ЮНЕСКО охоронятиме не тільки стародавній центр Чернігова, а й дерев'яні будинки з різьбленням

18 ТРАВНЯ 2023, 14:14

1552

Історичні центри міста - Вал, Єлецька та Болдина гори - будуть включені до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Для цього треба пройти передбачену міжнародним правом процедуру номінації і привести культурні пам'ятки до належного стану. Підготовка до номінації розпочинається. Про це заявили під час зустрічі в Чернігові голова бюро ЮНЕСКО в Україні К'яра Децці Бардескі та голова облдержадміністрації В'ячеслав Чаус.

Секретаріат ЮНЕСКО готовий прийняти запит щодо номінації ландшафтів Чернігова восени, в жовтні, повідомила К'яра Бардескі. Також вона вказала на можливі міжнародні джерела коштів для фінансування проєктних робіт з покращення стану чернігівських пам'яток культури.

«Це вже далеко не перший наш візит до міста і ми готові продовжувати співпрацю. Для нас дуже важливо підтримувати і працювати разом для того, щоб зберегти культурні та історичні об’єкти Чернігівщини», – наголосила К’яра Бардескі.

К'яра Бардескі заявила, що ЮНЕСКО має намір взяти під свою охорону старовинні дерев'яні будинки Чернігова з унікальним різьбленням - так зване дерев'яне мереживо. Голова бюро ЮНЕСКО оглянула кілька таких будинків, у тому числі ті, що потребують термінового порятунку.

«Зараз ми вивчаємо світову практику і просимо допомоги представників ЮНЕСКО у підготовці. Ми дуже зацікавлені в тому, щоб історично-культурна спадщина, яка дісталась від наших предків і має велику історичну цінність була збережена. Особливо гостро це питання стоїть у час війни», – зазначив В’ячеслав Чаус.

"Час Чернігівський" писав про історичний Чернігів:

Джерело: "Північна Брама"

Схожі новини

Росіяни знищили будівлю районної адміністрації на Чернігівщині

13 ЛЮТОГО 2026, 23:02

Ще в одному місті на Чернігівщині роздають "пакунки тепла": як це працює

13 ЛЮТОГО 2026, 21:48

«Почав жити наповну»: як ветерани з Чернігівщини повертаються до життя після ампутації

13 ЛЮТОГО 2026, 19:10

Здають молоко на заводи: «Ще такого не було, щоб взимку здешевіло»

13 ЛЮТОГО 2026, 18:35

«Даша і Христина готуються до стартів»: тренер збірної з біатлону про настрої олімпійок

13 ЛЮТОГО 2026, 17:01

Чернігівка та дружина урядовця показала потоп нечистот в елітній столичній квартирі

13 ЛЮТОГО 2026, 16:17

Блогер із Бахмача показує сільську Чернігівщину та проводить віртуальні відеоекскурсії

13 ЛЮТОГО 2026, 15:01

ТОП-переглядів