На Чернігівщині вовки не дають назбирати шпильок у лісі

Сер 30, 13:10

19086

На Чернігівщині вовки не дають назбирати шпильок у лісі

Фото ілюстративне

73-річна Любов БОНДАРЕНКО з Пархимового на Козелеччині  бідкається: треба готуватися до зими, а вовки не пускають у ліс.

— Саме час збирати шпильки (голки) від сосни, — розповідає свою проблему Любов Бондаренко. — Використовую їх, коли розтоплюю грубку взимку. Щонайменше на холодний сезон треба 10 мішків.  Ліс кілометрів за два від села.  Треба йти з тачкою, заходити вглиб. Бо там легше збирати, їх більше і сухіші.  А я одна. Раніше вовків у нашому лісі не було. А цього року з’явилися, зайшли весною. Декілька місцевих бачили сіроманців. Улітку сезон ягід, грибів у розпалі. А я сама в ліс ходжу. Як себе поводити, що робити, коли зустріну?

— Не потрібно нічого робити, — запевнив Сергій ІВАНЧЕНКО, колишній працівник спеціалізованого мисливського підприємства «Рись», що на Козелеччині. —  Вовк — хижа тварина, але якщо не голодний, на людей у лісі нападати не буде.  Тим паче, зараз літо, їсти є що. Якщо сірі починають виходити з лісу, іти до людей, заходити у двори, значить, голодні. У такому випадку можуть нападати на свійських тварин.

* * *

Не нападе, якщо тварина не хвора. Вовки в наших лісах невеликі, схожі за розмірами на собак. У хижака є своя територія, яку він обходить. Може вийти за її межі, але повертається назад. У придеснянському та гончарівському мисливських господарствах радять у ліс до вовків не ходити. Бо зараз воєнний час і стріляти-відстрілювати тварин заборонено.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Юлія СЕМЕНЕЦЬ

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Михайло Харченко палив зілля і сам обгорів

Вер 21, 18:43

«Галс Агро» розповіла, чому вирішила попри війну запустити перший біометановий завод на Чернігівщині

Вер 21, 17:27

На День міста снайперська гвинтівка "Чернігів" вже працює на фронті

Вер 21, 15:07

Голова АРМА Олена Дума про облгази Фірташа: «Ми фіксуємо відсутність доходів до бюджету»

Вер 21, 14:31

Микола Супрун із Куликівщини віддав на ЗСУ власне авто

Вер 21, 13:26

Вiдео

Двох дітей в один день збили у Чернігові на пішохідних переходах: оприлюднено відео

Вер 21, 12:52

Буффон завершив кар'єру у 45 років. Остаточно

Вер 21, 12:09

ТОП-переглядів