Уночі над ними літають ракети. А вранці — на тестування

09 ЛИПНЯ 2023, 12:15

1225

Уночі над ними літають ракети. А вранці — на тестування

Олеся КОСАРЕНКО

— Випила на ніч валер’янки, щоб трохи заспокоїтися. Хоча була впевнена у своїх знаннях. Годину ще десь не могла заснути, — згадує вечір перед мультитестом 17-річна Олеся КОСАРЕНКО, випускниця і золота медалістка городнянського ліцею №2. — Готуватися почала рік тому, з червня. Записалася на онлай-курси з підготовки до НМТ. Два-три заняття на тиждень. Коли були відключення світла або інтернету, уроки можна було переглядати в зручний час у запису. За українську мову за рік навчання заплатила п’ять тисяч гривень, за математику та історію України — шість з половиною за обидва предмета. Готувалася багато, чимало проходила пробних тестів.

23 червня в області закінчилася основна сесія національного мультипредметного тесту (НМТ). Учасники НМТ за день здають три предмети: два обов’язкових — українська мова та математика та один на вибір (історія України, іноземна мова, хімія, біологія, фізика). На проходження відведено 180 хвилин (три години), це на годину більше, ніж у минулому році. Здавати тест випускники прикордонної Городнянської громади їздили до Чернігова.

Максимально  можна набрати 200 балів. Пороговий бал для вступу на бюджет у кожному вузі і на кожній спеціальності відрізняється.

— За попередніми результатами з української мови допустила одну помилку — 195 балів, з історії — три помилки і 188 балів, з математики найгірше — чотири помилки і 175 балів, — не дуже задоволена своїм результатом Олеся Косаренко. — Щодо мови та історії наче все правильно було. Можливо, десь технічна помилка? З математики, дійсно, згодна — неправильно порахувала. НМТ уже позаду. Попереду, 24 червня, випускний. Гучно святкувати не будемо.

— Куди плануєш вступати?

— У Київ, на юриста чи журналіста.

На НМТ до Чернігова одинадцятикласників привіз на шкільному автобусі «Ісузу» Василь МАРТИНЕНКО. Разом з ним дітей супроводжує вчитель і медичний працівник.

— Уночі літають над нами ракети, «німці» спати не дають. Не можу іншого слова підібрати. А вранці везу дітей здавати тести. В один кінець — 60 кілометрів. Сьогодні розвозив 16 дітей по чотирьох пунктах тестування. Учора — 20, — розповів Василь Петрович. — Це цього року тільки до Чернігова. Минулими роками в Мену, Корюківку, Сновськ возив дітей з Городнянщини.

— Виїхали о 7.00. Так, з Мощенок, що за 15 кілометрів від ворога, тести поїхало здавати четверо. Були діти й з інших прикордонних сіл — Політрудні, Хотівлі, Дроздовиці, Сеньківки. До Городні батьки вже їх самостійно довозили, — каже Олена СТУПАК, учителька української мови та літератури, зарубіжної літератури городнянського ліцею №1. — Багато хто незадоволений результатами. Можливо, через хвилювання, можливо, важкі завдання були.

"Час Чернігівський" писав про Городню: 

Джерело: "Вісник Ч", авторка Ольга Самсоненко. Фото з сімейного архіву КОСАРЕНКО

Схожі новини

Президент призначить двох Тетян суддями на Чернігівщині

17 ТРАВНЯ 2024, 09:19

Ворог обстрілює прикордоння Чернігівщини: ситуація на ранок 17 травня

17 ТРАВНЯ 2024, 08:22

Отримав поранення у бою на Донеччині: у громаді прощались із загиблим бійцем

16 ТРАВНЯ 2024, 19:27

Спецпроект

Як на Чернігівщині знайти роботу ветерану: нові можливості та повернення на робоче місце

16 ТРАВНЯ 2024, 18:22

Фото

Запрацювала перша черга автомобільного моста-рекордсмена через Десну

16 ТРАВНЯ 2024, 17:22

У ліцеї на Чернігівщині встановили сонячні панелі

16 ТРАВНЯ 2024, 16:18

Фото

100-річна жителька Чернігівщини встигла дочекатися 5 онуків і 12 правнуків

16 ТРАВНЯ 2024, 15:14

ТОП-переглядів