Чернігівщина - серед областей-лідерів у наборі безробітних до "Армії відновлення"

18 ЧЕРВНЯ 2023, 19:45

1482

У рамках державного проєкту "Армія відновлення" до суспільно корисних робіт, зокрема до відбудови Чернігівщини, задіяні безробітні громадяни.

Суспільно корисні роботи організовуються через центр зайнятості, але вони пристосовані до умов воєнного часу і відрізняються від уже звичних громадських робіт. 

«Загалом зі старту проєкту в області (ред.: Чернігівщина приєдналася до ініціативи у жовтні 2022 року) до виконання суспільно корисних робіт вже залучено понад три тисячі осіб, зокрема цьогоріч — 2680 безробітних громадян у 49 територіальних громадах області. Серед районів найактивнішими є Ніжинський та Прилуцький, серед територіальних громад – Семенівська, Вертіївська, Холминська, Ладанська та Варвинська», — розповів Юрій Сухомлин, заступник директора Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОВА.

Замовниками суспільно корисних робіт є територіальні громади.

І от виявляється, що Чернігівщина вийшла в лідери в реалізації проєкту "Армія відновлення" за рахунок сільських громад, а не міста Чернігова. Постає питання: чому лідером у суспільно-корисних роботах в області серед громад не є  Чернігів, де найбільше руйнувань з часу вторгнення? Очевидно, це недопрацювання міської влади.

Цього літа через центр зайнятості безробітні громадяни залучаються до відновлення як підсобні робітники в співпраці з об'єднанням "Добробут" та волонтерською організацією "Бо Можемо".

За виконання суспільно корисних робіт громадянам нараховується заробітна плата не менше мінімальної (на сьогодні – 6700 гривень на місяць). Передбачено збереження статусу безробітного та використання всіх соціальних гарантій трудового законодавства.

Фінансування робіт у повному обсязі здійснюється коштом Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Проблемним питанням організації суспільно корисних робіт директорка обласного центру зайнятості Лідія Падалка назвала нестачу на обліку безробітних чоловіків. Так, з-поміж усіх зареєстрованих безробітних (а це близько 4,8 тисячі) лише 20% – чоловіки. Переважна більшість – передпенсійного віку та з обмеженнями по здоров’ю.

«Ми не направляємо, приміром, на розбір завалів осіб, які не можуть виконувати цю роботу. Це суттєво, адже людину ніхто ні до чого не змушує. Тому великих нарікань від роботодавців – замовників відповідних робіт – щодо неякісного виконання немає», – наголосила Лідія Падалка.

"Час Чернігівський" писав про відновлення області:

Джерело: "Північна Брама", Чернігівська ОВА

Схожі новини

Фото

Чернігівські артефакти – в акт капітуляції рф

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 16:30

Інтерв’ю

Морпіхи-чернігівці досі у полоні: Дениса засудили на 18 років, а Олега кинули в мордовські табори

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 15:10

Фото

Жінка з Чернігівщини уже 41 рік - зооволонтерка. Скількох тварин змогла врятувати

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 13:42

Було безкоштовно, а стало за гроші: скільки коштує вивіз сміття і чому треба купувати спеціальні мішки

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 11:39

Скільки посадовців з Чернігівщини задекларували крипту

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 11:20

Хотів застрелитись з мисливської рушниці: на Чернігівщині врятували самогубця

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 10:36

Суд над чернігівцями у Гомелі: у чому звинувачують українців

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 09:10

ТОП-переглядів