«Я і вас положу»: чоловік на Великдень зарізав односельця і отримав 7 років вʼязниці

25 ЛИСТОПАДА 2023, 19:33

1620

«Я і вас положу»: чоловік на Великдень зарізав односельця і отримав 7 років вʼязниці

«Я і вас положу»: чоловік на Великдень зарізав односельця і отримав 7 років вʼязниці

«…Узяв зі столу саморобний кухонний ніж, після чого наніс декілька ударів в область голови і тулуба, однак лезо ножа зігнулось. Відкинувши його, схопив зі столу другий, промислового виготовлення, та продовжив наносити ним удари потерпілому в тулуб. Ніж також почав згинатись. Відкинув його в бік і взяв зі столу третій…». Це не  опис сцени з фільму жахів, а цитата з вироку Чернігівського районного суду про вбивство 66-річного В’ячеслава Шеремета з Терехівки Чернігівського району. 16 квітня на Великдень його зарізав 51-річний Володимир Морозов.

Шеремет колись вчителював у місцевій школі. Згодом працював у колгоспі інженером з техніки безпеки, потім — на комбайні.  Жив з дружиною, дві дорослі дочки з сім’ями мешкають окремо. Тримав корову і коня. На пенсії почав випивати.

Морозов родом з білорусі, з вищою освітою. Пристрасть до спиртного кілька років тому закинула його в Терехівку. Жив зі співмешканкою, заробляв по людях.

Прийшов у гості з пляшкою

Зранку Морозов зі своє цивільною дружиною розговілися. По обіді до них з пляшкою горілки прийшов Шеремет. Сиділи на кухні, випивали. Гість поскаржився, що односелець ударив його палицею. Потім мужики кудись пішли. Повернулися під вечір. Розговорилися про прийоми захисту. В’ячеслав попросив їх показати. Господиня запротестувала, бо великий празник. Це розлютило Морозова, і він кинув у неї скляну банку з кабачковою ікрою, поцілив у вухо.

Жінка пішла до сусідки. Пройшов певний час. Вийшли курити на ганок, коли прибіг Морозов з ножем. Сказав, що побив Шеремета. Кинулася додому, сусідка за нею, а там у кухні труп. Морозов сказав: «Я і вас положу». Жінки подумали, що Віталія схопила «білка»,  побігли викликати поліцію.

Коли приїхали правоохоронці, то першим побачили Морозова, котрий встромив собі ніж у живіт. Він лежав на ганку і закривав рану обома руками. З проникаючим ножовим пораненням правої долі печінки його відвезли до хірургічного відділення райлікарні. За десять днів виписали звідти в задовільному стані. І… перевезли в СІЗО.

Щодо  Шеремета, розтин показав, що його смерть настала внаслідок п’яти колото-різаних та двох різаних ран грудної клітки, шиї, обличчя з ушкодженням грудини, ребер, міжреберних м’язів, серця, нижньої долі лівої легені та шиї.  За висновком судмедексперта, з такими ураженнями смерть швидка і неминуча.

Суд і вирок

Морозов у тюрму не хотів, тому на суді, як міг, применшував свою вину. Розказав свою версію того, що сталося. Мовляв, Шеремет попросив його розібратися з односельцем, котрий того вдарив. Він став відмовлятися. Тоді В’ячеслав схопив його за руки і почав їх викручувати. Обоє впали на підлогу. Після того він уже став хапати зі столу ножі. Удари завдавав навмання. Зазначив, що через випитий алкоголь у нього було помутніння в голові. Бо коли вони з В’ячеславом боролися, згадав усі образи на нього і не міг зупинитися.

Вдова Шеремета та її представник на судове засідання не з’явилися. Потерпілою була подана заява про розгляд кримінального провадження за її відсутності. Вона також попросила призначити вбивці суворе покарання. Про стягнення з Морозова матеріальної та моральної шкоди позов не подавала.

За умисне вбивство суд дав Морозову сім років тюрми. Нижча межа санкції, передбаченої статтею. І присудив сплатити державі 13 562 гривні за проведені у справі експертизи.

Він має право подати апеляцію.

Авторка: Валентина ОСТЕРСЬКА, "Вісник Ч"

"Час Чернігівський" писав про вбивство: Як розділили 6 тисяч доларів вбивці Миколи і Вікторії Череванів та чотирирічного Богданчика

Схожі новини

Суд над чернігівцями у Гомелі: у чому звинувачують українців

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 09:10

Стало більше дронів: ворог обстріляв чотири громади Чернігівщини

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 08:12

Рідні просять підписати петицію щодо присвоєння Героя загиблому штурмовику

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 06:12

Фото

У чотирьох громадах Чернігівщини прощались із загиблими бійцями ЗСУ

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 20:57

На Чернігівщині все село просить жінку стати студенткою

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 19:28

Вiдео

Захист української культури, мільйон для ЗСУ: об’єднання митців Чернігівщини про свою роботу

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:35

Порозкривало клітки, повитягувало і подушило кролів. Знову чупакабра?

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 15:28

ТОП-переглядів