У Чорнобильському заповіднику міжнародні дослідники помітили велику рідкість: бурого ведмедя

08 СІЧНЯ 2023, 08:41

6703

Про те, що рідкісний хижак почав повертатися до своїх історичних ареалів інформує сторінка Чорнобильського радіаційного екологічно-біосферного заповідника. Присутність звіра зафіксували фотопастки.

Ведмідь бурий (Ursus arctos) відомий майже кожному з дитинства. Він зайняв почесне місце у міфах, казках та літературі.

До XVII століття ареал цього найбільшого хижака охоплював усю лісову та лісостепову зони України.

Втім, звір, який у суспільній уяві є символом дикої сили, виявився вразливим до антропогенного перетворення природного середовища.

На початку ХХ століття ведмідь зберігся лише в Карпатах.

Про його появу у зоні відчуження ЧАЕС почали говорити у 2001-2002. Проте ознак постійної присутності виду на території тоді виявлено не було.

У 2010 зафіксовано «задири» ведмедя на стовбурі сосни (ідентифіковані кваліфікованими зоологами).

У 2014-2016 співробітники НДУ «Чорнобильський центр» за допомогою фотопасток отримали достовірні свідчення присутності виду на території в межах зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення. Однак не було достовірної інформації щодо статусу присутності ведмедя  – це резидентні особи чи «гості», їх чисельність та інше.

Після створення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника  співробітники його наукового відділу приєднались до пошуку ведмедя.

У 2020, в рамках виконання проєкту «Полісся - дика природа без кордонів», спільного із Франкфуртським зоологічним товариством в Україні // FZS Ukraine, фахівці розпочали фотомоніторинг великих ссавців.

«Торік ми зафіксували ведмедя у південній частині Заповідника. У цьому році через окупацію та бойові дії дослідження призупинились. Але на початку літа роботу нашого офісу в Чорнобилі відновили та, враховуючи вимоги безпеки й режиму, продовжили наукові дослідження. І, як і в 2020-му, в 2022-му році ми знову зафіксували на заповідних територіях ведмедя бурого. Сподіваємося, що ця особина залишиться тут на постійно», - коментують учасники проєкту.

Якщо до північного прикордоння повернувся цей величний звір, то можна стверджувати: заповідник виконує функцію збереження природи успішно.

Що цікаво, влітку 2022-го Національний банк України ввів в обіг пам’ятну монету «Чорнобиль. Відродження. Ведмідь бурий», яка продовжує серію «Флора і фауна України».

"Час Чернігівський" писав про тварин:

Схожі новини

Суд над чернігівцями у Гомелі: у чому звинувачують українців

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 09:10

Стало більше дронів: ворог обстріляв чотири громади Чернігівщини

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 08:12

Рідні просять підписати петицію щодо присвоєння Героя загиблому штурмовику

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 06:12

Фото

У чотирьох громадах Чернігівщини прощались із загиблими бійцями ЗСУ

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 20:57

На Чернігівщині все село просить жінку стати студенткою

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 19:28

Вiдео

Захист української культури, мільйон для ЗСУ: об’єднання митців Чернігівщини про свою роботу

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:35

Порозкривало клітки, повитягувало і подушило кролів. Знову чупакабра?

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 15:28

ТОП-переглядів