На Чернігівщині вовки не дають назбирати шпильок у лісі

30 СЕРПНЯ 2023, 13:10

23600

На Чернігівщині вовки не дають назбирати шпильок у лісі

Фото ілюстративне

73-річна Любов БОНДАРЕНКО з Пархимового на Козелеччині  бідкається: треба готуватися до зими, а вовки не пускають у ліс.

— Саме час збирати шпильки (голки) від сосни, — розповідає свою проблему Любов Бондаренко. — Використовую їх, коли розтоплюю грубку взимку. Щонайменше на холодний сезон треба 10 мішків.  Ліс кілометрів за два від села.  Треба йти з тачкою, заходити вглиб. Бо там легше збирати, їх більше і сухіші.  А я одна. Раніше вовків у нашому лісі не було. А цього року з’явилися, зайшли весною. Декілька місцевих бачили сіроманців. Улітку сезон ягід, грибів у розпалі. А я сама в ліс ходжу. Як себе поводити, що робити, коли зустріну?

— Не потрібно нічого робити, — запевнив Сергій ІВАНЧЕНКО, колишній працівник спеціалізованого мисливського підприємства «Рись», що на Козелеччині. —  Вовк — хижа тварина, але якщо не голодний, на людей у лісі нападати не буде.  Тим паче, зараз літо, їсти є що. Якщо сірі починають виходити з лісу, іти до людей, заходити у двори, значить, голодні. У такому випадку можуть нападати на свійських тварин.

* * *

Не нападе, якщо тварина не хвора. Вовки в наших лісах невеликі, схожі за розмірами на собак. У хижака є своя територія, яку він обходить. Може вийти за її межі, але повертається назад. У придеснянському та гончарівському мисливських господарствах радять у ліс до вовків не ходити. Бо зараз воєнний час і стріляти-відстрілювати тварин заборонено.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Юлія СЕМЕНЕЦЬ

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Золота сережка застрягла в капці - жінка розшукує власницю

06 ЛИСТОПАДА 2025, 20:49

Вiдео

У збитих бпла можуть бути пастки: вибухотехніки попередили чернігівців про смертоносні знахідки

06 ЛИСТОПАДА 2025, 18:18

Не витримало серце: громада втратила 45-річного захисника

06 ЛИСТОПАДА 2025, 17:14

Підлітки травмувалися, коли наблизилися до уламків дрона: подробиці інциденту

06 ЛИСТОПАДА 2025, 16:25

«Генерал Черешня» у Чернігові: що пропонують дронарі

06 ЛИСТОПАДА 2025, 15:10

Підлітки збирали гриби - знайшли безпілотник. Двоє хлопців - поранені

06 ЛИСТОПАДА 2025, 13:48

Ремонт шлюзу на Острі: місцеві жителі критикують

06 ЛИСТОПАДА 2025, 12:23

ТОП-переглядів