Могло бути набагато гірше: аграрії Чернігівщини зібрали у 2022 році 3 мільйони тон зернових

Січ 10, 17:35

989

Попри бойові дії і руйнівні наслідки окупації аграрії Чернігівщини змогли засіяти поля і зібрати у 2022 році 3 мільйони тон зернових. Це удвічі менше, ніж у 2021 році. Щоправда, тоді зібрали рекордні 6 мільйонів.

Однак якби не підтримка держави та країн-партнерів у 2022-му все могло бути набагато гірше. Велику роль зіграли надане насіння, пільгові кредити, обладнання для зберігання зерна.   

"В цьому році працювали кілька програм – підтримка на гектар, на корів, безпроцентні кредити на створення переробних підприємств, малі підприємства підтримувалися. Кредити "5-7-9" -  виділено 3,5 мільярди. Цими безпроцентними кредитами близько 1000 скористалися з 1290 сільгоспвиробників, що є в області. Допомога уряду була значна. Долучалися благодійники, міжнародні компанії допомагали насіннням: кукурудза, ріпак, соняшник", - розповідає Василь Жук, заступник директора департаменту АПК Чернігівської ОВА.

Навіть попри проблеми з логістикою і падінням цін на зернові, експорт агропродукції з Чернігівщини не припиняється. Це переважно зерно.

В нинішніх надскладних умовах наша область цілком забезпечена продовольством, кажуть фермери. І хоча вже в новому 2023 році посівні площі зменшаться – це аж ніяк не загрожує продовольчій безпеці. Аграрії вимушені підлаштовуватися під зміни, які відбуваються в країні і світі.

"Переоріентація буде. Кукурудзи менше сіятимуть. Більше олійних культур буде. Ціни вищі, а затрати і собівартість на рівні інших культур, бобових більше. Весною посіється для внутрішнього ринку - Україні буде достатньо. Треба старатися засівати всі площі", - коментує Іван Якуб, голова асоціації фермерів Чернігівської області.

У цьому році аграрії хочуть хоча б такої підтримки, яка була минулоріч, зі збереженнями кредитування і державних програм. Вони готові усіма силами надалі підтримувати Збройні Сили України і на своєму фронті здобувати перемоги.

"Час Чернігівський" знімав відео про роботу аграріїв:

Схожі новини

Вiдео

Є шанс врятувати Ялівщину від забудови: чи дослухається мерія Чернігова?

Лют 08, 23:37

Скільки мільйонерів у Чернігові?

Лют 08, 18:18

Майбутня педагогиня із Прилук вчинила спробу самогубства

Лют 08, 16:06

Четверо загинули, а Сергій вижив. Про мати-суддю, яка розшукує сина. Анонс «Вісник Ч» на 9 лютого

Лют 08, 15:25

Вiдео

Веломайстер Євгеній Плакса полагодив сотні велосипедів для медиків, волонтерів та соцпрацівників Чернігівщини

Лют 08, 14:35

Чилійський архітектор презентував концепцію відновлення Будинку культури в Іванівці

Лют 08, 13:51

Угоди тижня: новий міст через Десну та утримання доріг у Чернігові

Лют 08, 13:17

ТОП-переглядів