Ломако звільнив Атрошенка: антикорупційне законодавство працює?

08 ЧЕРВНЯ 2023, 11:09

1866

Ломако звільнив Атрошенка: антикорупційне законодавство працює?

Олександр Ломако та Владислав Атрошенко

6 червня міського голову Чернігова Владислава Атрошенка, ймовірно, звільнили з посади за порушення антикорупційного законодавства. Фото трудової книжки із записом про звільнення колишній мер оприлюднив у Фейсбуці.

Як відомо, Чернігівський окружний адміністративний суд задовольнив позов Чернігівської міської військової адміністрації та визнав протиправною бездіяльність в.о. міського голови Олександра Ломаки через те, що той не звільнив Атрошенка з посади.

Ми вже повідомляли, що із лютого ц.р. рішенням суду  Атрошенко позбавлений права обіймати посаду мера строком на 1 рік через порушення антикорупційного законодавства. Згідно з матеріалами справи, влітку 2022 року Атрошенко доручив своєму водієві вивезти за кордон автомобіль його дружини. А тим часом службова ТОЙОТА півроку перебувала у Польщі, автівку використовувала в приватних цілях родина Атрошенка.

Читати також: Суд над Атрошенком: 10 найпоширеніших питань та відповідей

Спершу Олександр Ломако у коментарі Суспільному казав, що рішення суду про звільнення Владислава Атрошенка з посади міського голови Чернігова оскаржуватимуть у суді. У міській раді мали готувати апеляцію до шостого Апеляційного суду міста Києва. 

... Звичайно ми з цим рішенням не згодні, як і не згодні з попередніми рішеннями судів. В нас є право на апеляцію, ми будемо домагатися відновлення на посаді Владислава Атрошенка", — сказав Ломако.

Рух Чесно пояснив, як згідно чинного законодавства, у мерії мали звільнити Атрошенко після того, як отримали рішення суду. Закон України “Про місцеве самоврядування” передбачає вичерпний перелік підстав для дострокового припинення повноважень міського голови. Одна з них — набрання законної сили рішення суду про притягнення до відповідальності за корупційне правопорушення.

Закон також передбачає механізм звільнення голови. Для цього не треба окремого рішення ради, оскільки обраний голова вважається звільненим наступного дня після того, як виконком ради отримав рішення суду.

Окрім того, є проста і зрозуміла стаття 20 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування". Вона каже, що посадовець, якого притягнуто до відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, ЗВІЛЬНЯЄТЬСЯ з посади.

Натомість замість звільнення Атрошенка та повний розрахунок із ним, його просто відсторонили від посади, що суперечить і закону, і рішенню суду.

За даними "Часу Чернігівського", у міській раді розуміли, як і в який спосіб мали звільнити Атрошенка з посади за порушення антикорупційного законодавства. З яких причин цього вчасно не було зроблено - тепер розбираються правоохоронці.

Доповнено.

Уважні підписники "Часу Чернігівського" повідомили, що до фото, яке колишній мера Владислав Атрошенко виклав у ФБ, є ряд питань. 

Ми бачимо, що на записі у трудовій, яку виклав у ФБ Атрошенко, немає підпису Ломаки. Також видно, що запис зроблений на копії – навіть на згибі сторінок букви запису йдуть прямо. Поряд - фото реального запису (фото із відкритих джерел). Тож навіщо колишній мер опублікував цей документ – наразі невідомо.

"Час Чернігівський" писав про Чернігівську міську раду: 

Схожі новини

«Може, хтось і дідову могилку догляне»

27 ТРАВНЯ 2024, 18:40

У Ріпках працюватиме суддею СБУшник з Ірпеня

27 ТРАВНЯ 2024, 17:27

​Роман Насіров виходить із СІЗО: невідомі добродії внесли 55 млн грн застави

27 ТРАВНЯ 2024, 16:21

На Чернігівщині запрацювала соціальна перукарня

27 ТРАВНЯ 2024, 15:21

У прикордонній громаді орудували вандали

27 ТРАВНЯ 2024, 14:09

Вiдео

Громади Чернігівщини допомагатимуть ветеранам

27 ТРАВНЯ 2024, 13:05

Міський голова Мени показав, де нині служить на Донеччині

27 ТРАВНЯ 2024, 12:49

ТОП-переглядів