Як вродила картопля на Чернігівщині і чому аграрії не поспішають її продавати

Лис 03, 12:28

1329

Аграрне підприємство Чернігівеліткартопля з Седнева незвично пізно завершує збір врожаю картоплі. 1 листопада - комбайн проходить заключні гектари. Аграрії зізнаються: такого пізнього збору не було вже давно. Підвела погода, але все завершується добре.

"Чому пізно закінчуємо? Рік був дуже екстремальним для картоплі. Врожай гарний. Через погодні умови не могли копати, бо дощі заливали. Тому збір врожаю затягнувся", - розповідає Геннадій Гайструк, заступник керівника агропідприємства.

Складно давався і старт цьогорічної посівну кампанії через наслідки окупації, нестачу добрив та пального. У Седневі задоволені врожаєм картоплі. Особливо порадував новий сорт - Феномен, виведений місцевими науковцями.

"Назвали його Феномен. Він показує добрі результати. Без добрив 36 тон на га завдяки дощам. Бог балував для картполі добре. Бульби здорові. І стійкий сорт до фітофоторозу, що важливо, бо не треба витрачати на засоби захисту рослин", - розповів Ігор Шкурко, керівник агропідприємства.

Однак продавати картоплю аграрії поки не поспішають. Дуже низька ціна зараз на ринку. Тому у Седневі думають в майбутньому культивувати інші овочеві культури борщового набору. Нині картоплярство переживає непрості часи.

Минулого року підприємство взагалі зазнало колосальних збитків. Попит на бульбу був слабкий. Її залишки довелося здавати на крохмальний завод.

"Картполярство така галузь не надійна. Це не кукурудза чи пшениця, які привязані до портової ціни. Картопля на експорт майже не йде. Така ціна трансопртних послуг,  яка будь який експорт "з’їсть". Картоплі на наступний рік посадимо удвічі менше. Плануємо зайнятися буряком, капустою, морквою. Маємо досвід вирощування цих культур", - каже Ігор Шкурко.

Під час окупації Седнева працівники лабораторії підприємства врятували від загибелі усі наукові розробки. Попри усі складнощі картоплярі продовжують працювати над виведенням нових сортів картоплі.

"У січні цього року отримали отримали патенти нових сотів – ажур, феномен, які мають реєстрацію. Ми планували ще три сорти, але через напад рф приостановили. Скоро подамо. Нові сорти виводимо. Науковий відділ працює сорти виводимо", - каже Геннадій Гайструк.

"Час Чернігівський" знімав сюжет про відновлення роботи підприємства, яке повністю знищили росіяни: Український характер: у Чернігові відновили з попелу зруйнований ворогом завод «Ютекс Україна».

Схожі новини

Вiдео

"Мисливець": як у 54 роки чоловік приїхав з Франції і пішки дістався Чернігова, щоб боронити місто від рашистів

Гру 09, 17:49

У Новгород-Сіверському районі тепер можна отримати документи, які посвідчують особу громадянина України - запрацювала ДМС

Гру 09, 15:15

Скільки дров заготовили і зберігають на складах лісгоспів Чернігівщини?

Гру 09, 13:22

У громаді на Чернігівщині безробітних організували плести сітки для ЗСУ

Гру 09, 12:16

Вiдео

Звернення до президента щодо відсторонення міського голови Чернігова підтримала лише одна фракція міськради

Гру 09, 11:13

Бізнес на Чернігівщині: експорт ще живий, повертають ПДВ, заблоковані податкові накладні

Гру 09, 10:18

Олімпійська чемпіонка Олена Костевич стала першою заступницею голови Чернігівського НОК: «Я бачу великий потенціал у розвитку спорту Чернігівщини»

Гру 09, 09:23

ТОП-переглядів