Чернігівщині допоможе Словацька республіка: делегація країни відвідала регіон

11 ВЕРЕСНЯ 2023, 10:25

823

Словацька республіка об’єднує зусилля урядових і неурядових організацій задля допомоги у відновленні Чернігівщини. Про це під час брифінгу в ОВА зазначили партнер Президентки Словацької Республіки Юрай Різман та радник Прем’єр-міністра Словацької Республіки з питань розвитку громадянського суспільства Філіп Вагач. Візит делегації відбувся у рамках роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва. 

«Д прикордонних сіл області поїхала партія гуманітарної допомоги, зібрана таким чином. Окрім того, модульні містечка вже забезпечені системами кондиціонування, а в найближчих планах  – реалізація проєктів з відновлення, ментального здоров’я та розмінування», – зауважив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

У рамках візиту делегація Словацької Республіки оглянула модульне містечко в Новоселівці, зруйновану Спеціалізовану дитячо-юнацьку школу олімпійського резерву з лижного спорту, приміщення якої знищили ворожі війська під час бойових дій на території області, а також драмтеатр, який зазнав пошкоджень внаслідок ракетної атаки росії 19 серпня. 

Відвідали словацькі партнери й Киїнську громаду. Вона — одна з найбільш постраждалих від російської військової агресії на Чернігівщині. Наразі у громаді є потреба у відновленні соціальних об’єктів, зокрема, облаштування укриття школи у Трисвятській Слободі та утеплення фасаду Киїнської школи. Крім того, потребують відновлення житлові будинки.

Так, делегати оглянули будинок, який був повністю зруйнований. Наразі завдяки співпраці ОВА та допомозі міжнародних організацій його частково відновлено. Проте залишається питання внутрішніх комунікацій.

Джерело: Чернігівська ОВА

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Вiдео

Латвія оздоровить дітей з Чернігівщини і допоможе відновити пошкоджену ворогом енергетику

21 ТРАВНЯ 2024, 18:13

Як нині живе прикордонна громада Чернігівщини, що межує із союзницею рф, ворожою білоруссю

21 ТРАВНЯ 2024, 17:11

На війні загинув випускник Чернігівського ліцею з посиленою військовою та фізичною підготовкою

21 ТРАВНЯ 2024, 16:20

Відомий письменник-ніжинець знявся у кіно…26 років тому

21 ТРАВНЯ 2024, 16:13

На Чернігівщині продають агропідприємство за понад 3 мільйони доларів

21 ТРАВНЯ 2024, 15:21

Підняти вартість проїзду та додаткові гроші з бюджету: мерія знову натякає, що перевізники не вийдуть на рейси

21 ТРАВНЯ 2024, 15:13

Фото

Вітряк зі Смолина – у музеї під Києвом

21 ТРАВНЯ 2024, 14:19

ТОП-переглядів