На Чернігівщині обрали село, яке повністю реконструюють за новим зразком

13 ЧЕРВНЯ 2023, 14:34

5101

На Чернігівщині обрали село, яке повністю реконструюють за новим зразком

Фото Чернігівської ОВА

Село Ягідне на Чернігівщині — одне із шести населених пунктів у п’яти областях України, де впродовж 2023 – 2025 років Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури реалізовуватиме експериментальний проєкт з комплексного відновлення. 

Учора, 12 червня, за участі заступниці голови Агентства відновлення Валерії Іванової фахівці ознайомили жителів Ягідного із загальною концепцією, що передбачає чотири етапи.

 

«Наше пріоритетне питання — відновлення житла громадян. Дякуючи добробату, у Ягідному вже проведені колосальні роботи. Крім того, завдяки матеріалам, які надали латвійські партнери, триває будівництво 7 будинків на місцях зруйнованих. Роботи тут не зупинятимуться. Наразі Агентство відновлення планує комплексну відбудову Ягідного. Прохання — зосередитися, в першу чергу, саме на житлових будинках. Зі свого боку, обласна військова адміністрація всіляко долучатиметься до процесу», — зазначив перший заступник начальника Чернігівської ОВА Костянтин Мегем. 

За словами фахівців, відновлення житла громадян входить до найбільшого першого етапу. Нині у планах — ремонт 117 будинків (заміна покрівлі, вікон та вхідних дверей, утеплення). Це житлові будинки з наявними упорядкованими документами, тож їхня фінальна кількість може бути більшою.

На другому етапі проводитиметься повна реконструкція вулиць, а вже на третьому та четвертому — будівництво музею та громадської будівлі з облаштуванням місцевого парку.

Найперше, що потрібно зробити, щоб рухатися далі, — погодити дизайн-код. Це всі рішення, які візуально і технічно стосуватимуться кожного будинку. А вже потім — укладати договір з кожним власником.

Як наголосила Валерія Іванова, загалом проєкт стосуватиметься не окремо визначених будівель та споруд, а трансформації всього села. 

"Час Чернігівський" писав про відновлення Ягідного: Півмільйона від чернігівських аграріїв на ремонт школи в Ягідному, аби перетворити її на музей

Джерело: Чернігівська ОВА

 

Схожі новини

На Чернігівщині поховали загиблого на фронті командира штурмового відділення

26 ЛЮТОГО 2024, 23:01

Паводок на Чернігівщині сильнішатиме: чому взимку багато води?

26 ЛЮТОГО 2024, 20:40

У громаді на Чернігівщині прощатимуться із бійцем ЗСУ: жалоба триватиме 3 дні

26 ЛЮТОГО 2024, 18:54

Вiдео

В дітей треба вкладати душу і серце: чернігівські легкоатлети досягли успіхів на всеукраїнських змаганнях

26 ЛЮТОГО 2024, 18:26

Фото

Ліва рука залишилася під Бахмутом: "Художник" про життя після ампутації

26 ЛЮТОГО 2024, 17:02

Фото

У Чернігівській ОВА домовляються про партнерство із регіоном у Великій Британії

26 ЛЮТОГО 2024, 15:52

Фото

Понад 2 кг наркотиків та арсенал зброї: злочинців затримали на Чернігівщині

26 ЛЮТОГО 2024, 14:50

ТОП-переглядів