Три старовинних чернігівських храми вже у квітні можуть змінити основних користувачів

04 БЕРЕЗНЯ 2023, 15:11

2386

Три старовинних чернігівських храми вже у квітні можуть змінити основних користувачів

Фото із відкритих джерел

Мережу сколихнула новина про зміну умов оренди культових споруд Чернігівщини, зокрема, і для релігійних громад Української православної церкви (Московського патріархату). Першим новину про це виклало одеське видання «Думская», посилаючись на лист в.о. директора Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів Стародавній» Володимира Хомича.

В листі, зокрема, повідомляється про завершення у 2021-му дії договорів про безоплатне користування релігійними громадами Чернігівської єпархії державним нерухомим майном, зокрема, храмами. Також, посадовець звертається до очільника громад і митрополита Чернігівського та Новгород-Сіверського Амвросія з проханням до 27 березня звільнити об’єкти.

В листі згадуються і храми, яких стосувалися договори - це Спасо-Преображенський собор, Єлецький монастир та комплекс споруд Троїцького монастиря. 

Спасо-Преображенський собор

Єлецький монастир

«Час Чернігівський» звернувся по коментар до Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Чернігівської ОВА.

У відомстві зауважили: лист справжній. Оригінал звернення ось.

Чиновники додають: до 2020-го громади користувалися храмами безкоштовно, ґрунтуючись ЗУ «Про свободу та релігійні організації». Де, зокрема, стаття 17 декларувала: «Культова будівля та інше майно, які становлять історичну, художню або іншу культурну цінність, передаються релігійним організаціям і використовуються ними з додержанням установлених правил охорони і використання пам'яток історії та культури. Клопотання про передачу релігійним організаціям культових будівель і майна у власність чи безоплатне користування розглядається в місячний термін з письмовим повідомленням про це заявників».

Однак, у 01.02.2020 набрав чинності Закон України «Про оренду державного та комунального майна». Відповідно до частини 2-ї статті 9 цього документу забороняється передача державного або комунального майна в безоплатне користування або позику.

Договори безоплатного користування, укладені релігійними громадами до введення в дію Закону зберігали свою чинність та продовжували діяти до моменту закінчення строку, на який їх було укладено.

За інформацією НАІЗ «Чернігів Стародавній», закінчився строк дії договорів на культові споруди, якими безоплатно користувалися релігійні організації та балансоутримувачем яких є НАІЗ «Чернігів Стародавній, зауважують в Департаменті.

«За потреби подальшого використання релігійними громадами майна, необхідно було укласти договори оренди майна з урахуванням вимог нового законодавства про оренду. Слід наголосити, після закінчення строку дії договору безоплатного користування, Законом України «Про оренду державного та комунального майна» не передбачено переважного права на укладання договору оренди майна, що є предметом такого договору», - резюмують у відомстві.

За словами чиновників, нині релігійні громади діятимуть наступним чином - як і в цивільних сферах на конкурсній основі подаватимуть заявку на отримання споруди в платну оренду.

"Час Чернігівський" писав про церкви та релігію:

Схожі новини

У громаді на Чернігівщині повідомили про смерть бійця ЗСУ

25 ТРАВНЯ 2024, 05:25

Підозра секретарю Ніжинської міськради: що відомо?

24 ТРАВНЯ 2024, 21:27

«Жити в селі стає нестерпно»: жителі прикордоння Чернігівщини

24 ТРАВНЯ 2024, 19:17

Вiдео

«Хто достойний жити, так ці хлопці, але їх вже нема», - у чернігівській школі вшанували пам'ять випускників-героїв

24 ТРАВНЯ 2024, 18:15

Маленька свічка - велика біда: на Ічнянщині зайнялися житлові будинки

24 ТРАВНЯ 2024, 17:11

Фото

У соціальній пральні на Чернігівщині - нові машинки і сушарки. Хто купив

24 ТРАВНЯ 2024, 15:57

Листоноша з Чернігівщини стала військовою. Її син також служить

24 ТРАВНЯ 2024, 14:45

ТОП-переглядів