Відчайдухи на Чернігівщині збирають гриби поряд з бронетехнікою і нерозірваними боєприпасами

Чер 13, 16:00

3504

Це залишки колони російських загарбників поблизу Городні. Вони ховали свою техніку і пересувалися в навколишніх лісах. Але це ворога не врятувало.

Прямо посеред лісу окупанти залишили свій транспортер. Поряд з ним місцеві, нічого не боючись, збирають лисички. На застереження про небезпеку таких відвідин люди не зважають. 

А от місцеві лісівники кажуть, що після окупації в лісах залишилося багато "сюрпризів". І цим не вартотнехтувати. Самі намагаються не ходити туди, де чатує небезпека і просять про це людей. 

Знаходили сюрпризи. Тут неподалік знаходиться Точка У, безліч снарядів з гусеничної техніки. Ускладнилися лісівничі процеси, знаходження лісової охорони, тому що знаходяться міни, вибухонебезпечні предмети, снаряди. Треба з пересторогою пересуватися на території, - розповів Максим Левкович головний лісничий Городнянського лісгоспу.

Городнянський лісгосп - один з найбільш постраждалих від перебування загарбників.  Багато пошкодженого лісу, насамперед молодняку. Знищено будівлі лісгоспу та техніка. 

Були пошкоджені лісові масиви, будівлі, територія лісництва, автозаправка, весь господарчий двір. Ліс пошкоджений є в Городнянському лісництві, тупичівському лісництві, - каже Валентин Реуцький, директор Городнянського лісгоспу.

Загальна площа лісів на Чернігівщині, яка потребує обстеження і знешкодження боєприпасів сягає майже 13 тисяч гектарів.  Внаслідок бойових дій згоріло 139 гектарів лісу, знищено майно лісгоспів, зруйновані і пограбовані деревообробні підприємства, кажуть в обласному управлінні лісового та мисливського господарства. Та найтрагічніше, що лісівники втратили своїх працівників.

Основні втрати - це наші люди. Один наш колега загинув, три отримали поранення, всі важкі. Одна людина точно залишиться інвалідом.  Втрати понесли наші ліси. Маємо 12900 га лісів, на яких стояли окупаційні війська і на яких з великою ймовірністю є вибухові предмети, - повідомив Сергій Аніщенко, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства.

Ліс на Чернігівщині поступово відновлюють. Налагоджується і робота підприємств галузі. Та зараз головна увага лісівників прикута до захисту лісів від пожеж, які може спричинити літня спека.

Читати такожСотні гектарів повалених дерев: на Чернігівщині лісівники підраховують збитки після буревіїв

Схожі новини

Інтерв’ю

Експерт розповів про позиційну війну, завищені російські втрати, прикордонну війну на Чернігівщині

Лис 29, 20:22

Фото

Щоб без газу: підприємству, що випікало хліб під час оборони Чернігова, подарували нову піч

Лис 29, 17:51

У Менській громаді на засніженій дорозі маршрутка зіштовхнулася з легковиком. Восьмеро в лікарні

Лис 29, 16:07

Вiдео

Волонтери та ОВА передали чернігівським військовим спеціалізоване авто

Лис 29, 15:34

У громаді на Чернігівщині поховали бійця 1-ї танкової: загинув на Донеччині

Лис 29, 14:29

Пропагандист, який рік тому вихваляв дії російських окупантів під Черніговом, опинився у ямі в ОРДЛО

Лис 29, 13:22

Батько-одинак та мати-одиначка зійшлися і виховують 16 дітей. Читайте у "Віснику" 30 листопада

Лис 29, 11:39

ТОП-переглядів