У Чернігові УЖКГ у розпал облоги підписали акти виконаних робіт на 65 млн грн компанії, пов’язаній з оточенням міського голови

06 КВІТНЯ 2023, 08:48

1960

У Чернігові у розпал облоги міста російською армією чиновники міськради встигали не лише виписувати вражаючі премії, а й акти на десятки мільйонів виконаних робіт щодо ремонту Валу. Причому, акти - лише через кілька днів після початку повномасштабного вторгнення. А от премії пізніше: 25 березня. 

Якщо про те, як преміювали чиновників можна почитати тут, то про ремонт - буде далі.

Юрист і активіст Олександр Гашпар оприлюднив новину - виявляється, коли на місто падали російські міни і бомби, руйнуючи і центральну частину (в ніч на 12 березня авіаційною бомбою ФАБ-500 російські окупанти знищили готель «Україна») в управлінні ЖКГ ЧМР думали про інше.

Пряма цитата автора.

«11 березня 2022 року… Чернігів вже 2 тижні в облозі, з неба щодня падають авіаційні бомби, орки гатять по місту з усіх видів артилерії...

Чим займається Управління ЖКГ Чернігівської міської ради?

Приймає виконані за березень 2022 року будівельні роботи з капітального ремонту парку ім. Коцюбинського (Вал), підписуючі відповідні акти з "УТБ - інжиніринг" на загальну суму близько 65 млн. гривень.

П.С. І хоча, згідно з табелем обліку робочого часу начальник управління Я. Куц 11 березня був на робочому місці, акти виконаних робіт чомусь підписані його заступником».

 

У коментарях Олександр Гашпар уточнив, що роботи були виконані в серпні, акти подані до управління в лютому. При цьому, у вимогах зазначається, що замовник повинен протягом 5 робочих днів прийняти виконану роботу і підписати акт приймання виконаних робіт та довідку про вартість та витрати щодо цих самих робіт.

«Чому тоді в них вказано про виконані роботи в березні 2022?», - зауважує юрист.

Хоча користувачі під дописом зауважують: підписання документів «заднім числом» - звична практика для державних та комунальних структур.

Зауважимо, що «УТБ-інжиніринг» давно зажила слави компанії, пов’язаної з оточенням міського голови Владислава Атрошенка. Саме ця компанія отримувала найвигідніші проєкти та контракти: будівництва скейт-парку, завершення довгобудів «Укрсівербуду», завершення будівництва чи не найдорожчого садочка Чернігівщини на Масанах тощо.

Також згодом прокоментували пост Гашпара і в самому управлінні ЖКГ. Там зауважили, що роботи з капітального ремонту Валу (парку імені Коцюбинського) були виконані підрядником у серпні 2021. Урочисте відкриття після капітального відновлення відбулося на День Незалежності 24 серпня 2021.

Комунальники кажуть, що роботи підрядник виконав з власних матеріалів, власними силами та без отримання попередньої оплати чи авансу. Оплатити це все розраховували за рахунок субвенції з державного бюджету, але до кінця 2021 вона не була зарахована до міського бюджету. Тож видатки на оплату робіт, виконаних на Валу, були закладені у бюджет-2022.

«Враховуючи, що об’єкт великий, усі документи ретельно перевірялися технічним наглядом. Акти виконаних робіт на підписання надійшли до управління ЖКГ у середині лютого 2022 року. Невдовзі почалося повномасштабне вторгнення і в пріоритеті стали інші напрями роботи – допомога в захисті міста та організації процесів його життєдіяльності.

До підписання актів повернулися у березні, коли упорядковували документацію для перенесення в архів. Зазначимо, що у акті вказується дата його підписання, а не дата завершення робіт, тому, власне, і зазначений березень 2022 року», - коментують в УЖКГ міста.

І додають: ці акти форми КБ-2 входять до переліку документів, які підписує саме заступник начальника управління житлово-комунального господарства. Начальник управління підписує договори та акти форми КБ-3.

"Час Чернігівський" писав, у що перетворилось місцеве самоврядування у Чернігові:

Схожі новини

По чім на місцевому ринку Чернігівщини бройлери, качки і курчата

18 КВІТНЯ 2024, 19:23

Група «Прозорість і підзвітність» посилить контроль за закупівлями

18 КВІТНЯ 2024, 18:07

Фото

Чернігівка відкрила кондитерську у Лондоні

18 КВІТНЯ 2024, 17:13

У Ніжині відкриють магазин Епіцентр формату Express

18 КВІТНЯ 2024, 16:13

Носівка у жалобі за загиблою поліціянткою Аліною Миколаєць

18 КВІТНЯ 2024, 15:08

Загинув на плацдармі біля Кринок: рідні просять за петицію щодо звання Героя

18 КВІТНЯ 2024, 14:09

Троє чеченських військовослужбовців дістали поранення під час обстрілу Брянщини

18 КВІТНЯ 2024, 13:51

ТОП-переглядів