У Сираях для школярів встановили модульне укриття

03 ГРУДНЯ 2023, 14:55

1405

У Сираях для школярів встановили модульне укриття

Модульне укриття в Сираях

16 листопада в ліцеї села Сираї Козелецької громади було святково. Раділи й учні, і вчителі. Уперше після початку повномасштабного вторгнення діти прийшли на очне навчання. До цього були на дистанційному.

— Ніч не спала, так хвилювалася, — ділиться Ніна РОЗЛАЧ, директорка ліцею. — У нас навчається 126 школярів: 30 — сираївські, 96 — із сусідніх сіл. Завдяки укриттю можемо тепер безпечно проводити заняття. Роботи із встановлення тривали три тижні. Батьки задоволені, діти теж.

— Ніно Петрівно, яке воно?

— Сучасна модульна конструкція. Три металеві контейнери з броньованими дверима загальною площею 101,24 квадратного метра встановлені вряд. У кожному є вхід і вихід, а також перехід у сусідній.

Встановлені вони під землею на бетонних блоках, обкладені такими ж блоками і зверху кілька шарів бетонних блоків. В укриття ведуть сходи.

— Воно з усіма зручностями: є 24 лавки, висять шість керамічних обігрівачів, два портативні (переносні) біотуалети, умивальник, стельові світильники — лед і лінійні, резервне  освітлення — три прожекторні ліхтарі, три діжки для води — кожна на 220 літрів (вода технічна і питна, запаси поповнюємо), два вентилятори, аптечка, шість вогнегасників, газосигналізатор, стелаж для зберігання продуктів, на протипожежному щиті лопати, пилки, інший інвентар, — перераховує Алла ТРОФИМЧЕНКО, начальник управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради. — Є Wi-Fi роутер, підведений інтернет. Тобто під час  повітряної тривоги там можна проводити заняття.

— А якщо, не доведи Боже, прийдеться дітям сидіти в укритті три доби поспіль. Біотуалети — це добре, але ж вони будуть переповнені.

— Усе передбачено. Виведена каналізація, встановлені три виносні ємності для нечистот, що закриваються.

Укриття приймала комісія, в яку входили пожежники, поліція, представники Держпродспоживслужби і фахівці адміністрації.

— Алло Андріївно, хто що профінансував?

— Це кошти місцевого бюджету. Було виділено 2,8 мільйона гривень. Голова громади дуже опікується облаштуванням укриттів. Їх роблять у всіх закладах освіти.

А що в області

— У скількох школах області облаштовані укриття? — поцікавилася в Юрія МУЗИКИ, начальника управління освіти і науки облдержадміністрації.

— 92 відсотки їх мають.

— Виходить, у всіх тих закладах перейшли на очне навчання?

— Це вирішують колективи, педагогічні ради спільно з батьками. На сьогодні 38 відсотків учнів навчаються очно, 46 — у змішаному форматі.

— Тобто лише старша школа чи молодша ходять?

— Так. Два тижні ходять, два — онлайн. 16 відсотків займаються виключно дистанційно.

— Віддалено в тих громадах, де щодня обстріли?

— Не тільки. У ці 16 входять не лише школи, а й профтехучилища, вища і позашкільна освіта.

— Ще навесні уряд прийняв постанову щодо укриттів і їх співфінансування. Частково гроші мали йти з бюджету громади плюс державна субвенція. Які школи, ліцеї, гімназії області обійшлися без держаного співфінансування?

— Гарні укриття за рахунок донорів облаштували в іванівському ліцеї Іванівської громади, киселівському Киселівської сільської ради та білейківському Козелецької селищної ради (Чернігівський район).

Авторка: Валентина ОСТЕРСЬКА, "Вісник Ч"

"Час Чернігівський" писав про укриття:

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів