Зробити Чернігів безпечним для людей та з надійною обороною. У місті створюють стратегію розвитку безпекового середовища. Про це говорили на установчій нараді за участі начальника міської військової адміністрації Дмитра Брижинського, військових, правоохоронців та чиновників міської ради.
"Наше місто, прикордонне місто-фортеця фактично дуже уразливе з військової сторони, вразливе економічно і соціально. Ми повинні висловювати ідеї, щоб місто під час війни і після мало тенденцію до розвитку, а не занепаду", - каже Дмитро Брижинський, начальник чернігівської міської військової адміністрації.
Представники силових структур та військові запропонували своє бачення покращення безпеки у Чернігові. Зокрема, у боротьбі зі злочинністю необхідно збільшити кількість відеокамер, вважають правоохоронці.
"Камери безпечного міста допомагають у розкритті правопорушень чи є зникнення з місця дтп доказова база тих чи інших порушень", доповів Михайло Курган, заступник начальника Патрульної поліції в Чернігівській області.
Окрема тема – безпека в навчальних і дошкільних закладах та облаштування там укриттів. У Чернігові з цим є проблеми, в яких напередодні пересвідчився під час ознайомлення начальник міської військової адміністрації. Незабаром після ремонту укриття відновить роботу ще одна чернігівська школа. Чи будуватимуть укриття у садках, в яких їх нема досі питання не вирішене. Діти з цих садочків влаштовані в інші дошкільні заклади.
"Є заклади дошкільної освіти, в яких станом на сьогодні (як у 38-му) нема підвального приміщення. Керівник звертався до всіх субєктів - в найближчому пішому доступі нема захисної споруди, яку можна б було використовувати. Всі діти в дошкільному закладі 38 були влаштовані в інші заклади. Це стосується й інших садоків 4, 7, 50, 56, 66, 72, 27", - розповів Василь Білогура, начальник міського управління освіти.
У Чернігові цього року створять сучасну автономну систему оповіщення. Допоможуть з цим іноземні партнери. Подробиць поки не розголошували. Цілком можливо, що у місті можуть укріпити бетонними конструкціями скляні зупинки, на прикладі інших міст. Принаймні така пропозиція була озвучена на нараді, наприкінці якої деякі учасники хвилювалися.
"Вам погано, можете вийти. Все добре?", - запитав Брижинського одного з топ посадовців мерії, якому можливо стало зле через почуте на нараді.
Посилення безпеки і оборони вимагає не тільки стратегії, а й фінансів. Торік на це пішло майже 100 мільйонів гривень, то на 2023 рік виділені мізерні суми.
"Час Чернігівський" писав про сумнівні дії представників команди колишнього мера Чернігова:
- У палаці культури Чернігова виявили склад гуманітарної допомоги, частина - із простроченим терміном
- Афера року: у Чернігові мерія купила непотрібний для ТЕЦ трансформатор, ще й переплатила посереднику 15 мільйонів
- «Хочешь подзаработать?» - подробиці скандалу депутата від «Рідного дому», який засвітився у махінаціях із системою «Шлях»