Як на Чернігівщині знайти роботу ветерану: нові можливості та повернення на робоче місце

16 ТРАВНЯ 2024, 18:22

2653

Випускники проєкту «Бізнес-інкубатор для ветеранів й ветеранок та членів їхніх сімей»

Випускники проєкту «Бізнес-інкубатор для ветеранів й ветеранок та членів їхніх сімей»

«Ми готові пристосовуватися», «У нас вже є програми підтримки», «Ми чекаємо на своїх, але готові прийняти й інших», - це були основні тези зустрічі представників бізнесу, органів влади та громадських організацій з метою обговорення інтеграції ветеранів.

Що уже зараз можуть запропонувати компанії області та де шукати нові можливості для реалізації трудового потенціалу – розберемося разом.


Адаптація робочого місця та графіку та корпоративні програми підтримки ветеранів/ок – таке є у великих бізнесах

У великих компаніях уже є по декілька співробітників, які отримали статус ветерана вже після повномасштабного вторгнення.

PET Technologies уже має програму онбордінгу. Вона включає навчання співробітників компанії азам комунікації із людиною, що має травматичний досвід війни; а також низку можливостей для самих ветеранів.

HR-менеджер компанії «PET Technologies» Ірина Прокопенко

Ірина Прокопенко

«Проблеми у взаємодії можуть бути із кожною людиною. Ми пропонуємо якісні умови праці всім нашим співробітникам і сприймаємо ветеранів на рівні з іншими. Втім адаптуємо умови праці під їхні потреби, якщо є така необхідність. Це може бути підбір посади, графіка роботи, облаштування робочого місця та інше», – каже HR-менеджер компанії «PET Technologies» Ірина Прокопенко.

До слова, компанія налічує близько 200 співробітників, більше половини – мобілізаційного віку. Мобілізованих працівників - майже 20% від чисельності військовозобов’язаних і всі вони висококваліфіковані працівники та спеціалісти. 40% мобілізованих працівників - це інженери; 75% - мобілізувалися на початку активних бойових дій.

Компанія значно вклалася, аби сформувати фахову команду, відтак зацікавлена в її збереженні. Тож старається бути максимально відкритою до ветеранів, як у зовнішній, так у внутрішній політиці.

AB InBev Efes Ukraine також має стратегію інтеграції ветеранів на робочі місця. Серед корпоративних пільг:

  • можливість працювати впродовж перших двох місяців після демобілізації лише 75% робочого часу, але отримувати 100% оплати праці; 
  • покращена програма медичного страхування: додатковий курс масажів та консультації невролога; 
  • компенсація курсів у реабілітаціних центрах;
  • підтримка від керівника та піпл-команди в адаптації після демобілізації; 
  • компенсація спортивних абонементів упродовж першого року після демобілізації. 

Щоб пом’якшити процес реінтеграції ветеранів, був розроблений спеціальний внутрішній посібник «Програма повернення ветеранів до роботи», а також зібрано всю корисну інформацію для самого ветерана, яка знадобиться при поверненні до цивільної роботи. Окрім того компанія допомагає не лише ветеранам-співробітникам. У партнерстві з Агенцією регіонального розвитку Чернігівської області, Департаментом економічного розвитку Чернігівської ОДА та ГО «Ветеранський простір України «Серцевір» реалізовано кілька проєктів, серед яких, зокрема, «Бізнес-інкубатор для ветеранів/ветеранок та членів їхніх сімей» та «Комунікації, що продають».

Та далеко не всі компанії можуть дозволити такий широкий спектр підтримки ветеранів. Здебільшого програми, що передбачають незаплановані видатки, середній та малий бізнес потягнути не в силі.

Однак, своїх на роботу все ж чекають та проводять збори, аби закрити поточні потреби своїх співробітників, які несуть службу.

Можливості від держави

Уряд робить ставку на заохочення ветеранів та ветеранок відкривати власну справу.

Заступниця міністра економіки Тетяна Бережна

Тетяна Бережна

«Зараз Україна бореться із кризою на ринку праці. Ми маємо структурне безробіття. Ця проблема б'є по економіці, а отже, по бюджету і можливостях підтримувати наш сектор безпеки і оборони. Тому, якщо ми створимо умови, в яких ветерани захочуть відкривати бізнеси, повертатися на свою попередню роботу чи знаходити нову – це безпосередньо впливатиме на темпи економічного відновлення», – зазначила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна, повідомляє пресслужба відомства. - «Уже зараз і держава, і роботодавці мають спільно подбати про безбар'єрність робочого простору для своїх працівників. Нині вже діє державна програма компенсацій для бізнесу за облаштування інклюзивних робочих місць – роботодавці можуть отримати до 120 тис. грн компенсації за придбані для своїх працівників потрібні їм меблі, обладнання, пристосування», 

За її словами, в бюджеті на 2024 рік на підтримку ветеранів, ветеранок та їхніх сімей передбачено майже 14 млрд грн. Це вдвічі більше, ніж минулого року.

Також закладені кошти на реалізацію державних програм, які допомагають захисникам і захисницям самореалізовуватися та розвиватися. Зокрема, це ветеранські гранти у межах програми "єРобота", програми навчання та перенавчання.

Нині урядовці разом з бізнесом, провідними роботодавцями почали роботу над "Маршрутом ветерана при поверненні у корпоративний простір" 

З перших вуст…

(ми поважаємо бажання респондентів залишитися інкогніто, тож не вказуємо прізвищ та назв компаній)

Микола П.: У мене робітничий фах. Звичайний простий колектив, здебільшого чоловічий. Коли повернувся на роботу, відчував нотку напруження в спілкуванні. Хлопці наче побоювалися, що я скажу, чого вони досі сидять тут, а не в окопах. Згодом атмосфера налагодилася.

Олексій І.: З колегами був на зв’язку увесь час служби. Вдячний їм за підтримку, фінансову в тому числі. Повернувся свій до своїх. З очевидних плюсів – колежанки мене ніколи так багато не обіймали (посміхається).

Андрій О.: Так вийшло, що війна в мене забрала здоров’я. Сідати за кермо так надовго як раніш не зможу. Тож роботодавець запропонував мені бути сторожем. Спробував – не моє. Та вдячний, що не викинули, як непридатного. Зараз з дружиною розглядаємо можливість відкрити свою справу.

Автор: Марія Мальва

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Як вибрати дитячу коляску: все, що потрібно знати батькам

25 ЧЕРВНЯ 2024, 17:42

У військо пішли 46 в'язнів Менської виправної колонії

25 ЧЕРВНЯ 2024, 17:13

У ТЦК в Чернігівській області змінились контактні телефони

25 ЧЕРВНЯ 2024, 16:25

Фото

У громаді на Чернігівщині жителів прикордоння заселяють у модульні будиночки

25 ЧЕРВНЯ 2024, 16:17

Фото

У Чернігові інноватори виготовляють накладки на протези і переробляють пластик

25 ЧЕРВНЯ 2024, 15:18

Цивілізована вбиральня запрацювала у прикордонній громаді. Містяни відгукуються по-різному

25 ЧЕРВНЯ 2024, 14:12

Ексчиновниця Чернігівської ОДА планує стати професійним кармологом

25 ЧЕРВНЯ 2024, 12:38

ТОП-переглядів