Чернігівщина та Іль-де-Франс - що спільного?

Лип 03, 19:43

959

1 липня до Чернігова завітали надзвичайний і повноважний посол Франції в Україні Етьєн де Понсен та президентка регіону Іль де Франс Валері Пекресс. Побували в міськраді, поговорили про допомогу Чернігову, а потім мали змогу на власні очі побачити руйнування, що їх завдали місту рашисти.  

Масштаби руйнувань вразили французьких гостей. Особливе ж  враження справили на пані Валері - вона була в Україні ще в студентські роки і пам`ятає нашу країну мирною та красивою. Тепер вона шукає можливостей залучити столичний французький регіон, Іль-де-Франс, до допомоги Чернігівщині. Особливо ж пані Валері акцентувала увагу на відновленні шкіл і житла - її вразило, що окупанти стріляли у тому числі по навчальних закладах.

"Ми в Іль-де-Франс будуємо житло, лікарні, школи, університети, мережі електропостачання. В усіх цих сферах є можливості для нашої співпраці", - каже президентка регіону Іль де Франс Валері Пекресс

Голова обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус коротко познайомив французьких гостей  із ситуацією на Чернігівщині, наголосивши на шкоді області, що її завдали рашисти.  Акцентував увагу в першу чергу на проблемі забезпечення житлом людей, які втратили домівки внаслідок злочинних дій окупантів.

"І ще у нас є велика проблема і ми працюємо над її вирішенням, але її дуже важко буде вирішити. Це надання житла людям, які його втратили",  - розповів голова Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус. - Я дуже не хочу, щоб наші мешканці жили на постійній основі в модульних містечках. Це теж одне з питань, яке потребує міжнародної підтримки.

В ході перемовин французька сторона пообіцяла вже у вересні привезти для Чернігова необхідні будівельні матеріали.

А найголовніше - після зустрічі в обласній військовій адміністрації В`ячеслав Чаус та французькі гості підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо укладення угоди про співробітництво між Чернігівською областю та регіоном Іль-де-Франс. З допомогою французьких друзів України Чернігівщина швидше відновиться після російської навали

Читати також: Спеціальна економічна зона для Чернігівщини: законопроєкт писатимуть спільно з бізнесом

Схожі новини

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: лікар і доброволець Богдан Максименко про Битву за Київ

Бер 27, 21:32

Бандери замість Матросова: у Бахмачі хочуть переназвати майже 40 вулиць

Бер 27, 18:05

Фото

У Чернігові нагородили нацгвардійців - до свята Дня Нацгвардії

Бер 27, 15:23

На Чернігівщині у приміщеннях органів влади відновлюють роботу Пункти Незламності

Бер 27, 15:16

Чернігівка виграла у лотерею-стирачку майже 80 тис грн

Бер 27, 14:15

Фото

Як Німеччина допомагає Чернігівщині: Посол Анка Фельдгузен побувала у громадах

Бер 27, 13:19

У Ніжині горіла котельня

Бер 27, 12:10

ТОП-переглядів