У Прилуках за два тижні зібрали 6 тисяч євро на автобус-рефрижератор для транспортування загиблих додому

27 ЛИПНЯ 2023, 11:43

3072

Віталій ЮРОЧКО, настоятель собору Різдва Пресвятої Богородиці (ПЦУ) в Прилуках, збирає гроші на автомобіль з охолоджувачем для перевезення тіл загиблих героїв додому.

— Розпочали два тижні тому, — розповідає про збір грошей протоієрей Віталій Юрочко. — На будку з холодильником, а в ідеалі — з морозильником. Не фура, щось схоже на мікроавтобус.

У Міністерстві Збройних сил України є напрямок під назвою «На щиті». Займаються етапуванням полеглих героїв до місць поховання. У них є подібні автомобілі.

—  Не справляються?

— Автомобіль їде за маршрутом. За раз везуть кілька тіл. Дорога може займати декілька днів. А це буде тільки для Прилук і об’єднаного Прилуцького району. А найголовніше — близькі зможуть попрощатися, востаннє глянути.

— У відкритій труні?

— Деколи біля закритої труни стояти важко. Фізіологічних процесів ніхто не відміняв. Навіть водіям, які везуть тіла до місця поховання, фізично дуже важко.

Міська влада не справляється із багатьма нагальними питаннями, та й навчені ми самостійно вирішувати, покладаємося на добрих людей, а не на владу.

Переломною стала розмова з відпові­дальним за поховання військових. Вони подали заявку на пальне в прилуцьку міськраду, а відповіді чекають і досі. Наші прихожани  вирішили не стояти осторонь.

— Скільки коштує така автівка?

— Сім-вісім тисяч євро. А там уже будемо дивитися. Якщо знайдемо дешевше, зекономлені кошти перенаправимо на інші речі.

— В Україні є такі машини?

— Орієнтуємося на закордон: Польща, Латвія, є напрацювання в Данії, поки що чекаємо звідти інформацію. Сподіваюся, найближчим часом буде результат. Більшість таких машин призначені для транспортування продуктів харчування. Коли наші закордонні друзі шукають машину, пояснюють, на які саме цілі вона потрібна.

Зібрали більше шести тисяч євро. Є благо­дійники. Це прилучани, які живуть у місті і за кордоном.  Мати загиблого чернігівця привезла 20 тисяч гривень. Її син загинув минулого року. Ховали в закритій труні. Коли віддавала ці кошти, сказала, що хоче, аби інші мали  змогу попрощатися інакше.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Юлія СЕМЕНЕЦЬ

"Час Чернігівський" писав про Прилуки:

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів