«Щоб вода не затікала в укриття». В Іржавці підсипали землю навколо школи

09 ВЕРЕСНЯ 2023, 20:52

867

— Навчання в іржавецькій школі буде очним, — говорить Сергій СИРОТА, староста села Іржавець, що на Ічнянщині. —  Укриття перевірили дснсники, усе добре. Ми підсипали землю навколо школи — грунт просів, протікала вода в підвал. Зверху підсипаної землі покладемо плівку, а зверху плівки шифер. І так навкруги навчального закладу. Укриття велике, 100 квадратних метрів. Примусової вентиляції, такої, що на мільйони гривень, немає, але є витяжки.

Відремонтували дах школи, він протікав. 10 листків шиферу поклали, — продовжує перелік підготовчих робіт до нового навчального року. — Пофарбували дорожні переходи, щоб школярам було зручно. Бо дорожні служби на нас не звертають уваги. Лежачих поліцейських (пристрої примусового зниження швидкості на асфальті) ми ще в тому році закупили. Поновили дорожні знаки, бо фарба стерлася, їх теж самі закупляли.

Витрачали кошти не з бюджету.  Допомагає СТОВ «Іржавецьке», воно обробляє в нас землю. Та фермер Григорій Наталуха, у нього в Ступаківці земля.

Учнів у нас більше ста. Не тільки з Іржавця. Підвозять з Більмачівки, Мартинівки, навіть з Парафіївки, сусіднього селища, бо там з укриттям у минулому році були проблеми, учні вчилися дистанційно.

— У цьому році в парафіївському ліцеї (там три сотні школярів, майже половина учнів громади) буде змішане навчання, очно діти вчитимуться також, — уточнює Наталія РОЩУПКІНА, начальниця відділу освіти та спорту Парафіївської селищної ради. — Укриття є. Невелике, але воно прийняте в експлуатацію.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО

"Час Чернігівський" писав про таке:

Схожі новини

Суд над чернігівцями у Гомелі: у чому звинувачують українців

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 09:10

Стало більше дронів: ворог обстріляв чотири громади Чернігівщини

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 08:12

Рідні просять підписати петицію щодо присвоєння Героя загиблому штурмовику

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 06:12

Фото

У чотирьох громадах Чернігівщини прощались із загиблими бійцями ЗСУ

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 20:57

На Чернігівщині все село просить жінку стати студенткою

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 19:28

Вiдео

Захист української культури, мільйон для ЗСУ: об’єднання митців Чернігівщини про свою роботу

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:35

Порозкривало клітки, повитягувало і подушило кролів. Знову чупакабра?

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 15:28

ТОП-переглядів