Прокурор не дочитав до кінця обвинувальний акт: як судять молодиків за вбивство родини Черевань

08 СІЧНЯ 2024, 14:21

4155

Прокурор не дочитав до кінця обвинувальний акт: як судять молодиків за вбивство родини Черевань

Олександр Черниченко та Альона Ярмола в клітці

У кінці грудня 2023 року в Деснянському райсуді Чернігова почався розгляд по суті справи про вбивство родини Черевань з Києва: 30-річного Миколи, 28-річної Вікторії та їхнього чотирирічного сина Богданчика.


Родину Череванів у травні 2023 року розстріляли і закопали поблизу Садового на Менщині. Сім’я приїхала купувати авто. Гроші, що були при них, забрали, а їхню машину спалили.

У клітці — троє підсудних. Усі родом із Сосниччини. Військовий, старший лейтенант 22-річний Святослав Гончаров з Чорнотичів. За версією слідства, він ватажок банди. 27-річний Олександр Черниченко з Рудні та 20-річна Альона Ярмола із Сосниці.

Альона розпустила волосся, щоб прикривало обличчя, і весь час відводила погляд. Черниченко майже все засідання просидів з опущеною головою, часто закривав обличчя долонями. І лише в Гончарова не було в очах ні суму, ні розкаяння.

— Шкодуєте, що так сталося? — поцікавилася в Гончарова.

У відповідь похитав головою. Так показують  «ні». Його адвокат Сергій Бабинець сказав, що Свято­слав не бажає спілкуватися з журналістами.

Промовчав на моє запитання і Черниченко. У нього призначений державний адвокат. Ярмолу і Гончарова захищають платні.

Під час досудового розслідування всі визнавали свою причетність до вбивства. Однак 23 листопада на підготовчому засіданні Гончаров і Черниченко заявили — відмовляються від свідчень. Гончаров сказав, що немає жодних доказів. Ті показання, що давав раніше, були отримані під примусом і з провокацією з боку правоохоронців. Черниченко теж заявив, що відмовляється від попередніх свідчень, бо був тиск з боку поліції. І назвав свої покази неправдивими.

Захисник Ярмоли Олег Костюк говорив, що, за версією слідства, саме Гончаров вчинив убивство, а Черниченко допомагав приховати сліди злочину. Тому обидва зацікавлені обмовити Альону.

20 грудня прокурор зачитував обвинувальний акт: Гончаров організував банду, до якої залучив Черниченка,  Ярмолу і вирішив нападати на водіїв. На перше своє діло поїхали на дорогу до села Хлоп’яники на Сосниччині. Святослав завалив гіллям дорогу, аби машини не могли проїхати без зупинки. У засідці просиділи майже до півночі, та жоден автомобіль не зупинився, усі об’їхали перепону.

Склалося враження, що всі троє обвинувачених не слухали прокурора зовсім. Зате вчитувалися в тести позову, заявленого рідними вбитих. Аркушики їм через отвір у клітці передали адвокати. Які саме суми за спричинену моральну та матеріальну шкоду хочуть потерпілі, у суді не встигли оголосити, як і дочитати до кінця обвинувачення. Один з представників потерпілих був на відеозв’язку і раптом той перервався. Відновити його навіть після невеликої перерви, оголошеної головуючим колегії суддів (трійки), не вдалося.

Усе через технічні проблеми в державного підприємства «Інформаційні судові системи», що обслуговує сервери.

Розгляд продовжиться наступного року.

Авторка: Валентина ОСТЕРСЬКА, "Вісник Ч". Фото автора

"Час Чернігівський" писав про вбивства на Чернігівщині: 

Схожі новини

На Чернігівщині підірвалось авто: на міну наїхало заднє колесо позашляховика

20 КВІТНЯ 2024, 18:00

Фото

На Чернігівщині росіяни із "градів" обстріляли житлову забудову

20 КВІТНЯ 2024, 17:04

Вiдео

Як зберігають військову історію у Чернігові?

20 КВІТНЯ 2024, 16:52

Фото

"Вона так пишалась бути поліцейською": на Чернігівщині поховали дівчину, яка загинула від ракетного удару

20 КВІТНЯ 2024, 15:19

Керівник "УКРПОШТИ" подивився як працюють пересувні  поштові відділення на Чернігівщині

20 КВІТНЯ 2024, 13:42

Трагедія на копанці на Чернігівщині, де втопилась дитина: що кажуть односельці

20 КВІТНЯ 2024, 12:32

Вiдео

Розмінування і відновлення лісів Чернігівщини: роботи на багато років, а то й десятиліть

20 КВІТНЯ 2024, 11:01

ТОП-переглядів