Латвійці зробили заплановане на Чернігівщині і просять ще: можуть відремонтувати дитсадки та лікарню

05 КВІТНЯ 2023, 10:48

1535

Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява разом з командою знову відвідав Чернігівщину. Свій робочий візит делегація розпочала з Ягідного. Тут завдяки будматеріалам, які надала Латвія, триває ремонт 7 будинків, пошкоджених під час активних бойових дій минулого року.

Побували латвійці і на Чернігівському учбово-виробничому підприємстві Українського товариства глухих, приміщення якого також допомогли відновити.

За словами пана Посла, подальша підтримка області ставатиме лише потужнішою: бюджет Латвії прийнятий, частка відповідної фінансової допомоги там закладена. Про нові ініціативи йшла мова під час зустрічі з начальником Чернігівської ОВА В’ячеславом Чаусом. Акцент — критична інфраструктура, зокрема дитсадки.

«Пояснення такої моєї зосередженості на дитячих садочках просте: щоб батьки могли працювати, вони повинні мати можливість прилаштувати дітей», — зауважив начальник ОВА і додав, що увесь перелік об'єктів та необхідна інформація по них буде надана, щоб партнери самостійно визначилися з фокусом уваги та допомоги.

Принагідно зібрання ознайомилося з масштабами руйнувань об’єктів, на відбудову яких можуть бути спрямовані кошти. Серед них — дитсадок. у Киїнці, який спільними зусиллями міжнародних організацій та фондів частково відновлений. Тут замінено пошкоджені вікна та вхідні двері, дах (плюс утеплення), відремонтовано систему опалення. Щоб у садочок знову пішла малеча, потрібні ремонт та утеплення фасаду, внутрішні роботи.

Ще один потенційний об’єкт — поліклінічне відділення Чернігівської центральної районної лікарні.

Як зазначив генеральний директор закладу Дмитро Руденко, проєкт, що передбачає роботи на 24 мільйони гривень уже виготовлений (покрівля, тримальні стіни третього поверху, вікна). Після їх виконання можна братися за другий етап — внутрішні роботи, а це близько 300 мільйонів гривень.

"Час Чернігівський" писав про допомогу Латвії:

Джерело: Чернігівська ОВА

Схожі новини

Волонтер з Чернігівщини показав РЕБ проти скидів

15 ЛИПНЯ 2024, 15:07

Фото

У парк «Міжрічинський» повернулася пара чорних лелек. Птахи відремонтували гніздо

15 ЛИПНЯ 2024, 14:01

Вiдео

Програма «єВідновлення»: чому Чернігів відстає?

15 ЛИПНЯ 2024, 13:24

Фото

У Чернігові відновили спортзал 20-ї школи. Допоміг легендарний баскетболіст і тайванські донатори

15 ЛИПНЯ 2024, 12:45

Фото

Під покровом Святого Пантелеймона: медикам Чернігівщини вручили найвищу громадську відзнаку

15 ЛИПНЯ 2024, 11:26

Народився на Київщині, жив у Харкові, воював на Донеччині: на Чернігівщині поховали загиблого бійця ЗСУ

15 ЛИПНЯ 2024, 10:31

Постраждав бізнес і людські будинки: що про обстріли розказують мешканці Городнянщини

15 ЛИПНЯ 2024, 10:24

ТОП-переглядів