У Чернігові дрони програли клумбам: на потреби ТРО спрямували лише 10% отриманого ПДФО

Лис 21, 07:58

1147

У Чернігові дрони програли клумбам: на потреби ТРО спрямували лише 10% отриманого ПДФО

У Чернігові дрони програли клумбам: на потреби ТРО спрямували лише 10% отриманого ПДФО

Якщо б розглядати клумби та дрони саме як сторони-опоненти, то у випадку Чернігова військова допомога програла б навіть на самому старті. Бо міська рада виділяє на благоустрій більше ніж учетверо більше, аніж на обороноздатність тих, хто захищає власне саму міську громаду.

Видання Forbes Україна склало аналітику щодо того, як і скільки обласні центри витрачають на фінансування бригад територіальної оборони, створених у кожному регіоні. Тут немає рейтингів та місць, але є цифри. Проте, якщо рахувати саме з позиції хто найбільше, то Чернігів б опинився на 8 місці серед 21 обласного центру зі своїми 81 млн грн, витраченими на 119 локальну бригаду ТРО.

Але якщо порівнювати ці цифри з тратами на благоустрій - то виходить, що клумби та дороги виграють усуху - 351 млн грн супроти 81 млн грн для ТРО. Тобто, учетверо більше. Якщо порівнювати із загальним обсягом доходів, отриманих від військового ПДФО цьогоріч - 809 млн грн, то територіальним оборонцям міськрада повернула лише десяту частину від отриманого

Найбільше ж допомагають ТРО у столиці, хоча Київ і не внесли до аналізу. Дослідники вважають, що в столичному бюджеті склалася унікальна ситуація з видатками на оборону. Наприкінці жовтня мер Віталій Кличко заявив: цього року столиця вже передбачила та спрямовує захисникам понад 6,2 млрд грн. При цьому окремої статті видатків на місцеву тероборону, як в інших містах, немає. Натомість є субвенція в державний бюджет на потреби оборони, яку в жовтні збільшили з 300 млн грн до 1,38 млрд.

Планові доходи столиці від «військового» ПДФО у 2023 році – 5,9 млрд грн. Видатки на благоустрій – 2,3 млрд грн.

У зведеному аналізі найбільше на три, створені в області бригади ТРО - 108, 128, 129 - спрямували у Дніпрі - 1,39 млрд грн. Щоправда, і тут перемогли клумби - 3,2 млрд грн. У Дніпрі готові витратити на благоустрій навіть більше, аніж місто отримало військового ПДФО у 2023 - 3,08 млрд грн. І це єдина така громада обласного центру в Україні.

Аналітика від Forbs

Лише Житомир віддає перевагу обороні, а не благоустрою: 547 млн грн та 246 млн грн відповідно. Це становить 8,7% та 3,9% від видатків бюджету. Ще одне місто, Луцьк, фінансує оборону та благоустрій паритетно: 156 млн грн та 152 млн грн відповідно. Решта обласних центрів витрачають на благоустрій набагато більше.

ДжерелоForbes Україна

Читати також: 

Схожі новини

Вдвох були на бойовому завданні: на Чернігівщині прощались із братами, які загинули в один день

Гру 03, 09:46

ЗМІ повідомляють про вороже ДРГ, яке напало на бліндаж прикордонників на Чернігівщині

Гру 03, 09:08

Ворог обстріляв три громади на Чернігівщині: є поранені та пожежі

Гру 03, 08:42

Цуцики, обзели і пучки: в яку ціну відходи деревини для людей

Гру 02, 21:43

Під Марʼїнкою загинув батько трьох дітей, уродженець Новгород-Сіверської громади

Гру 02, 18:59

Фотографував військомат та блокпости: суд дав 7 років студенту із Чернігівщини

Гру 02, 17:12

Де можна придбати чернігівську новорічну ялинку?

Гру 02, 16:17

ТОП-переглядів