«Допоможемо відновити будинки і посмішки жителів Чернігівщини» , - голова Сейму Латвії під час візиту в область

16 СІЧНЯ 2023, 12:02

1711

У Ягідному Латвія допомагає відбудовувати зруйноване житло людей. Вже надали кошти на відновлення 7 будинків. Українські волонетри вже почали зводити перший з них – для місцевої виховательки дитсадка Тамари Борисівни.  В гості до неї приїхав голова сейму Латвійської Республіки Едвардс Смілтенс.

"Дуже рада, що так на черзі першою, бо нема де жить, зимувать. На черзі на відбудову дуже рада, що допоможуть. Це хлопці які за ваші матеріали безкоштовнро будують будинки.  Дякуємо за допомогу. Тут наводиться дах наступного тижня накриємо, вікна встановимо потім всередині будинків", - розповідає Тамара Борисівна, жителька Ягідного.

Офіційна латвійська делегація на Чернігівщині вже вп’яте з початку повномасштабної війни. Вже допомогли з відновленням підприємств, де працюють люди з інвалідністю. Тепер от жителям Ягідного. І готові надалі відбудовувати область навіть попри війну і можливі руйнування.

"Ми раді бачити, що наша допомога йде в правильному напрямку і тут в Ягідному - гарний приклад нашої допомоги. Я побачив куди саме йдуть наші гроші і куди йде підтримка нашого населення. Дуже добре, що ми обрали для підтримки саме Чернігівщину. Думаю ми зможемо відновити не тільки будинки, а й посмішки жителів Чернігівщини", - сказав Едвардс Смілтенс, голова Сейму Латвії.

"Навіть  зараз, коли триває війна, ми відбудовуємося, бо впевнені, що переможемо, і ця перемога буде швидшою, коли нас підтримує весь цивілізований світ. Дякую, що ви нам допомагаєте воювати і перемагати на всіх фронтах: на військовому, економічному, гуманітарному політичному. Це важливо. Тільки разом наближаємо перемогу", - сказав В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.

Під час візиту парламентарів з Латвії на Чернігівщині була оголошена повітряна тривога і тривалий час гостям довелося провести в укритті. Там разом з українськими колегами говорили про покарання російських військових злочинців та репарації.   

"Ми зараз займаємося такими двома великими напрямками разом з Латвією і Паном спікером – це покарання військових злочинців рф, також це і питання репарацій – це важлива проблема яку треба вирішити. Першим почав естонський уряд. Репарації це дуже важливо", - каже Олена Кондратюк, заступниця голови Верховної Ради України.

На знак подяки латвійській делегації передали малюнки чернігівських дітей з будинку інтернату , вихованцям якого родини з Латвії здійснили найзаповітніші мрії.

"Час Чернігівський" писав про Латвію:

Схожі новини

Як вибрати дитячу коляску: все, що потрібно знати батькам

25 ЧЕРВНЯ 2024, 17:14

У військо пішли 46 в'язнів Менської виправної колонії

25 ЧЕРВНЯ 2024, 17:13

У ТЦК в Чернігівській області змінились контактні телефони

25 ЧЕРВНЯ 2024, 16:25

Фото

У громаді на Чернігівщині жителів прикордоння заселяють у модульні будиночки

25 ЧЕРВНЯ 2024, 16:17

Фото

У Чернігові інноватори виготовляють накладки на протези і переробляють пластик

25 ЧЕРВНЯ 2024, 15:18

Цивілізована вбиральня запрацювала у прикордонній громаді. Містяни відгукуються по-різному

25 ЧЕРВНЯ 2024, 14:12

Ексчиновниця Чернігівської ОДА планує стати професійним кармологом

25 ЧЕРВНЯ 2024, 12:38

ТОП-переглядів