Ольга Матвієнко з Ягідного мріє про відбудову знищеного будинку: з будматеріалами вже допомогла Латвія

Лют 20, 12:47

1384

Ольга Матвієнко на руїнах власного дому

Ольга Матвієнко давно не бачила своїх односельців з Ягідного, бо вимушена зимувати у Чернігові, де винаймає з хворим чоловіком скромне житло. Її будинок у селі вщент знищено ворогом. Він поряд зі сумнозвісною школою, куди окупанти зігнали людей. Від хати Ольги Сергіївни залишився лише фундамент. Влітку, поки було тепло, мешкали у тісному гаражі.    

"Це ось матрац, курточки, одіяло у сараї у тому. У мішку це подушка з поролону облиша, це те що осталося", - показує Ольга Матвієнко, постраждала жителька Ягідного.

Родинам з Ягідного, які втратили дах над головою, допомогла Латвія. Для відновлення осель людям придбали будівельні матеріали. Перший будинок вже зводять. Кілька родин зголосилися самостійно відновити втрачене майно. А от Ольга Сергіївна з чоловіком не в силах самостійно відбудовувати, тому сподіваються на допомогу добрих людей.  

"Мрія - відбудувати хату, щоб не ходити з сумками, що люди надавали, а його нема де куди покласти. Ходиш в чужому, мусиш, бо нема коштів, а було все для життя. Тяжко говорити і згадувати полон", - розповідає Ольга Матвієнко.

У громаді вдячні за допомогу Латвії у відбудові Ягідного. Це вселяє надію в поранені війною серця людей.

"Сім родин отримають власні домівки. Це просто не передати словами від себе і тих людей коли побачили будматеріали піднімався настрій зявилася надія, що житимуть у своїх будинках. Щиро дякую Латвії, латвійцям, які не байдужі до горя і нам допомагають", - каже Олена Швидка, голова Іванівської громади.

Ольга Сергіївна сподіаається, що 2023-й стане роком не тільки відбудови, а й роком перемоги України.

"Ми чекаємо нашої перемоги, перемоги України. Просимо нашим друзям допомагати зброєю, щоб вигнати окупантів з нашої землі. Щоб діти, онуки та правнуки жили на вільній українській землі", - каже Ольга Матвієнко.

"Час Чернігівський" розповідав про жителів села Ягідне: Із рушницею проти танків: житель Ягідного стріляв по окупантах, які вдерлись у село.

* * *

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю "Час Чернігівський" та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу

Схожі новини

Росіяни авіаційними ракетами підпалили сарай

Вер 22, 08:27

В Остерській громаді поховали бійця, який загинув у бою на Запоріжжі

Вер 22, 07:55

Михайло Харченко палив зілля і сам обгорів

Вер 21, 18:43

«Галс Агро» розповіла, чому вирішила попри війну запустити перший біометановий завод на Чернігівщині

Вер 21, 17:27

На День міста снайперська гвинтівка "Чернігів" вже працює на фронті

Вер 21, 15:07

Голова АРМА Олена Дума про облгази Фірташа: «Ми фіксуємо відсутність доходів до бюджету»

Вер 21, 14:31

Микола Супрун із Куликівщини віддав на ЗСУ власне авто

Вер 21, 13:26

ТОП-переглядів