Знаменитий комік будує дім для пенсіонерки у Лукашівці

21 БЕРЕЗНЯ 2023, 12:23

2269

Топове британське видання The Guardian присвятило 30-хвилинне відео розповіді про те, що відомий український комік Василь Байдак особисто займається відбудовуванням дому для пенсіонерки з Лукашівки Ірини Терехової.

Незвичайну документалку видання розмістило як знак гірких роковин старту повномасштабної війни.

Український комік Василь Байдак зав’язав міцну дружбу з пенсіонеркою Іриною Тереховою, коли торік доєднався до групи волонтерів з Києва, яка опікувалася відновленням зруйнованого внаслідок повномасштабної російської агресії житла.

Ірина Терехова, віруюча православна християнка, живе в селі на Чернігівщині у передмісті обласного центру. Її будинок було зруйновано під час російської окупації в березні 2022.

Вона згадує травматичний час, коли жінка була змушена протягом 21 дня ділити свій підвал з російськими солдатами, які сказали, що прийшли звільнити її, але натомість спустошили її село і дім.

«Ми коли прийшли сюди, уже п’ятеро з них сиділи там. Ми сказали, що ми господарі й нам немає куди діватися», — згадує Ірина.

Тож, так і спали - окупанти з автоматами, і господарі з кицькою.

Інколи росіяни при господарях починали згадувати свій дім, дачі, квіти, городи, тоді саму Ірину починало «накривати» і вона не стримуючись казала все, що думає про них. З матами.

«Ви нас прийшли звільнити від нормального життя».

Росіяни дивувалися наявності в домі ванни (бо розпитували чому в досі немає бані), гарячої води, туалету, у селі - вуличному освітленню та асфальтованим дорогам. Обіцяли, що путін все відбудує.

Ірина плакала: «путін не може відбудувати власну росію».

Вона обіцяла: росіян ніхто не буде зустрічати у жодному селі.

Але навіть попри небезпеку, жінка навідріз відмовилась залишати своє село, де вона прожила більшу частину свого життя. Тож, волонтери вирішили: як так - то краще відновити дім тут.

Василь Байдак, відомий стендапер, комік, зірка телепередачі «Ліга Сміху», фронтмен команди-переможця шоу «Воробушек» доводить, що гумор є життєво важливою складовою зміцнення їхнього колективного духу.

Сам гуморист каже, якби хтось ще рік тому прийшов до нього і сказав, що він займатиметься будівництвом - не повірив би.

«Я ж не будівельник. Ні. Шукайте. Я от можу комусь написати лист, сценарій. А будинок - це не мій профіль. Але тут інше - по-перше, це весело, по-друге, людям це потрібно. І по-третє, це ж цілий будинок буде, своїми руками ми зробили просто цілий будинок!».

Каже, ідея відновлення з‘явилася, коли всі разом почали працювати на толоці з ініціативою «Repair Together», тоді почали розбирати завали у Ягідному та Лукашівці.

Тоді Василя Ірина і запримітила.

«Він просто працював у нас волонтером. А я часто дивлюся «Лігу Сміху». Говорю «Воробушек»! Так точно! Це він». 

Та головним на майданчику є не зірка Василь, а прораб Женя. Сам зізнається: вчився будувати по YouTube, так собі і ремонт вдома робив.

Василь каже: раніше б довго радилися з приводу архітектури, концепту, були б Zoom. Тепер все просто: як треба - то робимо.

На жаль, взимку, через постійні ракетні удари по інфраструктурі - почалися масові блекаути. Світло давали по кілька годин на день. Що суттєво ускладнило і уповільнило темпи будівництва. Також почалися затримки з постачанням будматеріалів. Дуже довго довелося чекати на утеплювач. Ще й холоди. Однак, все це минулося і утеплювач привезли. Тож, розраховує Ірина Терехова, наступний новий рік вона неодмінно зустрічатиме у вже збудованому домі.

«Я чекаю, коли закінчиться війна, тоді почнеться наш новий рік. А поки що 2022 рік ще триває», – підсумовує Ірина.

"Час Чернігівський" писав про відновлення житла для жителів області:

Схожі новини

Як вибрати дитячу коляску: все, що потрібно знати батькам

25 ЧЕРВНЯ 2024, 17:42

У військо пішли 46 в'язнів Менської виправної колонії

25 ЧЕРВНЯ 2024, 17:13

У ТЦК в Чернігівській області змінились контактні телефони

25 ЧЕРВНЯ 2024, 16:25

Фото

У громаді на Чернігівщині жителів прикордоння заселяють у модульні будиночки

25 ЧЕРВНЯ 2024, 16:17

Фото

У Чернігові інноватори виготовляють накладки на протези і переробляють пластик

25 ЧЕРВНЯ 2024, 15:18

Цивілізована вбиральня запрацювала у прикордонній громаді. Містяни відгукуються по-різному

25 ЧЕРВНЯ 2024, 14:12

Ексчиновниця Чернігівської ОДА планує стати професійним кармологом

25 ЧЕРВНЯ 2024, 12:38

ТОП-переглядів