У громаді на Чернігівщині немає сімейного лікаря. Чому так?

02 ТРАВНЯ 2024, 16:47

1357

Амбулаторія у Височанській громаді

Амбулаторія у Височанській громаді

Попри те, що у селі Високе є власна амбулаторія, навіть фельдшер з медсестрою, там немає лікаря. 

Як місцеві лікуються? 

Раз на тиждень, на 2 години, приїздить із сусіднього села Шаповалівка (Борзнянська громада) лікар Саюк Сергій Володимирович. Лікує тих, хто заключив з ним декларацію. 

«Та чи багато встигнеш за ці дві години? Це так, аби відчепилися!», - цитує місцевих пенсіонерів авторка сайту Нежатин Валентина Пильник. 

Височанці незадоволені ситуацією:

“Претензій до лікаря не маємо. Думаємо, у нього просто відсутня мотивація тут працювати. Мабуть, йому нав’язали нашу громаду. Ось і нещодавно – приїхав, прочитав лекцію, а пацієнтів не прийняв, а серед них – людина з інвалідністю, яка вистояла чергу, бо їй терміново була потрібна довідка, що вона пройшла курс лікування. Бідна жіночка два тижні їздила в Шаповалівку, щоб взяти виписку з комп’ютера”.

Якщо немає договору, то селяни не звертаються нікуди. Бо до кого?

Якщо дуже “припече”, пацієнти мусять їхати до Борзни. Але є інша проблема - маршрутка на Борзну їде тричі на тиждень. Якщо їхати до Ніжина з пересадками – на це піде день, тож прямого сполучення з Ніжином немає. 

«Розраховано на те, що тут живуть усі зі своїм транспортом і не хворіють», - нарікають селяни.

Місцеві жіночки розміщували оголошення про пошук для Височанської громади лікаря в мережі інтернет, і люди відгукувалися. 

Але лікарів цікавить житло. 

“Хотіла родина приїхать, але не склалося. Голова не зацікавлений в збереженні мілкої ТГ. Він немісцевий (з Борзни - ред.). До людей не прислухається”, – цитує авторка думку місцевих жителів про очільника громади.

У Височанській громаді є і власна амбулаторія, в якій працює фельдшер, медсестра і санітарка.

Місцеву амбулаторію відкрили зі скандалом. Закуплене на заклад обладнання 2 роки знаходилося в Чернігові на складі. Його сюди ніхто не приймав, бо амбулаторія ж стояла зачинена. 

"А коли ми почали добиватися, виявилося, що вона давно вже прийнята в експлуатацію. Приїхала комісія, з’ясувалося, що треба лише підключити електрику й інтернет. Ми скандалили щотижня, щоб її підключили. Амбулаторію зробили як філіал Борзнянської центральної лікарні"

Тож якщо лікаря не може найняти громада, його офіційно може взяти на роботу Борзнянська ЦЛ. Також місцеві жителі припускають, що можна найняти ФОП, стоматолога. Є варіанти серед переселенців.

Одначе Інтернету в амбулаторії немає досі. Лікар не може виписати електронне направлення, пацієнт не може картою заплатити в аптеці. 

“Точка доступа є, просто треба 10 метрів кабелю, та час і бажання”, – говорять височанці.

Ситуацію коментує очільник громади Олег Василенко.

“Щодо підключення амбулаторії, то там було багато нюансів, і поки не було усунуто ряд недоліків, я її не приймав, – пояснив голова. – А сімейного лікаря в селі не було ніколи. Так, Саюк С. В. приїздить з Шаповалівки. А ще є лікар Лисюк М. М., у селі Нові Млини, це Височанська ТГ”. Це – первинна Борзнянська ланка медицини. По кількості населення два лікаря їм вистачає, і нову посаду не введе ніхто”, – переконаний Олег Василенко.

Олег Василенко

Олег Василенко

У Височанській громаді налічується 4,5 тис населення, говорить Василенко. В той же час лікар має набрати 2000 декларантів.

«Не набере! – переконаний Височанський голова. – Як можна зробити те, чого зробити не можна? Які можуть бути питання до голови, який не утримує медичну ланку?». 

Джерело: Нежатин

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

В овочево-ягідних рядах Чернігівщини падають ціни. Почім суниця, кабачки й молода капуста

15 ЧЕРВНЯ 2024, 10:21

Бізнесмен живе з колишньою дружиною депутата: подробиці стрілянини у Прилуках

15 ЧЕРВНЯ 2024, 08:50

Обстрілів за тиждень поменшало: ситуація на прикордонні Чернігівщини

15 ЧЕРВНЯ 2024, 08:13

У Чернігові поховали 25-річного загиблого на війні бійця

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:46

«Кину матюкатися у фейсбуці» - як волонтер з Чернігівщини привертає увагу до зборів на ЗСУ

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:14

У Чернігівській області зʼявилися 14 нових магазинів. Які та де

14 ЧЕРВНЯ 2024, 17:12

Неврологічне відділення в Корюківці розширилося, але черги на лікування не зникли. Хворі їдуть з усіх сусідніх громад

14 ЧЕРВНЯ 2024, 16:31

ТОП-переглядів