На Чернігівщині сезон лисичок та чорниць: по чому беруть скупники

Лип 16, 11:32

5883

На Чернігівщині сезон лисичок та чорниць: по чому беруть скупники

Фото ілюстративне

У лісах уже повно стиглих ягід. Після дощів активно ростуть лисички та інші гриби. Але під час воєнного стану ходити лісами заборонено. Можна лише за погодженням з військовими або місцевою владою. Та кого це зупиняло.

У Корюківці та Холмах працюють пункти прийому лісових дарів. Дуже хороша ціна на лисички — 140 гривень за кілограм. Торік була 90-100. Інших грибів поки що скупники не беруть. А ось на чорниці ціни впали вдвічі. Якщо минулого року можна було отримати 40 гривень за кілограм, позаторік — 50-60 гривень, то цьогоріч лише 20-25. У відро вміщується шість-сім кілограмів. Виходить, заробіток на одному відрі в середньому 150 гривень.

Можна піти на базар і правити 25 гривень за півлітрову баночку. Та в Корюківці пропозиція перевищує попит. Доводиться віддавати за двадцятку. Хоча на ринках Чернігова  за півлітрову баночку цих ягід просять 50 гривень, а за кілограм — 100-110.

* * *

За даними Головного управління ДСНС в області, з початку воєнних дій підірвалося на різних вибухових пристроях та загинуло 18 людей (дев’ять — у Чернігівському районі, шість — у Прилуцькому, три — у Новгород-Сіверському). Один з найрезонансніших випадків був у жовтні, коли автомобіль із чотирма місцевими жителями наїхав на міну в лісі поблизу села Шестовиця під Черніговом. Усі загинули.

"Час Чернігівський" писав про небезпеку в лісах: Відчайдухи на Чернігівщині збирають гриби поряд з бронетехнікою і нерозірваними боєприпасам. І про те, як жителі області викладають фото зібраних грибів у соцмережах: Заборони та міни не завада: мешканці чернігівського прикордоння збирають гриби.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Валентина ОСТЕРСЬКА

Схожі новини

Інтерв’ю

Експерт розповів про позиційну війну, завищені російські втрати, прикордонну війну на Чернігівщині

Лис 29, 20:22

Фото

Щоб без газу: підприємству, що випікало хліб під час оборони Чернігова, подарували нову піч

Лис 29, 17:51

У Менській громаді на засніженій дорозі маршрутка зіштовхнулася з легковиком. Восьмеро в лікарні

Лис 29, 16:07

Вiдео

Волонтери та ОВА передали чернігівським військовим спеціалізоване авто

Лис 29, 15:34

У громаді на Чернігівщині поховали бійця 1-ї танкової: загинув на Донеччині

Лис 29, 14:29

Пропагандист, який рік тому вихваляв дії російських окупантів під Черніговом, опинився у ямі в ОРДЛО

Лис 29, 13:22

Батько-одинак та мати-одиначка зійшлися і виховують 16 дітей. Читайте у "Віснику" 30 листопада

Лис 29, 11:39

ТОП-переглядів