У громаді на Чернігівщині чоловік вирощує виноград: отримує по 20-25 кг з куща

Вер 11, 17:44

4337

У громаді на Чернігівщині чоловік вирощує виноград: отримує по 20-25 кг з куща

Руслан Прокопець

Руслан ПРОКОПЕЦЬ, приватний підприємець з Куликівки, власник магазинів, вирощує смачний виноград. На десяти сотках має десятки сортів — аметист, преображення, кодрянка, кишмиш, самба, восторг, геліос, аркадія, оріон, руслан, інші.

На початку вересня збирає — для себе і на продаж — урожай. А ще слідкує за пагінцями. Вони теж і для себе, і на продаж.

Висаджують їх на постійну плантацію в кінці жовтня і навіть на початку листопада. А замовляють зараз. І готують до пересадки зараз.

— Я обробляю їх деревним попелом, — ділиться секретами підживлення.  — Попіл настоюється. Він дуже корисний, бо містить залізо, необхідне для визрівання пагінців.  Треба, щоб вони були сильні, щоб перезимували. І лоза треба, щоб перезимувала — особлива увага тій, де ми зняли перше гроно. Їй теж треба підживлення попелом, щоб наступного року був гарний урожай.

Вигрібаю його (попіл), як у дворі собакам їсти варимо. Або з мангалу, як шашлики смажимо. Не спеціально ж палимо. Не ті масштаби.

Восени починають готувати ями для посадки.

— Дехто заступом копнув, втикнув рослину і каже: «От, воно не росте», — міркує Руслан Прокопець. — Звісно, не ростиме. Яма — це майже куб  землі. Важко, тяжко, але воно того варте. Для ями готую спеціальний грунт, у ньому перегній, солома. Коли на третій рік коренева система пагона розвинулась, він починає  його (грунт з поживними речовинами) смоктати і дає плоди, які й мають бути. Гроно може затягнути на півтора-два кілограми. Наче на картинках. З куща можна зняти кілограмів 20-25 ягоди. Але це буде, за правильного догляду, на четвертий рік.

Кущі мають бути посадженими один від одного на відстані не менше двох-двох з половиною метрів. Між рядами має бути два-два з половиною або й три метри. Можна й через півтора метра посадити, але тоді незручно буде обробляти — обкошувати,  обприскувати.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО. Фото надане Русланом ПРОКОПЦЕМ

"Час Чернігівський" писав про таке: Мегапопулярний блогер …буквально кількома реченнями розрекламував Чернігівщину і її вино!

Схожі новини

Вдвох були на бойовому завданні: на Чернігівщині прощались із братами, які загинули в один день

Гру 03, 09:46

ЗМІ повідомляють про вороже ДРГ, яке напало на бліндаж прикордонників на Чернігівщині

Гру 03, 09:08

Ворог обстріляв три громади на Чернігівщині: є поранені та пожежі

Гру 03, 08:42

Цуцики, обзели і пучки: в яку ціну відходи деревини для людей

Гру 02, 21:43

Під Марʼїнкою загинув батько трьох дітей, уродженець Новгород-Сіверської громади

Гру 02, 18:59

Фотографував військомат та блокпости: суд дав 7 років студенту із Чернігівщини

Гру 02, 17:12

Де можна придбати чернігівську новорічну ялинку?

Гру 02, 16:17

ТОП-переглядів