Новий дах, укриття, їдальня: пошкоджену ворогом школу на Чернігівщині 1 вересня вже невпізнати

02 ВЕРЕСНЯ 2023, 11:11

2016

Ця школа у громаді поблизу Чернігова постраждала торік від рук окупантів, але поступово відбудовується. Новий навчальний рік учні та педагоги проведуть в оновленому закладі – встановлено новий дах, їдальню, відремонтовано укриття та класи. В процесі змін – фасад. Велику допомогу надали міжнародні партнери.   

"Найголовніші зміни – це ремонт даху, зробила його благодійна організація, інша організація - робить утеплення фасаду. Це енергозбереження, буде яскраво і красиво, краще, ніж була. Нам встановили нову модульну їдальню на 60 місць, вона оснащена новими меблями, але тимчасова", - каже Ігор Черевко, директор школи.

Ігор Черевко

У навчальному закладі подбали насамперед про безпеку. З 1 вересня зможуть навчатися усі учні, адже укриття готове прийняти усіх школярів та педагогів у разі небезпеки. Це укриття – без перебільшення одне з кращих на Чернігівщині.

"Наше укриття вміщає повністю всіх дітей і персонал. Площа укриття 224 м2. Це дозволяє вмістити більше 200 людей. Наше укриття має 2 виходи, централізоване опалення і штучне опалення, генератор. Укомлпектоване засобами пожежогасіння, є туалети. Укриття укомплектоване сучасною вентиляцією, повітря надходить і забирає продукти дихання людини, які утворюються", - пояснює директор.

Ремонт у класах робили спільними зусиллями педагогів та батьків місцевих школярів. Так вирішили на зборах. Вчителі з хвилюванням очікують новий навчальний рік. Адже всі скучили за очною формою навчання.  

"Чекаю з нетерпінням 1 вересня. Сумуємо за учнями. До канікул було дистанційне навчання деякий період. Хочеться побачити всіх за партами, провести урок, бажано без тривог, щоб не йти на дистанційне навчання, щоб настав мир, і повернулися до повноцінного навчання", - розповідає Світлана Савченко, вчителька.

40 років працювала вчителем української мови і літератури. На сучасному етапі працюю асиссентом вчителя - це нова програма, інклюзивні дітки, у яких відстає мовлення інші проблеми. Для нас нове і, звичано, хочеться більше дати нового. Самі розробляємо програми, щоб діятям було цікавіше, працюємо з ними", - каже Любов Прокопівна вчителька.

З 1 вересня на Чернігівщині не всі школи відкриють двері для учнів через безпекову ситуацію. Дистанційне навчання збережеться у 20 кілометровій смузі прикордоння і в тих, школах, де нема укриттів. Таких навчальних закладів близько 9%.       

"На раді оборони розглянули питання умов навчання у прикордонні. Залишили в силі обмеження - 20 км зона визначена як така, де діти навчаються онлайн. Так лишається - це 23 школи 2 тисячі дітей будуть онлайн", - В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.

Вʼячеслав Чаус

З 1 вересня навчання почнеться для понад 90 тисяч учнів.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Фото

На Чернігівщині запрацював громадський простір турботи про здоров'я

24 ЧЕРВНЯ 2024, 16:28

До ФК «Чернігів» повернувся старий гравець, а у клубі коментують чутки про колаборацію з «Десною»

24 ЧЕРВНЯ 2024, 15:16

Почав задихатись, посинів та втратив свідомість: медики з Чернігівщини врятували 44-річного чоловіка

24 ЧЕРВНЯ 2024, 14:20

Переваги рідкого мийного засобу для прання

24 ЧЕРВНЯ 2024, 13:17

Фото

У Ніжині фахівці ДСНС врятували маленьке совенятко

24 ЧЕРВНЯ 2024, 12:56

Вiдео

Чернігівці з постраждалого мікрорайону Бобровиця велопробігом хотіли привернути увагу до проблем відбудови житла

24 ЧЕРВНЯ 2024, 12:04

Фото

Грибники Чернігівщини полюють за лисичками та діляться світлинами

24 ЧЕРВНЯ 2024, 11:41

ТОП-переглядів