У Городні вирішили ремонтувати дорогу - поки є ще залишки військового ПДФО

23 ЛИСТОПАДА 2023, 15:52

1551

У Городні вирішили ремонтувати дорогу - поки є ще залишки військового ПДФО

У Городні ремонтують дорогу

У місті розпочались роботи по ремонту дороги по вулиці Незалежності. Проблемна ділянка в районі дев’ятиповерхівки та мосту через річку багато років спричиняла для людей купу незручностей, говорять про актуалізацію ремонту на сторінці Городнянської міської ради.

Мало того, що цей житловий будинок свого часу був зданий в експлуатацію з незавершеним належним чином будівництвом,  без тротуарів, без благоустрою довкола нього, так ще й природній крутий схил до річки з вузькою дорогою спричиняв аварійні ситуації для дорожнього руху, особливо взимку, під час ожеледиці.

Це становило небезпеку і для пішоходів, і для водіїв.  А в повноводні весни під час розлиття річки виникає велика ймовірність руйнування самого мосту та асфальтного покриття на дорозі.  Окрім того, там пролягає теплотраса, яка веде до міської лікарні, і яка на даний час «завалилась» через просідання грунту.

У планах міської ради реконструкція дороги та тротуарів була ще до початку повномасштабного вторгнення, вже був підготовлений відповідний проєкт. Через військові дії він два роки пролежав і його не запускали в дію. Але нещодавно було прийнято рішення приступити до реалізації даного проєкту.

«Щодо тих, хто викрикує лозунги «Не на часі!» і звинувачує в неправильному розподілі коштів. Війна триває у всій країні. І тим не менш усюди ведеться будівництво й відновлення. Не такі великі кошти витрачаються з міського бюджету для нагального ремонту – це не мільярди гривень. На ЗСУ спрямовуються значно більші кошти, але соцмережі – не місце для звітності про це», - коментує муніципалітет.

Звісно, можна й нічого не робити в плані ремонтів. Але невідомо скільки триватиме війна. Всі життєво важливі об’єкти мають здатність руйнуватись з часом, тим більше якщо вони вже знаходяться в аварійному стані. Що тоді «співатимуть» ті самі  коментатори, частина з яких і не живе в Городні, коли міст завалиться, і не можна буде ні пройти, ні проїхати, а коштів на ремонт та тотальну реконструкцію не буде, бо вже в наступному році міський бюджет буде дефіцитним, і навряд чи він «розбагатіє» і після закінчення війни? Можна тільки здогадуватись. І не забувайте, що якщо саме вас дана проблема не стосується, то в місті живуть інші люди й діти, яким потрібні й мости, й дороги, попри війну. Бо життя, хоч і сумне й важке, але триває, різко відповідають критикам чиновники.

Ремонтні роботи по вулиці Незалежності вже стартували. Тут буде реконструйовано міст, зроблено водовідведення, тротуари та нове асфальтоване покриття. Підрядником виступає чернігівське ТОВ «СПАРТАКБУД».

З приводу коштів. У коментарях під дописом Городнянська міська рада зазначає, що за час від повномасштабного вторгнення до міського бюджету надходили кошти ПДФО від зарплат військових, прикордонників і поліцейських. Це дало змогу наповнити місцевий бюджет і зробити хоча б те найнагальніше, на що раніше не було грошей, бо громада завжди була дотаційна.

«Але з жовтня нинішнього року ця норма скасована, і кошти всі до копійки йтимуть в державний бюджет. Єдина можливість ще щось зробити в громаді - це витратити залишок до нового року. Відтоді щось зробити буде неможливо. Тож чи таке вже це невиправдане рішення, якщо врахувати, що міст фактично аварійний, опори довго не витримають? Війна колись та закінчиться, але й тоді бюджет ще довгий час буде з діркою в кармані. Ризиковано з огляду можливості повторних військових дій? Деякою мірою, певно, так. Але й нічого не робити зараз і точно знати, що й потім не буде можливості- чи це єдино правильне рішення? Щодо ремонтів- так, їх потрібно періодично робити, але ремонт же легше зробити і менш затратно, ніж починати з нуля відбудовувати повністю зруйноване?», - йдеться у коментарі муніципалітету.

ДжерелоГороднянська міська рада

"Час Чернігівський" писав про питання бюджету: 

Схожі новини

Фото

У Катерининській церкві в Чернігові відспівали двох загиблих бійців ЗСУ

15 ЛИПНЯ 2024, 21:58

Гуси та норки Олександри з Нових Яриловичів

15 ЛИПНЯ 2024, 20:10

Від 7 до 86 років: у громаді на Чернігівщині провели фестиваль

15 ЛИПНЯ 2024, 18:52

Почім на Чернігівщині чорниця ручного збору, суниця лугова й лісова та свіжі лисички

15 ЛИПНЯ 2024, 17:15

У громаді на Чернігівщині запрацювала соціальна пральня. Скільки коштує прання і прасування

15 ЛИПНЯ 2024, 16:03

Волонтер з Чернігівщини показав РЕБ проти скидів

15 ЛИПНЯ 2024, 15:07

Фото

У парк «Міжрічинський» повернулася пара чорних лелек. Птахи відремонтували гніздо

15 ЛИПНЯ 2024, 14:01

ТОП-переглядів