Загроза із боку Гомеля зростає: білоруські військомати замовляють десятки тисяч бланків для повісток

Лис 02, 07:07

1270

Загроза із боку Гомеля зростає: білоруські військомати замовляють десятки тисяч бланків для повісток

Зразок повістки, літо 2022 року

Інформація від української розвідки та Генштабу стосовно прихованої масової мобілізації у білорусі отримує все нові підтвердження. У двох прикордонних з Україною областях - Гомельській та Брестській розраховують призвати щонайменше 220 тисяч людей. Принаймі про це може свідчити кількість бланків для повісток, які закуповують два облвійськомати білорусі.

Про це інформує білоруський опозиційний ресурс «Гомельскі Флагшток», аналізуючи державні закупівлі у білорусі, зокрема, бланки для вручення повісток.

Військові комісаріати Гомельської та Брестської областей закуповують рекордну кількість бланків повісток. Але однозначні висновки робити про це поки що зарано, пише видання.

31 жовтня Гомельський обласний військкомат оголосив про закупівлю 30 тисяч бланків повісток для призовників та 70 тисяч бланків повісток для військовозобов'язаних. При цьому зовсім недавно, у вересні 2022, гомельський військкомат купував партію бланків повісток у кількості 30 тисяч штук.

«Сукупний обсяг закупівель бланків повісток у 2022 році значно перевищує минулорічний, коли гомельський військкомат придбав 50 тисяч бланків повісток. Таким чином, кількість бланків, що закуповуються, порівняно з 2021-м збільшилася майже втричі. При цьому кількість бланків для мобілізаційних повісток у 2022, навпаки, скоротилася. Якщо минулого року їх було придбано 20 тисяч екземплярів, то цього року — лише 5 тисяч», - аналізує «Флагшток».

Ще більший обсяг бланків закуповують в іншому прикордонному з Україною регіоні: Військовий комісаріат Брестської області оголосив закупівлю 120 тисяч повісток на призов, 100 тисяч повісток загального призову та 180 тисяч персональних мобілізаційних повісток. Тут, порівняно з 2021 роком, кількість мобілізаційних повісток збільшилася майже в 2 рази.

Якщо порівняти динаміку закупівель бланків повісток у Гомельській та Брестській областях, можна побачити, що загальної тенденції немає. Збільшення числа повісток відбувається в обох випадках, але воно різноспрямоване. До того ж, в інших регіонах білорусі такого поки що не спостерігається. Також слід зазначити, що раніше також фіксувалися багатотисячні закупівлі повісток: у «революційному» 2020-му Гомельський обласний військкомат закупив 250 тисяч різних повісток, зауважує «Флагшток».

Ці закупівлі можуть свідчити про збільшення військової активності режиму Лукашенка.

В той же час не можна виключати, що публікація даних про закупівлю бланків повісток у відкритому доступі може бути частиною роботи з дезінформації потенційного противника, припускає білоруський опозиційний ресурс.

Про наміри режиму Лукашенка збільшити військовий контингент серед власне білоруських військових писав ще у вересні опозиціонер та сподвижник Світлани Тихановської Павло Латушко, який казав, що у планах білоруського поплічника путіна збільшити армію республіки щонайменше до 100 тис людей.

Кілька днів тому речник Генштабу ЗСУ Олексій Громов говорив про те що, офіцери збройних сил рф беруть участь в оцінці готовності військових частин Гродненської, Брестської та Гомельської областей білорусі.

«Загалом сплановано оцінити готовність західного регіону до приведення в бойову готовність під виглядом тренувань», – сказав Громов.

"Час Чернігівський" писав про дані розвідки щодо кількості росіян у білорусі: У білорусі збільшився контингент мобілізованих росіян.

Схожі новини

Вiдео

Є шанс врятувати Ялівщину від забудови: чи дослухається мерія Чернігова?

Лют 08, 23:37

Скільки мільйонерів у Чернігові?

Лют 08, 18:18

Майбутня педагогиня із Прилук вчинила спробу самогубства

Лют 08, 16:06

Четверо загинули, а Сергій вижив. Про мати-суддю, яка розшукує сина. Анонс «Вісник Ч» на 9 лютого

Лют 08, 15:25

Вiдео

Веломайстер Євгеній Плакса полагодив сотні велосипедів для медиків, волонтерів та соцпрацівників Чернігівщини

Лют 08, 14:35

Чилійський архітектор презентував концепцію відновлення Будинку культури в Іванівці

Лют 08, 13:51

Угоди тижня: новий міст через Десну та утримання доріг у Чернігові

Лют 08, 13:17

ТОП-переглядів