Як 500 корів пережили окупацію? Про відновлення роботи фермерського господарства на Чернігівщині

Чер 24, 12:17

2267

Після російської навали Чернігівщина потроху відновлюється. Працюють навіть фермери, чиї господарства були в окупації та суттєво постраждали. Ось, наприклад, фермерське господарство у селі недалеко від Чернігова. Його власник весь час окупації був тут. Каже - міг би виїхати, але хто б тоді годував корів?

- Вранці прихожу на ферму, а там уже техніка стоїть. З автоматами, не пускають. Терпимо поводились. Нічого там такого зразу не було. Попросився в них на ферму, щоб покормить скот. Кажуть:" Нашо його кормить?". Ну як же? Вони, кажу, вам зараз такий армагеддон влаштують, самі будете проситись, щоб я прийшов. Відвели мене до начальства, дозволили мені взяти людей, привели і цей скот кормили там, - розповідає фермер Володимир Мандрико.

У пана Володимира велике господарство: 435 гектарів землі, 500 голів худоби. У нього працює 12 робітників (немало для невеликого села), а ще його господарство щороку здає 60 тон м`яса. Окупанти простояли в селі більше місяця. За цей час з`їли кількох корів, покрали інструменти, зняли акумулятори з техніки. Один лише ремонт пошкодженого комбайну обійдеться майже в 300 тисяч гривень. Загальні ж збитки, каже пан Володимир, становлять більш ніж мільйон.

- Збитки в основному по техніці. Ну і по тваринам, бо гній не прибирався, електроенергії не було, води не було. І теля родиться - а там гною по пояс вже. І телят, мабуть, голів вісім пропало, корови пропали, свиня одна пропала на м`ясо. Не захотіла жить в окупації, - каже фермер.

Втім, фермер радіє, що хоча б людей загарбники не вбивали. Все інше, каже, відновимо. Або, точніше - практично відновили.

- На даний момент практично я вже все відновив. Я здав на мільйон скота і мільйон вклав сюди, - каже Володимир.

Щоб підтримати сільгоспвиробників під час війни уряд розширив програму кредитування. Тепер деякі фермери можуть брати кредити під 0%, завдяки цьому господарство пана Володимира відновлюється відносно швидко і найблжчим часом має вийти на довоєнний рівень.

Читати також: Екологи пояснюють наслідки повені: наповняться водойми і колодязі, а у воду потраплять пестициди

Схожі новини

Воював із перших днів вторгнення: у Чернігові поховали бійця

Гру 06, 09:12

Росіяни обстріляли прикордоння Чернігівщини ракетами з літака

Гру 06, 08:25

Прилучанин Дмитро Сова, відомий актор, служить у війську

Гру 06, 07:55

Російська ДРГ вбила 24-річного прикордонника з Носівки

Гру 05, 18:59

НАБУ та САП завершили слідство по нардепу Гуньку

Гру 05, 17:11

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: майор служби цивільного захисту про пожежно-прикладний спорт

Гру 05, 16:08

Як дістатися з Чернігова до Карпат? Укрзалізниця оприлюднила новий графік руху пасажирських поїздів

Гру 05, 15:14

ТОП-переглядів