Як іноземні волонтери відбудовують житло на Чернігівщині

16 ЧЕРВНЯ 2023, 11:38

4655

У двох селах Куликівської громади, які найбільше постраждали від дій російських окупантів – Баклановій Муравійці та Грабівці, реалізують проєкт із забезпечення людей новим житлом замість втраченого. Місцеві жителі досі із жахом згадують лютий і березень 2022 року.

"На 400 жителів у селі нашому залишалось 60 людей, похилого віку. Не виїжджали. Не від Лукашівки, звідки нас обстрілювали, а далі проживали. В погрібах сиділи постійно. Кожного ранку я виїжджала, привозила хліб людям", - каже Наталія Притиковська, староста Баклано-Муравійського саростинського округу, - "Розбили нам ферму, під’їзну дорогу при в’їзді в село і оці будинки – майже всі з літаків бомбили".

Наталія Притиковська

У Баклановій Муравійці рашисти повністю знищили 23 домогосподарства. Ще більше шкоди ворог завдав селу Грабівка – там обстрілами і авіабомбами пошкодили 184 і повністю знищили 25 будинків.

"Були тільки обстріли. Обстріли дуже часті, кожного дня. Із літаків, із не знають чого стріляли дуже. Бачите, що зробили вони нам", - розповідає Валентина Бусел, староста сіл Грабівка та Орлівка.

Валентина Бусел

Модульні будиночки для тих, хто втратив дах над головою, споруджують волонтери Міжнародного благодійного фонду «Молодь з місією». Ця організація існує майже 60 років, понад 30 років – представлена в Україні. Досвід спорудження такого житла волонтери мають.

"В минулому році ми побудували сто будиночків у Київській області в Макарівському районі. В цьому році вже тридцять зараз ми будуємо і ще тридцять плануємо будувати в серпні в Киїнці, Чернігівська область. І дай Бог, будем ще будувати, бо хотілось би сто також цього року", - каже Юлія Кенс, представниця Міжнародного благодійного фонду "Молодь з місією".

Юлія Кенс

Загалом на проєкті зараз працює 130 волонтерів зі Сполучених Штатів, Канади, Мексики, Аргентини, Румунії, Італії, Польщі, Франції.

"Деякі з них професійні будівельники, але взагалі цінність цього проєкту і моделі цього будинку в тому, що якщо в команді є 1-2 професійні будівельники, які знають, що таке будівництво, то вони можуть керувати командою, щоб вона за 3 дні зібрала такий дім", - пояснює Юлія.

Завдяки волонтерам у с. Грабівка вже встановлено 4 будиночки. Зараз тут споруджують ще 5, а у Баклановій Муравійці – 14. 

З ходом робіт під час робочого візиту 13 червня ознайомилися начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус та голова обласної ради Олена Дмитренко.

"Величезна вдячність волонтерам за те, що вони допомогли на цей період, щоб у людей хоча б на зараз було житло, яке закриє від дощу, від негоди. Досить непогані будиночки. Це для людей вихід – не жити в підвалах, під відкритим небом. Дуже якісно, дуже швидко робиться", - каже Олена Дмитренко.

Олена Дмитренко

Голова Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус каже - задоволений темпами будівництва, але наголошує – попереду ще багато роботи.

"Дуже високий темп будівництва, вони зводяться дуже швидко, адже тут працює більше ста людей. Тут ще багато роботи. Нам треба тут попрацювати, щоб у кожен будиночок підвели електроенергію, а потім підготувати кожен будиночок до зими. Адже вони ще не утеплені будуть і ми маємо ще встановити котли. Тому тут багато спільної роботи", - прокоментував Вʼячеслав Чаус.

Завершити будівництво волонтери планують найближчими днями.

"Час Чернігівський" писав про відновлення житла:

* * *

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю "Час Чернігівський" та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу

Схожі новини

До ФК «Чернігів» повернувся старий гравець, а у клубі коментують чутки про колаборацію з «Десною»

24 ЧЕРВНЯ 2024, 15:16

Почав задихатись, посинів та втратив свідомість: медики з Чернігівщини врятували 44-річного чоловіка

24 ЧЕРВНЯ 2024, 14:20

Переваги рідкого мийного засобу для прання

24 ЧЕРВНЯ 2024, 13:17

Фото

У Ніжині фахівці ДСНС врятували маленьке совенятко

24 ЧЕРВНЯ 2024, 12:56

Вiдео

Чернігівці з постраждалого мікрорайону Бобровиця велопробігом хотіли привернути увагу до проблем відбудови житла

24 ЧЕРВНЯ 2024, 12:04

Фото

Грибники Чернігівщини полюють за лисичками та діляться світлинами

24 ЧЕРВНЯ 2024, 11:41

Почім свіжі овочі і крафтові сири на базарі Чернігівщини

24 ЧЕРВНЯ 2024, 10:23

ТОП-переглядів