Новий дах, укриття, їдальня: пошкоджену ворогом школу на Чернігівщині 1 вересня вже невпізнати

02 ВЕРЕСНЯ 2023, 11:11

1780

Ця школа у громаді поблизу Чернігова постраждала торік від рук окупантів, але поступово відбудовується. Новий навчальний рік учні та педагоги проведуть в оновленому закладі – встановлено новий дах, їдальню, відремонтовано укриття та класи. В процесі змін – фасад. Велику допомогу надали міжнародні партнери.   

"Найголовніші зміни – це ремонт даху, зробила його благодійна організація, інша організація - робить утеплення фасаду. Це енергозбереження, буде яскраво і красиво, краще, ніж була. Нам встановили нову модульну їдальню на 60 місць, вона оснащена новими меблями, але тимчасова", - каже Ігор Черевко, директор школи.

Ігор Черевко

У навчальному закладі подбали насамперед про безпеку. З 1 вересня зможуть навчатися усі учні, адже укриття готове прийняти усіх школярів та педагогів у разі небезпеки. Це укриття – без перебільшення одне з кращих на Чернігівщині.

"Наше укриття вміщає повністю всіх дітей і персонал. Площа укриття 224 м2. Це дозволяє вмістити більше 200 людей. Наше укриття має 2 виходи, централізоване опалення і штучне опалення, генератор. Укомлпектоване засобами пожежогасіння, є туалети. Укриття укомплектоване сучасною вентиляцією, повітря надходить і забирає продукти дихання людини, які утворюються", - пояснює директор.

Ремонт у класах робили спільними зусиллями педагогів та батьків місцевих школярів. Так вирішили на зборах. Вчителі з хвилюванням очікують новий навчальний рік. Адже всі скучили за очною формою навчання.  

"Чекаю з нетерпінням 1 вересня. Сумуємо за учнями. До канікул було дистанційне навчання деякий період. Хочеться побачити всіх за партами, провести урок, бажано без тривог, щоб не йти на дистанційне навчання, щоб настав мир, і повернулися до повноцінного навчання", - розповідає Світлана Савченко, вчителька.

40 років працювала вчителем української мови і літератури. На сучасному етапі працюю асиссентом вчителя - це нова програма, інклюзивні дітки, у яких відстає мовлення інші проблеми. Для нас нове і, звичано, хочеться більше дати нового. Самі розробляємо програми, щоб діятям було цікавіше, працюємо з ними", - каже Любов Прокопівна вчителька.

З 1 вересня на Чернігівщині не всі школи відкриють двері для учнів через безпекову ситуацію. Дистанційне навчання збережеться у 20 кілометровій смузі прикордоння і в тих, школах, де нема укриттів. Таких навчальних закладів близько 9%.       

"На раді оборони розглянули питання умов навчання у прикордонні. Залишили в силі обмеження - 20 км зона визначена як така, де діти навчаються онлайн. Так лишається - це 23 школи 2 тисячі дітей будуть онлайн", - В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.

Вʼячеслав Чаус

З 1 вересня навчання почнеться для понад 90 тисяч учнів.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Хотів застрелитись з мисливської рушниці: на Чернігівщині врятували самогубця

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 10:36

Суд над чернігівцями у Гомелі: у чому звинувачують українців

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 09:10

Стало більше дронів: ворог обстріляв чотири громади Чернігівщини

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 08:12

Рідні просять підписати петицію щодо присвоєння Героя загиблому штурмовику

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 06:12

Фото

У чотирьох громадах Чернігівщини прощались із загиблими бійцями ЗСУ

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 20:57

На Чернігівщині все село просить жінку стати студенткою

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 19:28

Вiдео

Захист української культури, мільйон для ЗСУ: об’єднання митців Чернігівщини про свою роботу

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:35

ТОП-переглядів