У Тупичеві готуються запустити швейне виробництво

Сер 14, 20:34

1510

Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися.

Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг. Від цієї ідеї не відмовилися і прагнуть її втілити в життя.

"Цей проект виник на потребах населення. Багато жінок які є швеями, але не мають де працювати. Їздити - не варіант, бо мають дітей. Коли стали учасникам проекту "Добре" - багато людей підтвердили необхідність створення швейної майстерні. В рамках проекту закуплене обладнання для відкриття майстерні", - розповідає Лариса Шовкова, голова Тупичівської громади.

Купити обладнання замало, аби запустити виробництво. Потрібно вирішити ряд організаційних, правових та технологічних питань. Тому на допомогу громаді прийшли військова адміністрація та представники швейного бізнесу. Кажуть, в складних воєнних умовах відновлення економіки дуже важливе.

"Тут завжди були проблеми з робочими місцями, і тому керівництво громади вирішує питання. Змогли купити швейне обладнання і зараз організовують жителів", - каже Андрій Кужель, начальник районної військової адміністрації.

"Головне навчити як працювати. Налагодження обладнання, розповісти людям і надати їм можливість по сировині і замовлення", - впевнена Наталія Романовська, директорка швейного підприємства.

Агенція регіонального розвитку прагне до того, аби в громадах створювалися міні-технопарки, які б стимулювали розвиток економіки.   

"Це рішення є – створення технопарків. Кожна громада визначить напрямки і ми, як агенція і ОВА допоможемо знайти гранти, інвесторів і будемо реалізовувати програми, щоб економічне  відродження йшло швидше", - каже Дмитро Рахматулін, директор Агенції регіонального розвитку.

Під майбутнє швейне виробництво в Тупичеві вже знайшли і приміщення, і працівників. Тож, сподіваються незабаром його запустити.

У планах ще кілька важливих для громади проектів. Також Тупичеву передали сонячну станцію, яку використовуватимуть у разі аварійних ситуацій.

Читати такожПодаткові, земельні та митні пільги: на Чернігівщині можуть запровадити спеціальну економічну зону з 1 січня 2023 року

Схожі новини

Вiдео

Воєнний час із Михайлом Жироховим: Чи готується новий наступ на Чернігівщину, ЗСУ оточують Лиман, де російські резерви?

Вер 30, 12:43

"Нагрів" бюджет на 2,5 мільйони: поліція викрила чиновника Чернігівської міської ради

Вер 30, 10:49

У Сновську за грантові 1,9 млн грн обладнали медкабінети та маніпуляційні

Вер 30, 10:10

Спецтема

Дуже дорогі та незручні: чому чернігівці жаліються на зупинки транспорту і хто на них заробляє

Вер 30, 10:08

Російська армія обстріляла дві громади на прикордонні Чернігівської області: ситуація станом на ранок 30 вересня

Вер 30, 08:28

Майже половина чернігівських айтішників, які виїхали через війну, планують повернутися до міста

Вер 30, 06:21

Перетин кордону під час війни: чернігівці оцінили роботу прикордонників, митників та умови

Вер 30, 01:12

ТОП-переглядів