В найстарішій науково-дослідній установі Чернігівщини відбувся День поля

22 ЧЕРВНЯ 2023, 14:13

1585

Справжнє свято аграріїв та науковців відбулося на Носівській селекційно-дослідній станції Миронівського інституту пшениці імені В.М.Ремесла – День поля. Науковій установі вже понад 112 років, вона є однією з найстаріших установ України і хранителькою унікальних вітчизняних сортів зернових.

Серед учасників заходу – представники влади району та громади, департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОДА, колеги-науковці з інших областей України, а також фермери і компанії-партнери дослідної станції.

Потужна науково-аграрна установа під керівництвом Наталії Буняк доводить на власному прикладі, що державне може бути успішним і навіть в нерівних умовах конкурувати з іноземною селекцією, працюючи на благо продовольчої безпеки країни.

День поля, який зібрав колег та партнерів з різних куточків Чернігівщини та України, вкотре засвідчив цю аксіому.

Носівська дослідна станція – приклад наукової установи, яка в складний для держави, науки і аграрного сектору час не лише зберігає та розвиває вітчизняну селекцію, але й задовольняє потреби агросектору в елітному посівному матеріалі, закуповує сучасне обладнання та техніку й упевнено тримає економічний фронт.

За весь час роботи на станції створено і зареєстровано понад 80 сортів різних сільськогосподарських культур. Серед основних напрямків наукових досліджень: селекція озимого жита, ярого ячменю, вівса, конюшини, люцерни, цибулі та огірків; проведення досліджень з покращання селекційного процесу і створення сортів генетично захищених від ураження основними хворобами та стійких до абіотичних факторів навколишнього середовища; створення голозерних сортів ярого ячменю та вівса з високим вмістом поживних речовин; оригінальне та елітне насінництво зернових, кормових та овочевих культур.

"Час Чернігівський" писав про аграріїв: 

Джерело: Віталій НАЗАРЕНКО. Фото автора

Схожі новини

Фото

Жінка із Сновщини збирає зморшки пригорщами

16 КВІТНЯ 2024, 15:50

У сусідній Сумщині - велика втрата: на фронті загинув міський голова Лебедина Олександр Бакликов

16 КВІТНЯ 2024, 14:44

Тренерка розказала, чому діти з Чернігова їздять плавати у Славутич

16 КВІТНЯ 2024, 13:31

Воїн з Чернігівщини отримав "Золотий Хрест". Про нагороду розказав майже через рік

16 КВІТНЯ 2024, 12:24

На прикордонні Чернігівщини людина живе у болоті

16 КВІТНЯ 2024, 11:21

Як відбувається придбання квартири: головні етапи

16 КВІТНЯ 2024, 10:47

Фото

Виробник чернігівської вівсянки цьогоріч сподівається на хороший врожай

16 КВІТНЯ 2024, 10:20

ТОП-переглядів