В найстарішій науково-дослідній установі Чернігівщини відбувся День поля

Чер 22, 14:13

1374

Справжнє свято аграріїв та науковців відбулося на Носівській селекційно-дослідній станції Миронівського інституту пшениці імені В.М.Ремесла – День поля. Науковій установі вже понад 112 років, вона є однією з найстаріших установ України і хранителькою унікальних вітчизняних сортів зернових.

Серед учасників заходу – представники влади району та громади, департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОДА, колеги-науковці з інших областей України, а також фермери і компанії-партнери дослідної станції.

Потужна науково-аграрна установа під керівництвом Наталії Буняк доводить на власному прикладі, що державне може бути успішним і навіть в нерівних умовах конкурувати з іноземною селекцією, працюючи на благо продовольчої безпеки країни.

День поля, який зібрав колег та партнерів з різних куточків Чернігівщини та України, вкотре засвідчив цю аксіому.

Носівська дослідна станція – приклад наукової установи, яка в складний для держави, науки і аграрного сектору час не лише зберігає та розвиває вітчизняну селекцію, але й задовольняє потреби агросектору в елітному посівному матеріалі, закуповує сучасне обладнання та техніку й упевнено тримає економічний фронт.

За весь час роботи на станції створено і зареєстровано понад 80 сортів різних сільськогосподарських культур. Серед основних напрямків наукових досліджень: селекція озимого жита, ярого ячменю, вівса, конюшини, люцерни, цибулі та огірків; проведення досліджень з покращання селекційного процесу і створення сортів генетично захищених від ураження основними хворобами та стійких до абіотичних факторів навколишнього середовища; створення голозерних сортів ярого ячменю та вівса з високим вмістом поживних речовин; оригінальне та елітне насінництво зернових, кормових та овочевих культур.

"Час Чернігівський" писав про аграріїв: 

Джерело: Віталій НАЗАРЕНКО. Фото автора

Схожі новини

Росіяни обстріляли прикордоння Чернігівщини ракетами з літака

Гру 06, 08:25

Прилучанин Дмитро Сова, відомий актор, служить у війську

Гру 06, 07:55

Російська ДРГ вбила 24-річного прикордонника з Носівки

Гру 05, 18:59

НАБУ та САП завершили слідство по нардепу Гуньку

Гру 05, 17:11

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: майор служби цивільного захисту про пожежно-прикладний спорт

Гру 05, 16:08

Як дістатися з Чернігова до Карпат? Укрзалізниця оприлюднила новий графік руху пасажирських поїздів

Гру 05, 15:14

Ірина Биховець: «Обмеження після заміни кришталика — тільки в перший місяць»

Гру 05, 14:50

ТОП-переглядів