Звільнений з російського полону носівчанин Сорока: «Нам не дозволяли навіть спілкуватися між собою, інакше карали всю камеру»

Чер 18, 16:24

1223

Звільнений з російського полону носівчанин Сорока: «Нам не дозволяли навіть спілкуватися між собою, інакше карали всю камеру»

Ярослав Сорока приїхав у Носівку

Його обміняли тоді ж, коли і знаменитого захисника з яблуком - Михайла, який на світлині Віталія Юрасова зі сльозами на очах дивився на плід. Бо понад рік, перебуваючи у російському полоні, не куштував свіжих фруктів. Житель Носівської громади Ярослав Сорока міг би підписатися під цими словами. Він теж був серед обміняних того квітневого дня. І теж повернувся додому з критичною втратою ваги і мрією про свободу, родину та яблука.

Ярослав повернувся у Носівку лише 10 червня. Його зустріли як справжню зірку: міський голова вручив прапор, а ще дитячі малюнки, йому також дарували квіти та усмішки - за те, що вже вдруге боронить країну. 

Ярослав мав військовий досвід, захищаючи Україну в зоні АТО. З початком повномасштабного вторгнення його мобілізували у березні 2022, чоловік потрапив служити у знамениту 95-ту ДШБ гранатометником.

Його підрозділ виконував завдання на Харківщині.

6 квітня Ярослав і ще четверо військовослужбовців потрапили в полон. Серед полонених було троє військових з Носівки. Двох вже звільнили з полону через обмін. Це Ярослав Сорока та Василь Дідиченко (його історію можна прочитати тут).

Після тривалого обстеження та надання медичної допомоги, Ярослав отримав відпустку, приїхав додому. Розповідає: хоче продовжити лікування.

У полоні наш захисник пробув довгий рік і 20 днів.

Каже: це була справжня каторга, сучасний концтабір, де кати, які щодня били, знущалися всіма методами, притаманними фашистам, відчували себе мало не всесильними богами на землі.

Одразу, як українців взяли в полон, їх тримали в окупованому Ізюмі, потім – у такому ж окупованому Донецьку, далі перевезли в Старий Оскол у Бєлгородській області в рф, далі була колонія в Тулі, згодом – інше місто Поляна. Однак задля конспірації полонених перевозили в мішках на голові та в кайданках.

У камері, розрахованій на 10 людей, перебувало  24 полонених.

«Підйом о 6-й ранку, 16 годин стоячи, під забороною навіть присісти, від цього дуже набрякали та боліли ноги. Тричі в день давали пити, харчування мізерне, природні потреби дозволяли справити двічі на день. Останні два місяці не давали митися. Били постійно, часто використовували електрошокер. Крім того, постійно принижували, ламали морально, змушували співати гімн росії тощо. Не дозволяли спілкуватися  між собою, інакше карали всю камеру», - розповів захисник.

За час перебування в полоні Ярослав Сорока схуд на 26 кг, «заробив» купу хвороб.

У день звільнення

Найбільшою проблемою у захисника було те, що Ярослав не мав офіційного статусу військовополоненого. Фактично, його підтвердження  відбулося у день обміну, інформує сторінка Носівської міської ради.

Носівчанин розповів, що у кожній тюрмі, де йому довелося перебути, поміж військовополонених українців є чимало цивільних, про обмін яких взагалі мова не ведеться.

"Час Чернігівський" писав про полонених:

 

Схожі новини

Воював із перших днів вторгнення: у Чернігові поховали бійця

Гру 06, 09:12

Росіяни обстріляли прикордоння Чернігівщини ракетами з літака

Гру 06, 08:25

Прилучанин Дмитро Сова, відомий актор, служить у війську

Гру 06, 07:55

Російська ДРГ вбила 24-річного прикордонника з Носівки

Гру 05, 18:59

НАБУ та САП завершили слідство по нардепу Гуньку

Гру 05, 17:11

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: майор служби цивільного захисту про пожежно-прикладний спорт

Гру 05, 16:08

Як дістатися з Чернігова до Карпат? Укрзалізниця оприлюднила новий графік руху пасажирських поїздів

Гру 05, 15:14

ТОП-переглядів