На Чернігівщині діють центри захисту від домашнього насильства: як це працює?

27 ЛЮТОГО 2024, 18:31

701

На Чернігівщині діють центри захисту від домашнього насильства: як це працює?

Домашнє насильство – актуальна, на жаль, проблема для Чернігівщини. Щоб допомогти постраждалим людям в області створені спеціалізовані служби підтримки. Наприклад, така служба діє на базі комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» у Сосниці.

"До війни у нас було тільки сім звернень. У 2023 році у нас уже було 72 звернення. Це послуга, яка потрібна. Фахівці з соціальної роботи постійно проходять навчання по наданню першої психологічної допомоги", - пояснює Тетяна СІРА, директорка Центру надання соціальних послуг Сосницької селищної ради.

Тетяна СІРА, директорка Центру надання соціальних послуг Сосницької селищної ради

Тетяна СІРА

В рамках підтримки спеціалізованих служб держава виділяла субвенцію. Пані Тетяна каже: ці кошти допомогли відремонтувати декілька приміщень Центру, придбати необхідну техніку та обладнання.

"Ми відремонтували чотири кімнати, вони були в дуже поганому стані. Ми відремонтували і в нас тепер є лекторій, дитяча кімната і кімнати, де фахівці працюють із постраждалими від домашнього насильства", - каже Тетяна СІРА.

Подібна служба діє також у Борзні на базі Центру соціальних послуг міської ради. Борзнянці теж отримали субвенцію і облаштували приміщення для допомоги постраждалим від домашнього насильства.

"Ці кошти були спрямовані на капітальний ремонт приміщення, в якому розміщується консультативна служба, а також на закупівлю обладнання. Ми облаштували кімнату очікування, дитячу кімнату, кабінет психолога, кабінети спеціалістів. На першому поверсі облаштували пандус, щоб маломобільні групи населення змогли дістатись в наше приміщення", - каже Наталія ВАЛЬКЕВИЧ, директора Центру соціальних послуг Борзнянської міської ради.

Наталія ВАЛЬКЕВИЧ, директора Центру соціальних послуг Борзнянської міської ради

Наталія ВАЛЬКЕВИЧ

Тут же розташований кабінет, де психолог або фахівець із соціальної роботи може працювати з маломобільними групами населення. У Борзні теж все більше людей звертаються по допомогу, каже пані Наталія.

"Останнім часом, можливо, у зв’язку зі складними життєвими умовами, кількість домашнього насильства збільшується. Так, наприклад, протягом попереднього року, 2023, у нас було 47 звернень, то тільки за січень цього року було 12 звернень", - повідомила Наталія ВАЛЬКЕВИЧ.

Великий вплив на ріст кількості випадків домашнього насильства справляє війна, кажуть спеціалісти. Втім, психологи та соціальні працівники продовжують надавати допомогу тим, хто цього потребує. Варто наголосити, що послуги постраждалим надаються анонімно.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Автівка підірвалась на міні у прикордонні Чернігівщини

15 КВІТНЯ 2024, 08:48

Менше обстрілів, більше ворожих дронів: ситуація у прикордонні Чернігівщини

15 КВІТНЯ 2024, 08:19

Загинули на фронті: на Чернігівщині поховали трьох бійців ЗСУ

14 КВІТНЯ 2024, 21:37

За держзраду суд дав пастуху п’ятнадцять років

14 КВІТНЯ 2024, 19:58

Виконують пісні на замовлення, гроші йдуть на авто для військових

14 КВІТНЯ 2024, 18:33

У молодої родини горів відремонтований будинок

14 КВІТНЯ 2024, 17:29

За три дні мати зібрала 130 тис грн сину на бусик: віддавати їздила на Донеччину

14 КВІТНЯ 2024, 16:38

ТОП-переглядів