Понад 350 партнерів: у Чернігівській ОВА розповіли про міжнародну співпрацю

12 ЛЮТОГО 2024, 17:43

650

Понад 350 партнерів: у Чернігівській ОВА розповіли про міжнародну співпрацю

Олександра Хомик про міжнародних партнерів Чернігівської ОВА

Понад 350 міжнародних партнерів, 240 документів про співпрацю, більше 100 зустрічей, ряд важливих підприємницьких ініціатив. І це лише невеликий перелік реалізованого Регіональним офісом міжнародного співробітництва Чернігівської ОВА за у 2023 році.

Про роботу із закордоном розповіла під час брифінгу в медіацентрі ОВА Олександра Хомик, директорка Департаменту економічного розвитку ОДА.

«Формування переліку потреб області загалом та територіальних громад зокрема, систематизація цих даних для міжнародних партнерів, супроводження проєктів, запропонованих донорами, організація зустрічей – все це у фокусі діяльності Офісу. Окрім представників ОВА, її структурних підрозділів, Агенції регіонального розвитку області (виконавчий орган Офісу), Служби відновлення та розвитку інфраструктури в області, до його складу входять керівники тергромад. Адже саме вони найкраще знають проблематику на місцях», – зазначила спікерка.

У рамках роботи Офісу Чернігівщину відвідали та запропонували підтримку у відбудові  представники Латвії, Словаччини, Німеччини, Франції, Канади, Бельгії, Швейцарії та  багатьох інших країн. Спектр їхньої допомоги надзвичайно широкий – від підтримки ментального здоров’я до відновлення пошкодженого житла та соціальної інфраструктури.

За словами Олександри Хомик, за час роботи Офісу реалізовано ряд важливих підприємницьких ініціатив. Наприклад, гранти від ZOA та допомога на розвиток самозайнятості та мікробізнесу в рамках проєкту ACTED SEED «Забезпечення розширення економічних прав та можливостей жінок для відновлення та розвитку».

«21 обласний проєкт отримав грантову підтримку в межах програми USAID Pearl. Це, зокрема, ремонт молочної ферми, відкриття швейної фабрики, модернізація крафтової пекарні, створення цехів з виробництва паливних і кормових гранул та переробки молока тощо».

Якщо говорити про відновлення соціальної інфраструктури, то і тут не обійшлося без значної допомоги донорів. Ризька міська рада виділила 200 тисяч євро для ремонту укриттів в 6 навчальних закладах області, а також передала автобуси та гуманітарну допомогу для Чернігова.

Підписано Спільну декларацію про наміри щодо співпраці з урядом Федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія (Німеччина). Партнери  планують виділити кошти на ремонт укриттів у навчальних закладах прикордонних громад.

У рамках роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва в області діють проєкти міжнародної технічної допомоги. Приміром:

  • в 9 пілотних громадах – ініціатива «Сприяння реалізації регіональних інвестиційних проєктів в Україні» (проєкт «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGе) – фінансується урядом Канади;
  • в 14 громадах – проєкт «Дії та реагування територіальних громад на надзвичайні ситуації «CLEAR» – фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID);
  • в 7 закладах освіти – проєкт Європейського Союзу «Відновлення шкіл в Україні» – впроваджується за фінансової підтримки Генерального директората ЄС із цивільного захисту та гуманітарної допомоги (DG ECHO);
  • в 6 громадах – проєкт «Забезпечення доброго врядування завдяки участі громадськості та підвищенню якості надання послуг і захисту довкілля на сході України – впроваджується за фінансової підтримки Шведського агентства міжнародного розвитку (SIDA);
  • в 11 громадах – проєкт Європейського Союзу «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» – впроваджується через Програму розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН);
  • в 12 громадах – проєкт Уряду Швейцарської Конфедерації DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».

«Також з минулого року почав діяти потужний проєкт «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» (ГОВЕРЛА), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). А Фонд «Партнерство за сильну Україну» відразу після деокупації почав допомагати нам з раннім відновленням регіону», – зауважила спікерка.

Проте Офіс і надалі активно працює над розширенням міжрегіонального співробітництва. Так, в обласному центрі з’явиться офіс потужного проєкту «Майдан Ukraine» (Франція). А уряд Латвії має намір виділити кошти на наступні три роки для відновлення регіону.

«Але проблемним питанням залишається пасивна позиція окремих громад щодо участі у проєктах відбудови. Вони самостійно мають заявити про себе, про свої потреби та бажання взяти участь у проєкті. У цьому напрямку хотілося б більшої активності», – наголосила Олександра Хомик.

Джерело: Чернігівська ОВА, прес-реліз

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів