У Чорнобильському заповіднику завелося поголів‘я диких корів. Чим вони відрізняються від домашніх

Лют 12, 17:35

2712

Унікальні жителі Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника – стадо диких корів. Їх не так багато, як може здатися на перший погляд: близько двох десятків.

Як інформують у заповіднику, тварини живуть і пасуться в околицях Чорнобиля – там, де і звикли. Моніторинг науковців та світлини з фотопасток це підтверджують.

Передісторія. Дві родини самоселів тримали свійських корів у місті Чорнобиль та селі Луб’янка (в останньому було 7 голів). В 2016 господарів не стало, тож, стадо почало жити на волі. З кінця 2018 фахівці заповідника спостерігають за тваринами. Науковці відзначають: корови здорові, здатні захищати себе і своїх телят.

Тварини належать до поширеної на Поліссі української чорно-рябої молочної породи. У часи до повномасштабного вторгнення стадо налічувало до 20 голів.

Вони навчились виживати без людей, адже предки корів – вихідці з дикої природи. За кілька років стадо настільки здичавіло, що при появі людини чи автомобіля прудко втікало в найближчі хащі і тримаються в радіусі 4 км.

Що цікаво, під час лісових пожеж у квітні 2020, коли в селі працювали підрозділи ДСНС та важка інженерна техніка, то на цей час стадо втікло зі звичного ареалу і кочувало десь в лісі. У травні, після закінчення гасіння пожежі, тварини повернулися до села.ʼ

На території зони відчуження чимало покинутих будівель, які стадо використовує для захисту від вітру та опадів.

Кормів на заповідній території вдосталь. Навіть взимку, коли випадає сніг, тварини викопують суху траву копитами.

У диких корів немає потреби доїтися. Їх цикл лактації нормалізується і прив’язаний до народження телят.

За цікавими тваринами науковці спостерігають за допомогою фотопасток проєкту "Полісся - дика природа без кордонів", встановлених на території Чорнобильського заповідника.

"Час Чернігівський" писав про тварин поблизу Чорнобиля: У Чорнобильському заповіднику міжнародні дослідники помітили велику рідкість: бурого ведмедя та У парку «Міжрічинський» на Чернігівщині помітили сліди рисі та трьох її кошенят.

Схожі новини

Замість підстанцій та котельні хотіли багатоповерхівку і ТРЦ: Чернігівська міська рада порушила Регламент, бо зайшла мова про землю

Жов 04, 23:58

Пряма мова

Православні свята: день пам’яті св. князя Михайла та боярина його Федора

Жов 03, 20:39

Крокодил у придеснянських озерах: продовження історії

Жов 03, 18:17

Владислав Ситник із Менської громади возить військових на броньованому «Хаммері»

Жов 03, 15:33

У Коропській громаді – новий сімейний лікар-ендокринолог із Запоріжжя

Жов 03, 13:54

Продав трактор, щоб купити сину... баян! За 5 тисяч доларів

Жов 03, 12:35

У Менській громаді працює нова система оповіщення

Жов 03, 11:50

ТОП-переглядів