У обласному військкоматі Чернігова закликали усіх потенційних призовників зʼявитися до них - уточнити дані

24 ЧЕРВНЯ 2023, 18:25

2422

У обласному військкоматі Чернігова закликали усіх потенційних призовників зʼявитися до них - уточнити дані

Олег Гончарук

Тих, кого викличуть повісткою, і хто не прийде звіряти дані - будуть вишукувати за пропискою або на блокпостах. Також їм «світить» чималий штраф.

Слідом за Івано-Франківським та Оболонським військкоматами, Чернігівський теж публічно закликав усіх громадян, які підлягають призову, зʼявитися до ТЦК і СП - аби перевірити власні дані.

В установі кажуть: діють згідно з Указом президента України "Про загальну мобілізацію", повідомив обласний воєнком Олег Гончарук під час брифінгу у прес-центрі Чернігівської ОВА.

Документ передбачає, що всі громадяни від 18 до 59 років, які перебувають на військовому обліку, зобовʼязані з'явитися до місцевого ТЦК та СП для уточнення військово-облікових даних та їх придатності до проходження військової служби.

Громадян, яких викликали для уточнення даних, у першу чергу направлять на військово-лікарську комісію, аби зʼясувати ступінь їх придатності до проходження служби, або за необхідності зняття їх з військового обліку, наголошують у ТЦК.

"Люди віком від 18 до 27 років призову по мобілізації під час дії воєнного стану не підлягають, для них військово-обліковим документом є приписне свідоцтво. Однак, іхні ровесники, які вже мають досвід проходження військового служби, відносяться до військовозобов’язаних і підлягають призову на військову службу по мобілізації", - каже воєнком.

Ті люди, які призвані на військову службу по мобілізації, але не мають досвіду проходження служби в армії - направляються до навчальних центрів, де протягом 2-3 місяців здобувають відповідну військово-облікову спеціальність. Лише потім їх направляють у відповідні підрозділи для продовження проходження служби.

На сьогодні більше 22 тисяч громадян проходять військову службу та виконують завдання у різних військових підрозділах.

Близько 80% призваних мобілізованих проходять навчання у тренувальних центрах країн-партнерів, де навчаються працювати з західними зразками озброєння і техніки.

Ті українці, які ухилилися від призову по мобілізації, нині подані у розшук до Нацполіції України. Після встановлення місцезнаходження - доставляються до ТЦК та СП. Цього року проти громадян, які ухилилися від призову по мобілізації, порушено 38 кримінальних справ.

Окрім того, за ЗУ “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, “Про військовий обов’язок і військову службу” громадяни, які ухиляються від призову по мобілізації чи військового обліку ще й несуть адміністративну та кримінальну відповідальність.

Якщо військовозобов'язаний ухиляється від повістки для звірки військово-облікових даних, до нього застосовується адміністративна відповідальність — штрафи у розмірі від 510 до 1700 грн. Якщо військовозобов’язаний прийшов звірку військово-облікових даних, медичну комісію для призову й уникнув відправки у військову частину для подальшого проходження військової служби, то в такому разі настає кримінальна відповідальність, яка передбачає позбавлення волі на термін від 3 до 5 років.

Також, у військкоматі інформують, що на вʼїздах в Чернігів та блокпостах діють спільні мобільні групи військовослужбовців, у тому числі й із залученням представників ТЦК та СП, які здійснюють перевірку документів громадян, що перебувають на території Чернігівщини для запобігання проникнення на територію області представників країни-агресора.

Військовослужбовці у складі мобільних груп вручають повістки тим громадянам, які перебувають на військовому обліку, але не з'явилися до ТЦК та СП для уточнення військово-облікових даних.

Люди, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані особисто повідомляти ТЦК та СП у семиденний строк про зміну їх сімейного стану, стану здоров’я, адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи й посади.

"Час Чернігівський" писав про ЗСУ:

Схожі новини

Загинули на фронті: на Чернігівщині поховали трьох бійців ЗСУ

14 КВІТНЯ 2024, 21:37

За держзраду суд дав пастуху п’ятнадцять років

14 КВІТНЯ 2024, 19:58

Виконують пісні на замовлення, гроші йдуть на авто для військових

14 КВІТНЯ 2024, 18:33

У молодої родини горів відремонтований будинок

14 КВІТНЯ 2024, 17:29

За три дні мати зібрала 130 тис грн сину на бусик: віддавати їздила на Донеччину

14 КВІТНЯ 2024, 16:38

Чим обробляти дерево якщо брунька вже зелена

14 КВІТНЯ 2024, 14:16

Громада на Чернігівщині вперше колективно прибирає кладовища

14 КВІТНЯ 2024, 13:15

ТОП-переглядів