«Укртелеком» продає 41-метрову башту у Борзні. Щоб діти парашутики не запускали

Вер 19, 14:48

1096

«Укртелеком» продає 41-метрову башту у Борзні. Щоб діти парашутики не запускали

Башта "Укртелекому" в Борзні

На всеукраїнському сайті електронних продажів з’явилася пропозиція щодо продажу... башти. Майже в центрі Борзни. Висота 41 метр. Спроєктована і збудована в 1970 році. Призначена для радіорелейного зв’язку з використанням  параболічних антен діаметром 3 метри. Чотиригранна пірамідальна металева конструкція. Є драбина з трьома перехідними площадками для підйому, також металева. Є громовідвід.

Цю приватну нерухомість продають вперше. Стартова ціна — 51 тисяча гривень. Аукціон призначено на 2 жовтня. Так указано в описі продажу.

— Декілька разів пропонували передати операторам мобільного зв’язку, — розповідає Олександр ТАРАКАНОВ, представник «Укртелекому». — Нашого обладнання на цій башті немає. Ресурс, за радянським стандартом, закладено 40 років. Відпрацювала своє. Метал, як і людина, старіє. Тим паче її треба підтримувати, аби не наробила шкоди. І мала нормальний вигляд. Треба ремонтувати, фарбувати, охороняти, щоб школярі не лазили, парашутики з висоти не запускали. Було прийнято рішення продати, якщо хтось купить, будемо раді.

У ті часи башту будували, щоб забезпечити колишній район, сільську місцевість телефонним зв’язком та дротовим радіо. Зараз потреби в телефонному дротовому зв’язку немає, а радіо на FM-хвилях. У мобільних операторів є свої башти, більш легкі, нові. Ресурс закладений на майбутнє. У нашої башти метал «втомлений». При морозах може тріскатися. При сильних вітрах, якщо там є обладнання, може погнути, обірвати, зламати.

— Розібрати, здати на метал можна?

— Треба різати. Наймати техніку, кран. Ринкова ціна простенького крану за день 10 тисяч гривень. На розбір подібної башти треба два дні. Потрібні працівники або фірми, які мають спеціальні дозволи на проведення висотних робіт. Задоволення недешеве. Тому пропонуємо саме тим, хто займається металолом, купити і займатися.

На різних біржах різна ціна на металобрухт. Найдорожче приймають у Дніпрі. Бо там є де його переплавляти. За моїми даними, наша башта важить 17,5 тонн. Чим більше тонн здаєш, тим вища ціна. Приблизно 9 тисяч гривень тонна коштує. Але треба ж її розібрати і транспортувати.

З кожним аукціоном ціна зменшується. Зацікавлені чекають, поки знизиться до мінімуму, тоді купують. Такі аукціони потрібні, бо дівати таке застаріле обладнання нема куди. А воно може нести загрозу. На Чернігівщині це перша башта, виставлена на продаж.

Авторка: Юлія СЕМЕНЕЦЬ, "Вісник Ч"

"Час Чернігівський" писав про новини громад Чернігівшини:

Схожі новини

Михайло Харченко палив зілля і сам обгорів

Вер 21, 18:43

«Галс Агро» розповіла, чому вирішила попри війну запустити перший біометановий завод на Чернігівщині

Вер 21, 17:27

На День міста снайперська гвинтівка "Чернігів" вже працює на фронті

Вер 21, 15:07

Голова АРМА Олена Дума про облгази Фірташа: «Ми фіксуємо відсутність доходів до бюджету»

Вер 21, 14:31

Микола Супрун із Куликівщини віддав на ЗСУ власне авто

Вер 21, 13:26

Вiдео

Двох дітей в один день збили у Чернігові на пішохідних переходах: оприлюднено відео

Вер 21, 12:52

Буффон завершив кар'єру у 45 років. Остаточно

Вер 21, 12:09

ТОП-переглядів