Як 500 корів пережили окупацію? Про відновлення роботи фермерського господарства на Чернігівщині

24 ЧЕРВНЯ 2022, 12:17

2923

Після російської навали Чернігівщина потроху відновлюється. Працюють навіть фермери, чиї господарства були в окупації та суттєво постраждали. Ось, наприклад, фермерське господарство у селі недалеко від Чернігова. Його власник весь час окупації був тут. Каже - міг би виїхати, але хто б тоді годував корів?

- Вранці прихожу на ферму, а там уже техніка стоїть. З автоматами, не пускають. Терпимо поводились. Нічого там такого зразу не було. Попросився в них на ферму, щоб покормить скот. Кажуть:" Нашо його кормить?". Ну як же? Вони, кажу, вам зараз такий армагеддон влаштують, самі будете проситись, щоб я прийшов. Відвели мене до начальства, дозволили мені взяти людей, привели і цей скот кормили там, - розповідає фермер Володимир Мандрико.

У пана Володимира велике господарство: 435 гектарів землі, 500 голів худоби. У нього працює 12 робітників (немало для невеликого села), а ще його господарство щороку здає 60 тон м`яса. Окупанти простояли в селі більше місяця. За цей час з`їли кількох корів, покрали інструменти, зняли акумулятори з техніки. Один лише ремонт пошкодженого комбайну обійдеться майже в 300 тисяч гривень. Загальні ж збитки, каже пан Володимир, становлять більш ніж мільйон.

- Збитки в основному по техніці. Ну і по тваринам, бо гній не прибирався, електроенергії не було, води не було. І теля родиться - а там гною по пояс вже. І телят, мабуть, голів вісім пропало, корови пропали, свиня одна пропала на м`ясо. Не захотіла жить в окупації, - каже фермер.

Втім, фермер радіє, що хоча б людей загарбники не вбивали. Все інше, каже, відновимо. Або, точніше - практично відновили.

- На даний момент практично я вже все відновив. Я здав на мільйон скота і мільйон вклав сюди, - каже Володимир.

Щоб підтримати сільгоспвиробників під час війни уряд розширив програму кредитування. Тепер деякі фермери можуть брати кредити під 0%, завдяки цьому господарство пана Володимира відновлюється відносно швидко і найблжчим часом має вийти на довоєнний рівень.

Читати також: Екологи пояснюють наслідки повені: наповняться водойми і колодязі, а у воду потраплять пестициди

Схожі новини

Вiдео

У Чернігові у місцевому парку висадили берези

23 КВІТНЯ 2024, 21:19

Поранений під час оборони Чернігова: таз і ноги 48-річного чоловіка нечутливі

23 КВІТНЯ 2024, 20:14

Вiдео

Пільгові кредити для селян Чернігівщини у 2024 році: хто може скористатися

23 КВІТНЯ 2024, 18:09

Vodafone інвестує в громаду Чернігівщини: у віддалених селах ловитиме 4G

23 КВІТНЯ 2024, 17:24

У Чернігові прощались із 25-річним бійцем

23 КВІТНЯ 2024, 16:47

Фото

Підрядник розказав, як просувається будівництво моста поблизу Шестовиці

23 КВІТНЯ 2024, 16:31

Нові правила мобілізації: як каратимуть ухилянтів на Чернігівщині

23 КВІТНЯ 2024, 15:17

ТОП-переглядів