Ольга Матвієнко з Ягідного мріє про відбудову знищеного будинку: з будматеріалами вже допомогла Латвія
Лют 20, 12:47
1384
Ольга Матвієнко на руїнах власного дому
Ольга Матвієнко давно не бачила своїх односельців з Ягідного, бо вимушена зимувати у Чернігові, де винаймає з хворим чоловіком скромне житло. Її будинок у селі вщент знищено ворогом. Він поряд зі сумнозвісною школою, куди окупанти зігнали людей. Від хати Ольги Сергіївни залишився лише фундамент. Влітку, поки було тепло, мешкали у тісному гаражі.
"Це ось матрац, курточки, одіяло у сараї у тому. У мішку це подушка з поролону облиша, це те що осталося", - показує Ольга Матвієнко, постраждала жителька Ягідного.
Родинам з Ягідного, які втратили дах над головою, допомогла Латвія. Для відновлення осель людям придбали будівельні матеріали. Перший будинок вже зводять. Кілька родин зголосилися самостійно відновити втрачене майно. А от Ольга Сергіївна з чоловіком не в силах самостійно відбудовувати, тому сподіваються на допомогу добрих людей.
"Мрія - відбудувати хату, щоб не ходити з сумками, що люди надавали, а його нема де куди покласти. Ходиш в чужому, мусиш, бо нема коштів, а було все для життя. Тяжко говорити і згадувати полон", - розповідає Ольга Матвієнко.
У громаді вдячні за допомогу Латвії у відбудові Ягідного. Це вселяє надію в поранені війною серця людей.
"Сім родин отримають власні домівки. Це просто не передати словами від себе і тих людей коли побачили будматеріали піднімався настрій зявилася надія, що житимуть у своїх будинках. Щиро дякую Латвії, латвійцям, які не байдужі до горя і нам допомагають", - каже Олена Швидка, голова Іванівської громади.
Ольга Сергіївна сподіаається, що 2023-й стане роком не тільки відбудови, а й роком перемоги України.
"Ми чекаємо нашої перемоги, перемоги України. Просимо нашим друзям допомагати зброєю, щоб вигнати окупантів з нашої землі. Щоб діти, онуки та правнуки жили на вільній українській землі", - каже Ольга Матвієнко.
"Час Чернігівський" розповідав про жителів села Ягідне: Із рушницею проти танків: житель Ягідного стріляв по окупантах, які вдерлись у село.
* * *
Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю "Час Чернігівський" та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу
Схожі новини
Росіяни авіаційними ракетами підпалили сарай
Вер 22, 08:27
В Остерській громаді поховали бійця, який загинув у бою на Запоріжжі
Вер 22, 07:55
Михайло Харченко палив зілля і сам обгорів
Вер 21, 18:43
«Галс Агро» розповіла, чому вирішила попри війну запустити перший біометановий завод на Чернігівщині
Вер 21, 17:27
На День міста снайперська гвинтівка "Чернігів" вже працює на фронті
Вер 21, 15:07
Голова АРМА Олена Дума про облгази Фірташа: «Ми фіксуємо відсутність доходів до бюджету»
Вер 21, 14:31
Микола Супрун із Куликівщини віддав на ЗСУ власне авто
Вер 21, 13:26