Подешевшало пальне і добрива: аграрії Чернігівщини готові посіяти більше площ, ніж прогнозувалося

26 КВІТНЯ 2023, 09:00

855

Чернігівське племпідприємство почало активну фазу посівної кампанії. Вихід у поле техніки дещо затримала погода.

"Сіємо горох 280 га, вже посіяли ячменю 350 га, по технології розкидали карбамід, зробили культивацію, сіємо", - каже Андрій Бондар, агроном.

"У цьому році по максимуму своє насіння: ячмінь, горох. Хочемо більше гірчиці, олійної редьки. Скорочуємо кукурудзу на зерно. На силос нам збавлять не можна", - поснює Олександр Вертебний, голова правління «Чернігівське племпідприємство».

Загалом в області мають засіяти майже таку є кількість площ, які і торік, кажуть у департаменті агропромислового розвитку Чернігівської ОВА.

"На початок 23 року планувалося менші площі, ніж у 2022 році, але на сьогодні через стабілізацію цін на паливо і подешевшення добрив, то передбачається вийти на 1,2 млн.га", - Олег Крапивний, директор департаменту агропромислового розвитку.

Навідміну від минулого року цього посівного сезону проблем з паливом і добривами немає. Є доступні кредити. Тож аграріям вже набагато легше. Велика проблема зі збутом зерна. Його на складах накопичилося зо 2 млн тон.

"Перед війною на складах виробників було  2 млн тон зерна, зернові коридори дали можливість йогореалузувати і врожай 22 року, але на сьогодні ще 2 млн. тон це велика кількість", -  Олег Крапивний, директор департаменту агропромислового розвитку.

А тому аграрії скорочують кількість зернових культур, віддаючи перевагу олійним. А також намагаються оріентуватися на внутрішній ринок.

"Заключили договори з пивзаводом. Треба займатися тим, що гарантовано в тебе заберуть. А так - повні склади, там квоти, там не пускають, а треба зарплату, платити, податки", - Олександр Вертебний, голова правління «Чернігівське племпідприємство».

Чимала площа сільськогосподарських земель Чернігівщини не обробляється через наближеність до кордонів з агресором, де часті обстріли, а також досі небезпечна через засміченість боєприпасами. Розмінування – одне з важливих завдань, яке ставлять на урядовому рівні.

"У нас забруднено 174 тис кілометрів квадратних -  це земля джерело, щоб нагодувати 80 млн людей в усьому світ. І це великий обсяг робіт, якщо ми будемо її виконувати одні. Треба ефективно координувати роботу із нашими міжнародними партнерами", - розповіла Юлія Свириденко перша-віце-прем’єр-міністерка України.

"Час Чернігівський" писав про бізнес у прикордонні:

* * *

Проєкт реалізується за підтримки IREX та Посольства США в Україні. Зміст публікацій є одноосібною відповідальністю "Час Чернігівський" та "Сусідиity" і не обов’язково відображає погляди грантодавця

Схожі новини

Паводок на Чернігівщині сильнішатиме: чому взимку багато води?

26 ЛЮТОГО 2024, 20:40

У громаді на Чернігівщині прощатимуться із бійцем ЗСУ: жалоба триватиме 3 дні

26 ЛЮТОГО 2024, 18:54

Вiдео

В дітей треба вкладати душу і серце: чернігівські легкоатлети досягли успіхів на всеукраїнських змаганнях

26 ЛЮТОГО 2024, 18:26

Фото

Ліва рука залишилася під Бахмутом: "Художник" про життя після ампутації

26 ЛЮТОГО 2024, 17:02

Фото

У Чернігівській ОВА домовляються про партнерство із регіоном у Великій Британії

26 ЛЮТОГО 2024, 15:52

Фото

Понад 2 кг наркотиків та арсенал зброї: злочинців затримали на Чернігівщині

26 ЛЮТОГО 2024, 14:50

Фото

Дмитро Блауш та латвійські волонтери опинились в епіцентрі обстрілу «Іскандером»

26 ЛЮТОГО 2024, 13:32

ТОП-переглядів