Бізнесмен Михайло Півень розповів, що може бути замість довгобуду на Київській

27 ВЕРЕСНЯ 2023, 13:44

2090

Бізнесмен Михайло Півень розповів, що може бути замість довгобуду на Київській

Довгобуд у центрі Чернігова

Як виявилося, довести споруду до логічного завершення - непросто. І питання не лише у війні.

З довгобудом повʼязаний 67-річний Михайло Півень, колишній депутат облради з Коропа, власник корпорації «Проун». Нині він шукає інвесторів для того, аби добудувати довгобуд в центрі Чернігова.

Бетонні секції на два поверхи, загороджені парканом, стоять на перехресті вулиць Київської і П’ятницької років 15. Навпроти недобудови — бізнес-центр Blackwood Tower, появу якого повʼязують з бізнес-структурами відстороненого міського голови Владислава Атрошенка.

На цьому перехресті — вже є і новий торгівельний центр (той, де на першому поверсі громадська вбиральня). І ресторан «Хряк». Як розповів виданню «Весть» Михайло Півень, недобудова на Київській турбує його з 2008.

Там планували зводити великий магазин і продавати меблі виробництва «Проун». На той час будували два об’єкти. У Чернігові і Донецьку, у центрі міста. На сході добудували, вклали $2 млн. Але так і не запустили, бо почалася війна, каже Півень.

Щодо чернігівської недобудови інвестори хотіли звести натомість житловий десятиповерховий будинок. Зробили проєкт. За архітектурними нормами все проходило. З дня на день почалися б роботи. Але 24 лютого — вже почалася повномасштабна війна. Інвестори зникли. Нині шукають інших.

З виготовленням меблів теж поки пауза.

— Останні роки контракти були підписані на Європу. Поки європейці призупинили. Фабрики стоять, хлопців забрали на фронт. Будувати магазин меблів сенсу вже немає. Меблі зараз майже не купують, - коментує Михайло Півень. 

Бізнесмен Михайло Півень

Михайло Півень

За старим проєктом те, що планували під магазин - це 1,5 тис кв м. Що може бути натомість? Можливо, клініка, припускає Півень. Свого часу пропонували її там зробити.

— Але мені треба був магазин, аби продавати свої  меблі, відмовився. Можливо, торгівля чи офісне приміщення. Як варіант — паркінг на декілька поверхів. Говорили з проєктантами, це також можна втілити в життя. Розглядаю будь-які варіанти, аби добудувати. Мені соромно, що в центрі міста стоїть таке. Також треба платити оренду за землю, ціна в нас комерційна. Міська рада продовжує оренду кожні півроку. З одного боку, це стимул швидше добудувати, а з іншого боку, інвестори бояться заходити. Бо тільки проєкт розробляється декілька місяців. І немає гарантії, що орендодавець буде продовжувати договір. Одне на одне находить.

Поради Владислава Атрошенка з пошуку інвесторів теж не допомогли. «АТБ» виявляло бажання, але потім взяли приміщення навпроти біля нічного клубу «Оранж».

Аби добудувати будівлю, каже Півень, достатньо і б мільйону доларів. Якщо робити щось більше - $1,5 млн.

Сергій Борисенко, фахівець з продажу нерухомості агентства нерухомості «Благострой» вважає, що знайти інвесторів на цей обʼєкти- не така вже й непосильна задача.    

— Подивіться, скільки автівок їздить. Багато жителів повернулося, багато переселенців. Є робота, усі комунікації працюють. Активний ринок нерухомості.

От тільки у коментарях під дописом чернігівці сумніваються у доцільності добудови цього обʼєкту зараз.

Сергій Гарус:

- Краще знести, а на цьому місці зробити майданчик для паркування.

Юрій Зева:

- Сергей Гарус біля блеквуду парковка, біля хряку парковка, біля цум парковка. Достатньо вже, краще сквер та зону відпочинку для містян, як на 5 кутах і біля податкової.

Сергій Гарус:

- Yuriy Zeva, теж непоганий варіант.

"Час Чернігівський" писав про особливості ведення бізнесу у Чернігові:

Схожі новини

Хотів застрелитись з мисливської рушниці: на Чернігівщині врятували самогубця

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 10:36

Суд над чернігівцями у Гомелі: у чому звинувачують українців

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 09:10

Стало більше дронів: ворог обстріляв чотири громади Чернігівщини

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 08:12

Рідні просять підписати петицію щодо присвоєння Героя загиблому штурмовику

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 06:12

Фото

У чотирьох громадах Чернігівщини прощались із загиблими бійцями ЗСУ

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 20:57

На Чернігівщині все село просить жінку стати студенткою

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 19:28

Вiдео

Захист української культури, мільйон для ЗСУ: об’єднання митців Чернігівщини про свою роботу

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:35

ТОП-переглядів