"Доступні" укриття в Чернігові виявляються недоступними?

24 ЛИПНЯ 2023, 11:18

1654

До 25 липня забезпечити цілодобовий та безперешкодний доступ до укриттів. Ці вимоги поставлені в рішенні РНБО та в указі Президента. І от зазначений час практично минув.

Ось що кажуть місцеві жителі:

"Сьогодні середа, 19 липня, час 17.14 год, триває повітряна тривога. Укриття закрите..."

Якщо у нас в Україні воєнний стан, воно все повинно бути відкритим і все має працювавати".

Укриття, особливо під час повітряної тривоги, у відкритому доступі. Але тут це чомусь не виходить...

Це Чернігів, вулиця Першої танкової бригади (колишня Бєлова), 8. У підвалі будинку обладнане укриття. Про такі приміщення міські служби повідомляють, що вони готові до використання.

" У нас є найпростіші укриття, вони готові для використання за призначенням", - каже Григорій Годун, керівник відділу цивільного захисту населення Чернігівської міської ради.

Але ключі від укриття тут видають черговому лише на нічну зміну.

"У мене ключі тільки з 8 вечора до 8 ранку", - каже черговий.

Приміщення належить до комунального майна, розпоряджається ним управління ЖКГ, а орендує його під велобазу дитячо-юнацька спортивна школа - комунальний заклад. Це три підрозділи однієї міської ради, і вони не можуть домовитися, як забезпечити цілодобовий доступ до укриття!
Як у прислів'ї - одна рука не знає, що робить інша. І це при тому, що, як нам кажуть, для майна велобази ризику нема - воно під окремим замком.

Коли ми питаємо у представників міської ради - в чому основні проблеми з укриттями в Чернігові, вони акцентують увагу на найпростіших укриттях у підвалах; нарікають на мешканців багатоповерхівок і на орендарів, що користуються підвалами. Але ж у даному випадку питання не до мешканців, а до структур міськради!

Заради справедливості слід сказати: що стосується захисних споруд, то, наприклад, через дорогу на тій же вулиці є така споруда в КП "АТП-2528". Відчинена, до неї нас впускає охоронець.

А от щодо найпростіших укриттів проблема доступності залишається невирішеною. Цілодобова доступність потребує цілодобової охорони, а цього забезпечити зараз не можуть.

Ще раз підкреслимо: які б не були претензії до мешканців багатоквартирних будинків, ми на конкретному прикладі побачили, що і служби міської ради можуть, скажемо так, не сприяти цілодобовому доступу до укриття, навіть якщо для цього, здавалося б, є умови.

"Час Чернігівський" писав про укриття: 

Схожі новини

Автівка підірвалась на міні у прикордонні Чернігівщини

15 КВІТНЯ 2024, 08:48

Менше обстрілів, більше ворожих дронів: ситуація у прикордонні Чернігівщини

15 КВІТНЯ 2024, 08:19

Загинули на фронті: на Чернігівщині поховали трьох бійців ЗСУ

14 КВІТНЯ 2024, 21:37

За держзраду суд дав пастуху п’ятнадцять років

14 КВІТНЯ 2024, 19:58

Виконують пісні на замовлення, гроші йдуть на авто для військових

14 КВІТНЯ 2024, 18:33

У молодої родини горів відремонтований будинок

14 КВІТНЯ 2024, 17:29

За три дні мати зібрала 130 тис грн сину на бусик: віддавати їздила на Донеччину

14 КВІТНЯ 2024, 16:38

ТОП-переглядів