У Чернігові в березні заочно судитимуть генерала, який командував наступом на Чернігівщину

23 БЕРЕЗНЯ 2023, 12:55

1055

У Чернігові в березні заочно судитимуть генерала, який командував наступом на Чернігівщину

Олександр Лапін

На 24 березня на ранок призначений розгляд судової справи щодо посягання на територіальну цілісність та недоторканність України. Обвинувачений - російський генерал Олександр Лапін, житель міста Казані (Татарстан), відповідальний за загибель тисяч чернігівців у лютому-березні 2022.

Засідання відбудеться під головуванням суддів - Вікторії Олещенко, Лариси Хоменко та Владислава Кухти. Ще раніше про те, що Лапіна будуть судити - повідомляв Офіс Генерального прокурора України.

Росіянин керував військовою операцією зі спроби захоплення територій Чернігівської, Сумської та Київської областей.

З 24 лютого по 31 березня 2022, перебуваючи в населених пунктах Чернігівщини, офіцер рф вирішував питання воєнного планування і управління щодо бойового застосування підпорядкованих йому підрозділів російського угрупування «центр». Він віддавав їм накази, координував і контролював їх дії, забезпечував продовження ведення бойових дій, направлених на захоплення територій трьох областей.

Крім того, наприкінці березня 2022, перебуваючи в одному з населених пунктів Чернігівського району, він вручав державні нагороди підлеглим військовослужбовцям рф. Його син Денис безпосередньо командував спробою захопити Чернігів і особисто відповідальний за ракетні обстріли, руйнування і загибель жителів обласного центру.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалось Головним слідчим управлінням СБУ за оперативного супроводу Департаменту захисту інтересів суспільства і держави Нацполіції України.

Також 23 лютого цього року Чернігівський райсуд виносив ухвалу щодо проведення відкритого підготовчого судового засідання з розгляду кримінального провадження №22022000000000368, зареєстрованого торік 15 липня за ч. 3 ст. 110, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 КК України. Обвинувачений: Олександр Лапін, уродженець м. Казань ТАРСР, РрфСР, СРСР, громадянин російської федерації, місце проживання невідоме, військовослужбовець у військовому званні генерал-полковник, командувач військами Центрального військового округу збройних сил російської федерації (станом на лютий-вересень 2022 року), з паспортом, отриманим у Волгоградській області у 2009.

Тим часом російські медіа повідомляють: генералу Лапіну знайшли нову військову роботу. Він займеться підготовкою щодо збільшення розміру армії, повідомляє ІА DEITA.RU.

Раніше в січні російський міністр оборони Сергій Шойгу анонсував збільшення армії з мільйона до півтора мільйонів людей. Завершити реформу планується до 2026. Повідомляється також, що для підготовки до посилення збройних сил росіяни готуватимуть відповідні закони, розташування, курси підготовки нових командирів, командирські курси, центри підготовки. Також з січня Лапін очолює генштаб сухопутних військ збройних сил рф.

"Час Чернігівський" писав про російських військових, які вчиняли злочини на територію нашої області:

Схожі новини

Вiдео

Підірвали банк у Чернігові і втекли: поліція показала відео затримання грабіжників

30 ТРАВНЯ 2024, 19:33

Весняна посівна на фініші: аграрії Чернігівщини - у трійці лідерів

29 ТРАВНЯ 2024, 17:22

Фото

Перша віцепремʼєрка-чернігівка на виставці пожтехніки мимоволі прорекламувала продукцію з Прилук

29 ТРАВНЯ 2024, 16:41

Фото

Публічний простір з'явиться у громаді на Чернігівщині. Над концептом працює дизайнер

29 ТРАВНЯ 2024, 15:23

Фото

Учениця викраденого рашистами Анатолія Сірого зі Сновщини мріє про волейбольний турнір на його честь

29 ТРАВНЯ 2024, 14:15

Мріє зберегти школу та запрошує сім’ї з дітьми. Читайте у "Віснику"

29 ТРАВНЯ 2024, 13:23

Корейська "швидка" рятує життя у прикордонній громаді

29 ТРАВНЯ 2024, 12:37

ТОП-переглядів