Ольга Матвієнко з Ягідного мріє про відбудову знищеного будинку: з будматеріалами вже допомогла Латвія

20 ЛЮТОГО 2023, 12:47

1745

Ольга Матвієнко на руїнах власного дому

Ольга Матвієнко давно не бачила своїх односельців з Ягідного, бо вимушена зимувати у Чернігові, де винаймає з хворим чоловіком скромне житло. Її будинок у селі вщент знищено ворогом. Він поряд зі сумнозвісною школою, куди окупанти зігнали людей. Від хати Ольги Сергіївни залишився лише фундамент. Влітку, поки було тепло, мешкали у тісному гаражі.    

"Це ось матрац, курточки, одіяло у сараї у тому. У мішку це подушка з поролону облиша, це те що осталося", - показує Ольга Матвієнко, постраждала жителька Ягідного.

Родинам з Ягідного, які втратили дах над головою, допомогла Латвія. Для відновлення осель людям придбали будівельні матеріали. Перший будинок вже зводять. Кілька родин зголосилися самостійно відновити втрачене майно. А от Ольга Сергіївна з чоловіком не в силах самостійно відбудовувати, тому сподіваються на допомогу добрих людей.  

"Мрія - відбудувати хату, щоб не ходити з сумками, що люди надавали, а його нема де куди покласти. Ходиш в чужому, мусиш, бо нема коштів, а було все для життя. Тяжко говорити і згадувати полон", - розповідає Ольга Матвієнко.

У громаді вдячні за допомогу Латвії у відбудові Ягідного. Це вселяє надію в поранені війною серця людей.

"Сім родин отримають власні домівки. Це просто не передати словами від себе і тих людей коли побачили будматеріали піднімався настрій зявилася надія, що житимуть у своїх будинках. Щиро дякую Латвії, латвійцям, які не байдужі до горя і нам допомагають", - каже Олена Швидка, голова Іванівської громади.

Ольга Сергіївна сподіаається, що 2023-й стане роком не тільки відбудови, а й роком перемоги України.

"Ми чекаємо нашої перемоги, перемоги України. Просимо нашим друзям допомагати зброєю, щоб вигнати окупантів з нашої землі. Щоб діти, онуки та правнуки жили на вільній українській землі", - каже Ольга Матвієнко.

"Час Чернігівський" розповідав про жителів села Ягідне: Із рушницею проти танків: житель Ягідного стріляв по окупантах, які вдерлись у село.

* * *

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю "Час Чернігівський" та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу

Схожі новини

Вiдео

Підірвали банк у Чернігові і втекли: поліція показала відео затримання грабіжників

30 ТРАВНЯ 2024, 19:33

Весняна посівна на фініші: аграрії Чернігівщини - у трійці лідерів

29 ТРАВНЯ 2024, 17:22

Фото

Перша віцепремʼєрка-чернігівка на виставці пожтехніки мимоволі прорекламувала продукцію з Прилук

29 ТРАВНЯ 2024, 16:41

Фото

Публічний простір з'явиться у громаді на Чернігівщині. Над концептом працює дизайнер

29 ТРАВНЯ 2024, 15:23

Фото

Учениця викраденого рашистами Анатолія Сірого зі Сновщини мріє про волейбольний турнір на його честь

29 ТРАВНЯ 2024, 14:15

Мріє зберегти школу та запрошує сім’ї з дітьми. Читайте у "Віснику"

29 ТРАВНЯ 2024, 13:23

Корейська "швидка" рятує життя у прикордонній громаді

29 ТРАВНЯ 2024, 12:37

ТОП-переглядів