У Количівці відбудували зруйнований ворогом ФАП: допомогли донори з Німеччини і український фонд

29 ЛИПНЯ 2023, 11:05

976

Відновлений ФАП, село Количівка

Количівка півтора роки тому стала рубежем оборони Чернігова. Ворога далі не пустили українські захисники. Однак село сильно постраждало від обстрілів: житло, соціальна інфраструктура. Загалом більше 450 будинків.  Знищено ФАП і отримувати медичну допомогу було непросто, адже доводилося часто їздити в місто.

"ФАП дуже потрібний, бо до міста не наїздимося лікуватися, а тут надають всю допомогу", - радіє Катерина Павлівна, місцева жителька.

Жителі села

Одним із пріоритетів відновлення у селі була саме відбудова ФАПу, кажуть представники місцевої влади. Допомогли донори з Німеччини і український благодійний фонд New Way. ФАП відновили з нуля. Зробили швидко і якісно, чим неабияк порадували місцевих жителів.

"ФАП повністю функціонує. Зроблено ремонт, надано обладнання, меблі надані нашим фондом. Ми маємо плани ще працювати, ідуть роботи у ФАПах, займаємося відбудовою домогосподарств на Чернігівщині", - розповіла Катерина Сабаєва, Представниця благодійного фонду New Way.

Катерина Сабаєва

"13 серпня минулого року розбирали завали після рашистів. То уже не пройшло і року стоїть гарна будівлі і зима була. Миттєво зробили гарний ФАП. Я бажаю нашим мешканцям не хворіти, менше звертатися, здоров’я. Дуже вдячні за ФАП", - каже Ольга Ляховець, староста села.

 Ольга Ляховець

Надаватимуть медичні послуги дві досвідчені медсестри. Одна з них – Алла Олексіївна. Каже, що крім відбудови ФАПу благодійники забезпечили медиків усім найнеобхіднішим, навіть обладнанням, якого раніше не було. Все це допоможе, як медикам, такі і пацієнтам. 

"Надаємо послуги: кров на цукор берем, тиск вимірюємо, довідки видаємо, які потрібні. Не було кардіографа, а тепер є. Комп’ютер є. Принтер є, можемо вносити дані в електронному і письмовому вигляді", - каже Алла Чміль, медична сестра ФАПу.

Алла Чміль

Першими у відбудований ФАП запросили зайти саме медичних працівників. У Количівці відкриття медзакладу справжнє свято, бо село відроджується з руїн і це вселяє в людей надію на подальше мирне і щасливе життя.

"Час Чернігівський" писав про відновлення:

Схожі новини

На Чернігівщині підірвалось авто: на міну наїхало заднє колесо позашляховика

20 КВІТНЯ 2024, 18:00

Фото

На Чернігівщині росіяни із "градів" обстріляли житлову забудову

20 КВІТНЯ 2024, 17:04

Вiдео

Як зберігають військову історію у Чернігові?

20 КВІТНЯ 2024, 16:52

Фото

"Вона так пишалась бути поліцейською": на Чернігівщині поховали дівчину, яка загинула від ракетного удару

20 КВІТНЯ 2024, 15:19

Керівник "УКРПОШТИ" подивився як працюють пересувні  поштові відділення на Чернігівщині

20 КВІТНЯ 2024, 13:42

Трагедія на копанці на Чернігівщині, де втопилась дитина: що кажуть односельці

20 КВІТНЯ 2024, 12:32

Вiдео

Розмінування і відновлення лісів Чернігівщини: роботи на багато років, а то й десятиліть

20 КВІТНЯ 2024, 11:01

ТОП-переглядів