Депутат Марина Рейко продовжує ділитися новими подробицями закордонних відряджень топ-посадовців Чернігівської міської ради.

Поїздка без результату?

Виявляється, до Вашингтону чиновник Олександр Ломако їздив без… запрошення, або принаймні воно було отримане від вельми втаємниченої організації. Оскільки що це за неурядова структура, яка буцімто дала супровід чернігівцю - пані Рейко не вдалося навіть загуглити.

«До поїздки було багато питань, тому 26.05.2023 я подала звернення з проханням надати офіційну та неофіційну програму заходів, на які був запрошений наш чиновник. Проте, документів, які підтверджують запрошення на будь-які заходи, мені не надали. Лише один абзац тексту, де пан Ломако запевняє, що зустрічався з Агентством США з міжнародного розвитку, членами конгресу США (!), побував з офіційним візитом в Держдепі (!) та Білому домі! Я собі дуже слабо уявляю чернігівського чиновника, який побував у Білому домі, Держдепартаменті США, та не зробив жодного посту в фейсбуці. Але ж, ну мало що може бути. Може забув пофоткатись. Мільйон фоток з прапором честі не забув, а тут - забув», - пише Марина Рейко.

Потім їй надали уточнення - це були адвокаційні візити спільно з неурядовою організацією Ukrainian Victory. Однак, що це за установа - депутатці не вдалось знайти і у Гуглі. Єдине схоже, на що Марина Рейко натрапила, це благодійний фонд, який діє в Київській області та опікується відбудовою Бучі та Гостомелю. Проте, звітів про візити до США на сторінках цієї організації нема. Та і називається інакше.

«Час Чернігівський» також спробував свої сили у пошуку Ukrainian Victory. Вдалося відшукати ICUV - International Centre for Ukrainian Victory, поважну організацію, в лавах якої є такі відомі політикині як Ганна Гопко, Дарʼя Каленюк, Ольга Айвазовська та інші. Та й звітують вони про зустрічі у Таллінні, Брюсселі, Нідерландах. І згадок про чернігівських чиновників там ми не знайшли.

«Єдиний результат, який вказаний, - надання генераторів USAID. Але в новинах про генератори від цієї організації є повідомлення, що саме військово-цивільна адміністрація налагодила співпрацю та отримала ці генератори (липень 2022).

До того ж, це всеукраїнський благодійний проект USAID, вони поставили генератори в 14 областей, а не лише в Чернігів, що б могло бути окремим результатом відвідин чернігівського чиновника неурядової організації USAID. Але не сталося. Навіть у повідомленнях пресслужби Чернігівської міської ради нема згадок ні про поїздку до Вашингтона пана Ломаки, ні про домовленості про генератори. А про прапор честі?», - розмірковує депутатка Марина Рейко.

Тобто, генератори насправді надавались у рамках проекту «Зміцнення громадської довіри (UCBI III)», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку, яким опікувалась Чернігівська ОВА і поїздки за кордон для їх отримання не були потрібні.

Компенсація за квитки

В листі від 06.06.23 міська ради повідомила, що пан Ломако отримав безкоштовно квитки від приймаючої сторони на напрямок Франкфурт-Вашингтон-Франкфурт.

Проте, замість того, щоб поїхати з Варшави до Франкфурту, чиновник прямує до Берліну (на півночі країни) потім до Вальфсбургу, від якого 368 кілометрів до Франкфурту. Також і зворотні квитки не з Франкфурту, а з Берліну. Тож майже половину всіх бюджетних коштів використали на пункти призначення, які не стосуються відрядження, зауважує пані Рейко.

Публічно про цю поїздку чиновник також не звітував і не пояснив що він робив в Берліні та Вальфсбурзі і чому отримав за ці квитки повернення на 25000 гривень.

Пост зацікавив чималу аудиторію. В коментарях відписався і народний депутат Сергій Гривко.

- А це часом не корупція? Отримувати білети безкоштовні?

Марина Рейко:

Юрист каже - розтрата бюджетних коштів. Як на мене - це використання службового становища в особистих цілях.

"Час Чернігівський" писав про подорожі чиновників за кордон: 

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів